Rakousko, Alpy, hrad Hohenwerfen

Rakousko, Alpy, hrad Hohenwerfen

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Hrad Hohenwerfen se nachází na vyvýšenině v nadmořské výšce cca 650 metrů nad městem Werfen v blízkosti dálnice A10, nedaleko lyžařského střediska Bischofshofen.

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Po návštěvě ledové jeskyně Eisriesenwelt Werfen jsme pokračovali v prohlídce okolí řeky Salzach a vydali se k prohlídce exeriérů hradu Hohenwerfen na vyvýšenině nad městečkem Werfen. Hrad je dobře viditelný jednak z dálnice uvedené v anotaci, ze silnice B159 procházející kolem města Werfen a také z blízkých horských strání (například z cesty k jeskyni Eisriesenwelt, kde zaujal naši pozornost).

  Pod vyvýšeninou nalezneme rozsáhlé parkoviště a stanici lanovky, jejíž trasa vede nahoru ke hradu. My jsme však zvolili pěší výšlap po pohodlné lesní cestě. V areálu hradu jsme si prohlédli nádvoří a zaujaly nás rovněž krásné výhledy na okolní horské stráně. Z časových důvodů jsem rezignovali na prohlídku interiérů hradu. Po návratu z hradu jsme pokračovali v cestě alpskou krajinou, ale o tom v dalším pokračování.

  Připojené mapky dokreslují tento stručný popis.

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Dokonale vybavený cyklista

  Dokonale vybavený cyklista

  Jedno krásné letní ráno jsem se rozhodl udělat výlet na kole do Českého středohoří. Chtěl jsem pořídit nějaké pěkné fotky a tak...

  Hrad Kokořín, hrad Trosky a prachovské skály

  Hrad Kokořín, hrad Trosky a prachovské skály

  Vzpomínka na rok 2006, kdy jsme s přáteli putovali od hradu Kokořín po hrad Trosky a navštívili Prachovské skály a dvoudenní výlet ukončili v Jičíně. Více informací je na mém webu www.cestotipy.cz .

  Kolem Dyje od Slavonic po Vranov nad Dyjí

  Kolem Dyje od Slavonic po Vranov nad Dyjí

  Putování kolem řeky Dyje na Českém území od města Slavonice po obec Vranov nad Dyjí. Cestou můžete vnímat postupnou proměnu myšlení od totality po současnost. Navštívíte hrady a zámky, objevíte renovované ale i zanedbané stavby.

  Ukrajina země krásná i drsná část 2

  Ukrajina země krásná i drsná část 2

  Hranice jsme projeli a mně opět autobus vykopl... Užgorod, město krásné. První co jsem potkal byl úžasný pán, který mi nabízel zcela jistě výhodný kurz na výměnu peněz.

  Parafínové putování podél Pšovky

  Parafínové putování podél Pšovky

  Zjistil jsem, že zůstanu s naším Martínkem od sobotního odpoledne do neděle sám doma a napadlo mě, že bychom mohli využít pěkného počasí a vyrazit na takový malý vandřík. Přidali se k nám i Pajda s Pepínem a Rexem a mohlo se vyrazit.