Hrad Kokořín, hrad Trosky a prachovské skály

Hrad Kokořín, hrad Trosky a prachovské skály

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Vzpomínka na rok 2006, kdy jsme s přáteli putovali od hradu Kokořín po hrad Trosky a navštívili Prachovské skály a dvoudenní výlet ukončili v Jičíně. Více informací je na mém webu www.cestotipy.cz .

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 •  

  V roce 2006 jsme se setkali a našimi přáteli na území Čech. Setkali jsme se v Roudnici nad Labem a u našich přátel po dobré večeři a dlouhém povídání o novinkách v Česku přespali.

   

  Ráno jsme vyrazili do Mělníka abychom se od zámku v Mělníku pokochali pohledem na soutok Labe s Vltavou.

  Potom nás vedl zájem o hrad Kokořín a byly jsme tu tehdy upozorněni na to, že jsme naposledy na prohlídce státního objektu a ten bude od roku 2006 přecházet do soukromého vlastnictví.

  Z Kokořína jsme se vypravili k Máchovu jezeru.

  Pak jsme popojeli a objevili pozůstatky hradu Jestřebí.

  Navečer jsem už byli zase v Roudnici nad Labem, abychom ráno vyjeli směrem k hradu Trosky. Cestou jsme náhodně zastavili v obci Stránov a šli se tady podívat na zámek v soukromém vlastnictví. Už dnes vím, že se tady od té doby mnohé změnilo k lepšímu.

  Pak jsme si dali prohlídku zříceniny malebného hradu Trosky.

  Ten den jsem pak ještě měli dostatek času, který jsem trávili procházkou mezi Prachovskými skalami.

  Cestou zpět jsme už jen navštívili město pohádkových festivalů včele s pohádkovou postavou Rumcajsem a Mankou, a to město Jičín.

  No a tím naše jarní v  Čechách skončilo. Více fotek a informací s odkazy najdete na mém webu www.cestotipy.cz

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Ukrajina země krásná i drsná část 1

  Ukrajina země krásná i drsná část 1

  Ukrajina. Když jsem dostal nabídku vyrazit do tohoto kraje byl jsem nadšen, ale když jsem se ptal lidí na tuto zem, většině z nich se představa o krásné dovolené a Ukrajině nespojovala.

  Kokořínsko

  Kokořínsko

  Na Kokořínsko jsem jela už podruhé, je to nádherný kraj, plný skal, údolí, hlubokých lesů, roklí. Během 11 dnů jsme prochodily spoustu nádherných míst-Kokořínský důl, vesnice Kokořín, Hradsko, údolí Kočičina, Nedamy, Klemperka,Klácelka, Harfenice, Čertovy hlavy,Jestřebické pokličky, kostnice Mělník

  Vánoční trhy v Drážďanech

  Vánoční trhy v Drážďanech

  Vánoční trhy v Drážďanech - TO stojí za vidění

  přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

  přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

  Krásná příroda, technická rarita, úžasné výhledy když vyjde počasí a když to budete plánovat trochu dopředu, tak můžete mít i exkurzi do vnitřností přečerpávací elektrárny. Dojedete vlakem, autem a pak i sedačkovou lanovkou. To vše nabídne výlet nasměrovaný do pohoří Jeseníků na Moravě.

  Lovoš

  Lovoš

  Lovoš-šli jsme po značce nahoru a poskytl se nám nádherný výhled