Rakousko, Alpy, hrad Hohenwerfen

Rakousko, Alpy, hrad Hohenwerfen

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Hrad Hohenwerfen se nachází na vyvýšenině v nadmořské výšce cca 650 metrů nad městem Werfen v blízkosti dálnice A10, nedaleko lyžařského střediska Bischofshofen.

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Po návštěvě ledové jeskyně Eisriesenwelt Werfen jsme pokračovali v prohlídce okolí řeky Salzach a vydali se k prohlídce exeriérů hradu Hohenwerfen na vyvýšenině nad městečkem Werfen. Hrad je dobře viditelný jednak z dálnice uvedené v anotaci, ze silnice B159 procházející kolem města Werfen a také z blízkých horských strání (například z cesty k jeskyni Eisriesenwelt, kde zaujal naši pozornost).

  Pod vyvýšeninou nalezneme rozsáhlé parkoviště a stanici lanovky, jejíž trasa vede nahoru ke hradu. My jsme však zvolili pěší výšlap po pohodlné lesní cestě. V areálu hradu jsme si prohlédli nádvoří a zaujaly nás rovněž krásné výhledy na okolní horské stráně. Z časových důvodů jsem rezignovali na prohlídku interiérů hradu. Po návratu z hradu jsme pokračovali v cestě alpskou krajinou, ale o tom v dalším pokračování.

  Připojené mapky dokreslují tento stručný popis.

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Dokonale vybavený cyklista

  Dokonale vybavený cyklista

  Jedno krásné letní ráno jsem se rozhodl udělat výlet na kole do Českého středohoří. Chtěl jsem pořídit nějaké pěkné fotky a tak...

  Středohoří -vrchol Ostrý

  Středohoří -vrchol Ostrý

  Výšlap na vrchol Ostrý a pak jsme zabloudili

  na dovolenou do Rachlebských hor

  na dovolenou do Rachlebských hor

  Kraj na který se dlouho zapomínalo, ale on se snažil dostat do podvědomí jak Čechů tak Poláků. Nyní jeho krása se dostává do podvědomí přes milovníky horských kol, ale kdo rád na houby, pak to je ideální místo, kdo rád ještě poklidné výlety na kole, pak to je tady ráj. Zkuste a uvidíte.

  Kanárské ostrovy - Tenerife - listopad 2015

  Kanárské ostrovy - Tenerife - listopad 2015

  Pobyt na ostrově Tenerife s poznáváním záp. pobřeží od Puearta Santiaga po Costa Adeje s výletem do soutěsky Masca. Byla používána místní autobusová doprava. Byla poznána i hranice lidských možností u důchodového věku, ale také jsme poznali perfektní služby společnosti Masca Express v Los Gogantes

  přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

  přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

  Krásná příroda, technická rarita, úžasné výhledy když vyjde počasí a když to budete plánovat trochu dopředu, tak můžete mít i exkurzi do vnitřností přečerpávací elektrárny. Dojedete vlakem, autem a pak i sedačkovou lanovkou. To vše nabídne výlet nasměrovaný do pohoří Jeseníků na Moravě.