Rakousko, Alpy, výstup k ledové jeskyni Eisriesenwelt Werfen

Rakousko, Alpy, výstup k ledové jeskyni Eisriesenwelt Werfen

Kategorie

Příroda

Oblast

Evropa

Popis

V rámci pokračování našeho alpského putování jsme se tentokrát vydali k ledové jeskyni ve vysokém horském masivu. Jeskyně se nachází nad městem Werfen ve výšce cca 1650 m n.m. Cesta byla rozdělena do tří na sebe navazujících etap (absolvovaných samozřejmě vcelku).

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • V rámci pokračování našeho alpského putování jsme se tentokrát vydali k ledové jeskyni ve vysokém horském masivu. Jeskyně se nachází nad městem Werfen ve výšce cca 1650 m n.m. Cesta byla rozdělena do tří na sebe navazujících etap (absolvovaných samozřejmě vcelku). První etapa se nesla v duchu pěšího výstupu od parkoviště nad městem Werfen k lanovce. Je zaznamenána na prvních 10 snímcích. Druhou etapu jsme pak absolvovali vzduchem – v útrobách kabiny lanovky. Třetí etapu až ke vchodu do jeskyně jsme absolvovali zase „po svých“.

   Po celou trasu bylo možno si vychutnávat krásné výhledy do údolí řeky Salzach i na okolní horské stráně a vrcholy. Dobře viditelný byl rovněž hrad Hohenwerfen, na který se blíže podíváme příště. V ledové jeskyni byl vysloven zákaz fotografování, takže u vchodu do jeskyně můj záznam končí. Jako suvenýr z jeskyně mi zůstal jenom zakoupený štítek na hůl a hezké vzpomínky.

   Na přiložených mapkách je znázorněna trasa výstupu. První mapka obsahuje trasu po silnici z města Werfen ke dvěma parkovištím (uprostřed snímku – bíle znázorněná silnice a dvě parkoviště). Druhá mapka znázorňuje pěší cestu k lanovce, trasu lanovky a další pěší cestu od lanovky k jeskyni  Eisriesenwelt Werfen.

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Kanárské ostrovy - Tenerife - listopad 2015

  Kanárské ostrovy - Tenerife - listopad 2015

  Pobyt na ostrově Tenerife s poznáváním záp. pobřeží od Puearta Santiaga po Costa Adeje s výletem do soutěsky Masca. Byla používána místní autobusová doprava. Byla poznána i hranice lidských možností u důchodového věku, ale také jsme poznali perfektní služby společnosti Masca Express v Los Gogantes

  Parafínové putování podél Pšovky

  Parafínové putování podél Pšovky

  Zjistil jsem, že zůstanu s naším Martínkem od sobotního odpoledne do neděle sám doma a napadlo mě, že bychom mohli využít pěkného počasí a vyrazit na takový malý vandřík. Přidali se k nám i Pajda s Pepínem a Rexem a mohlo se vyrazit.

  Ukrajina země krásná i drsná část 1

  Ukrajina země krásná i drsná část 1

  Ukrajina. Když jsem dostal nabídku vyrazit do tohoto kraje byl jsem nadšen, ale když jsem se ptal lidí na tuto zem, většině z nich se představa o krásné dovolené a Ukrajině nespojovala.

  Lovoš

  Lovoš

  Lovoš-šli jsme po značce nahoru a poskytl se nám nádherný výhled

  Na Miešovku

  Na Miešovku

  Na vrchol královny Českého Středohoří, pronásledování deštěm a blesky.