Flora OLomouc 2015

Flora OLomouc 2015

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Každým rokem se v Olomouci pořádají výstavy květin. Letošní jarní výstava už byla v novém výstavním pavilonu, který je po rekonstrukci a mnozí, kdo ji navštívili říkají, že letošní expozice byla nejpěknější, nejzajímavější. Protože jsem z Olomouce, fotil jsem krásu květů i den po té.

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Olomouc - Flora 2015 – 24. až 26. dubna 

   

   

  Každým rokem se ve městě Olomouci pořádá jarní výstava květin. Letos to bylo ale poprvé v rekonstruovaném hlavním pavilonu a nelze jinak, než se pochlubit tím, co bylo letos na této jarní výstavě bylo předvedeno.

  V hlavním pavilonu bylo čím se chlubit, protože aranžmá bylo zcela originální a vše bylo předvedeno v barvách Mexika.

  Povídání o tom si lze dohledat na webových stránkách

  www.olomouc.cz/fotogalerie2013.php?uname=Zacala-Jarni-Flora-vydali-jsme-se-na-prohlidku-813

  nebo na webu www.olomouc.eu/aktualni-informace/aktuality/17716

  Ale tady je má, či spíše naše rodinná vzpomínka na to, jak jsme viděli výstavu a taky den po té, když už byl všude  kolem klid a začalo se jen uklízet a ranní slunce a rosa udělaly to krásné aranžmá na hlavní aleji Smetanových sadů.  

  Dovolil jsem si ale také pro komplexnost vzpomínky použít krásných záběrů redaktora, který zveřejnil své fotky na portálu www.olomouc.cz .

  Co asi ušlo návštěvníkům výstavy, je nádhera magnoliové zahrady, která je v době samotné výstavy v obklíčení prodejních stánků a cestu sem si našlo jen málo těch co šly skutečně za krásou květů. Proto je den po výstavě tou nejlepší dobou jak si to vše více vychutnat.

  Takže protože své vzpomínky dělám i jako typ na výlety, pamatujte si, že duben je obdobím, kdy tato magnoliová část Smetanových sadů vykvete do krásy a téměř opomíjená socha botanika Františka Polívky, který má s tímto parkem mnoho společného jako gymnaziální profesor botaniky najde své místo v záplavě překrásných a pomíjivých květů.

  Také jsem si to užil mezi výsadbou v hlavní aleji Smetanových sadů, což bych si asi v době výstavy nemohl dovolit. Jen jsem si musel hledat záběr tak, abych „neviděl“ hromady odpadků, které zde po sobě zanechaly někteří stánkaři.

  No více toho pak najdete na mém webu www.cestotipy.cz, kde je okomentovaná fotodokumentace.

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  na Luční boudu v Krkonoších

  na Luční boudu v Krkonoších

  Putování ze Špindlerovy boudy na Luční boudu a přes Kozí hřbety do Špindlerova Mlýna.

  podívejte do ZOO v Lešné u Zlína

  podívejte do ZOO v Lešné u Zlína

  Nikdy nechodím do ZOO, ale tentokrát tu byl nápad, poznat okolí Zlína a proč se tedy konečně nepodívat do této ZOO. A bylo to zajímavé zjištění. Nejen krásné ZOO, ale stojí tu uprostřed i hodně krásný zámek, který je uvnitř obložený dřevem.

  Lovoš

  Lovoš

  Lovoš-šli jsme po značce nahoru a poskytl se nám nádherný výhled

  Hrad Kokořín, hrad Trosky a prachovské skály

  Hrad Kokořín, hrad Trosky a prachovské skály

  Vzpomínka na rok 2006, kdy jsme s přáteli putovali od hradu Kokořín po hrad Trosky a navštívili Prachovské skály a dvoudenní výlet ukončili v Jičíně. Více informací je na mém webu www.cestotipy.cz .

  Ukrajina země krásná i drsná část 3

  Ukrajina země krásná i drsná část 3

  Pak mi ten pán vysvětlil, že všude ve vysoké trávě jsou hadi, jedovatí, pochopitelně. A že mám raději chodit do lesů. Pohostil mne průhledným mokem. Ach jo...