Kanárské ostrovy - Tenerife - listopad 2015

Kanárské ostrovy - Tenerife - listopad 2015

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Pobyt na ostrově Tenerife s poznáváním záp. pobřeží od Puearta Santiaga po Costa Adeje s výletem do soutěsky Masca. Byla používána místní autobusová doprava. Byla poznána i hranice lidských možností u důchodového věku, ale také jsme poznali perfektní služby společnosti Masca Express v Los Gogantes

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Kanárské ostrovy – Tenerife – listopad 2015 .

   

   

  Zase po hodně dlouhé době jsme se vydali za poznáváním teplých krajů. Na ostrově Tenerife už jsme byli  na jaře roku 2014 na přelomu února a března, kdy zde probíhají masopustní karnevaly. Bylo tehdy jaro, teploty do 20 st.C, koupání v oceánu jen na jihu ostrova, na severu pak počasí horší. Tehdy jsme vše co je v průvodcích viděli a projeli vypůjčeným autem.

  Nyní jsme se zaměřili jen na západ ostrova a jen dopoledne jsme se toulali jen po západním pobřeží a vyzkoušeli perfektní služby autobusové dopravy společnosti TITSA. Zaměřili jsme se na dopolední procházky po pobřeží okolo hotelu Globales Tamaimo Tropical v Puertu Santiagu v lokalitě Los Gigantes a na návštěvy hotelových resortů s krásnou a zajímavou architekturou a zahradními úpravami v resortu, ale i na pobřeží v okolí těchto hotelů.

   

  Odpoledne jsme polehávali na základním hotelu a zkoušeli všechny drinky nabízené v rámci all inclusive. Před večeří jsme šli, či jeli pozorovat západy slunce nad ostrovem La Gomera.

  Jeden den jsme byli celý den na výletě a prošli jsme si soutěsku Masca s následným odjezdem lodí do přístavu v Los Gigantes a poznali tak své poslední fyzické možnosti.

   

  Poznali jsme také podrobně hotely a pláže a přírodu při západním pobřeží jako je hotel Barcelo Santiago, hotel Melia u městečka Alcalá, město Playa San Juan až po playa Abama s resortem Ritzcarlton Abama, pobřeží v Callao Savaje až po hotelový resort Bahia Principe v Costa Adeje.

  Veškeré podrobnosti a více fotodokumentace a typů jak to vše také zkusit najdete na mém webu www.cestotipy.cz . Veškeré náležitosti kolem rychlého vyřízení, když jsem zadal rezervaci v úterý, tak jsem měl, po mé hotovostní platbě u KB v Olomouci, dodané doklady ve čtvrtek a v pátek ráno jsme už odcházeli na vlak a letěli v 11.00 hodin na kanárský ostrov Tenerife. Tyto vzorné a spolehlivé služby jsem měl u cestovní kanceláře Canaria Travel. Vše vyřízeno obratem pomocí e-mailové pošty a vzájemné důvěry. Tímto ještě jednou děkuji příslušnému referentovi, který to vše vyřizoval.    

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Chvaletice

  Chvaletice

  Dlouho mně v mém okolí fascinovala jedna budova, asi jen málokdo okolo ní projede bez povšimnutí. Je to tepelná elektrárna Chvaletice. Nejprve k tomu proč turista milý přírody je fascinován něčím takovým?

  Středohoří -vrchol Ostrý

  Středohoří -vrchol Ostrý

  Výšlap na vrchol Ostrý a pak jsme zabloudili

  Rakousko, Alpy, hrad Hohenwerfen

  Rakousko, Alpy, hrad Hohenwerfen

  Hrad Hohenwerfen se nachází na vyvýšenině v nadmořské výšce cca 650 metrů nad městem Werfen v blízkosti dálnice A10, nedaleko lyžařského střediska Bischofshofen.

  Ukrajina země krásná i drsná část 1

  Ukrajina země krásná i drsná část 1

  Ukrajina. Když jsem dostal nabídku vyrazit do tohoto kraje byl jsem nadšen, ale když jsem se ptal lidí na tuto zem, většině z nich se představa o krásné dovolené a Ukrajině nespojovala.

  Kokořínsko

  Kokořínsko

  Na Kokořínsko jsem jela už podruhé, je to nádherný kraj, plný skal, údolí, hlubokých lesů, roklí. Během 11 dnů jsme prochodily spoustu nádherných míst-Kokořínský důl, vesnice Kokořín, Hradsko, údolí Kočičina, Nedamy, Klemperka,Klácelka, Harfenice, Čertovy hlavy,Jestřebické pokličky, kostnice Mělník