Rakousko - Alpy - Systém železniční přepravy tunelem

Rakousko - Alpy - Systém železniční přepravy tunelem

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Systém železniční přepravy osob a jejich vozidel tunelem mezi místy Mallnitz a Beckstein. v části Vysokých Taur (Hohe Tauers) zvané Ankogel Gruppe.

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Při přesunu z Chorvatska do nejvyšší části rakouských Alp - Národního parku Vysoké Taury bylo nutno v Rakousku překonat nejen určitou vzdálenost, nýbrž i výškový rozdíl k cílovému místu. K přejezdu jsme proto zvolili železniční přepravu výpravy včetně auta a to tunelem vedoucím v nitru pohoří. Podařilo se nám tak ušetřit cca 100 km jízdy po horských silnicích a nejméně dvě hodiny (ale spíše více) času. Výchozí stanicí byla obec  Mallnitz a cílovou městečko Beckstein. Odtud už to bylo do cíle naší cesty – lázeňského města Bad Dastein jen pár kilometrů.

  Pro lepší geografickou orientaci přidávám mapku, z níž je zřejmá zeměpisná poloha tumelu mezi stanicí Mallnitz a městečkem Beckstein.

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Nové Hrady a okolí

  Nové Hrady a okolí

  Jeden z výletů jsem vykonal v okolí zámku Nové Hrady a mohu jen a jen doporučit. Není to daleko od Olomouce, ale že budu tak moc překvapený různorodostí přírody, architekturou a hlavně snahou o to, aby to tu bylo krásné a zajímavé, to jsem vůbec nečekal. takže dávám typ k návštěvě této lokality.

  Lovoš

  Lovoš

  Lovoš-šli jsme po značce nahoru a poskytl se nám nádherný výhled

  podívejte do ZOO v Lešné u Zlína

  podívejte do ZOO v Lešné u Zlína

  Nikdy nechodím do ZOO, ale tentokrát tu byl nápad, poznat okolí Zlína a proč se tedy konečně nepodívat do této ZOO. A bylo to zajímavé zjištění. Nejen krásné ZOO, ale stojí tu uprostřed i hodně krásný zámek, který je uvnitř obložený dřevem.

  Kolem Dyje od Slavonic po Vranov nad Dyjí

  Kolem Dyje od Slavonic po Vranov nad Dyjí

  Putování kolem řeky Dyje na Českém území od města Slavonice po obec Vranov nad Dyjí. Cestou můžete vnímat postupnou proměnu myšlení od totality po současnost. Navštívíte hrady a zámky, objevíte renovované ale i zanedbané stavby.

  na dovolenou do Rachlebských hor

  na dovolenou do Rachlebských hor

  Kraj na který se dlouho zapomínalo, ale on se snažil dostat do podvědomí jak Čechů tak Poláků. Nyní jeho krása se dostává do podvědomí přes milovníky horských kol, ale kdo rád na houby, pak to je ideální místo, kdo rád ještě poklidné výlety na kole, pak to je tady ráj. Zkuste a uvidíte.