Flora OLomouc 2015

Flora OLomouc 2015

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Každým rokem se v Olomouci pořádají výstavy květin. Letošní jarní výstava už byla v novém výstavním pavilonu, který je po rekonstrukci a mnozí, kdo ji navštívili říkají, že letošní expozice byla nejpěknější, nejzajímavější. Protože jsem z Olomouce, fotil jsem krásu květů i den po té.

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Olomouc - Flora 2015 – 24. až 26. dubna 

   

   

  Každým rokem se ve městě Olomouci pořádá jarní výstava květin. Letos to bylo ale poprvé v rekonstruovaném hlavním pavilonu a nelze jinak, než se pochlubit tím, co bylo letos na této jarní výstavě bylo předvedeno.

  V hlavním pavilonu bylo čím se chlubit, protože aranžmá bylo zcela originální a vše bylo předvedeno v barvách Mexika.

  Povídání o tom si lze dohledat na webových stránkách

  www.olomouc.cz/fotogalerie2013.php?uname=Zacala-Jarni-Flora-vydali-jsme-se-na-prohlidku-813

  nebo na webu www.olomouc.eu/aktualni-informace/aktuality/17716

  Ale tady je má, či spíše naše rodinná vzpomínka na to, jak jsme viděli výstavu a taky den po té, když už byl všude  kolem klid a začalo se jen uklízet a ranní slunce a rosa udělaly to krásné aranžmá na hlavní aleji Smetanových sadů.  

  Dovolil jsem si ale také pro komplexnost vzpomínky použít krásných záběrů redaktora, který zveřejnil své fotky na portálu www.olomouc.cz .

  Co asi ušlo návštěvníkům výstavy, je nádhera magnoliové zahrady, která je v době samotné výstavy v obklíčení prodejních stánků a cestu sem si našlo jen málo těch co šly skutečně za krásou květů. Proto je den po výstavě tou nejlepší dobou jak si to vše více vychutnat.

  Takže protože své vzpomínky dělám i jako typ na výlety, pamatujte si, že duben je obdobím, kdy tato magnoliová část Smetanových sadů vykvete do krásy a téměř opomíjená socha botanika Františka Polívky, který má s tímto parkem mnoho společného jako gymnaziální profesor botaniky najde své místo v záplavě překrásných a pomíjivých květů.

  Také jsem si to užil mezi výsadbou v hlavní aleji Smetanových sadů, což bych si asi v době výstavy nemohl dovolit. Jen jsem si musel hledat záběr tak, abych „neviděl“ hromady odpadků, které zde po sobě zanechaly někteří stánkaři.

  No více toho pak najdete na mém webu www.cestotipy.cz, kde je okomentovaná fotodokumentace.

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Rakousko - Alpy - Systém železniční přepravy tunelem

  Rakousko - Alpy - Systém železniční přepravy tunelem

  Systém železniční přepravy osob a jejich vozidel tunelem mezi místy Mallnitz a Beckstein. v části Vysokých Taur (Hohe Tauers) zvané Ankogel Gruppe.

  Ukrajina země krásná i drsná část 3

  Ukrajina země krásná i drsná část 3

  Pak mi ten pán vysvětlil, že všude ve vysoké trávě jsou hadi, jedovatí, pochopitelně. A že mám raději chodit do lesů. Pohostil mne průhledným mokem. Ach jo...

  Ceský Krumlov

  Ceský Krumlov

  Rozhodla jsem se po delší době opět napsat nějaký cestopis, tentokrát to nebude o přírodě, ale o historickém skvostu jménem Český Krumlov. Je to město, které se mi nikdy neokouká a do kterého se budu vždycky ráda vracet.

  přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

  přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

  Krásná příroda, technická rarita, úžasné výhledy když vyjde počasí a když to budete plánovat trochu dopředu, tak můžete mít i exkurzi do vnitřností přečerpávací elektrárny. Dojedete vlakem, autem a pak i sedačkovou lanovkou. To vše nabídne výlet nasměrovaný do pohoří Jeseníků na Moravě.

  Výprava do Podchřibské krajiny

  Výprava do Podchřibské krajiny

  Výprava na jih Moravy do Vracova, Bzence, Osvětiman a Stupavy. V jednom dni viděti sníh a pučící jaro, vinné sklepy a lyžařské sjezdovky a pak i to jak se srocují vrány k odletu do dalekých krajin. To vše objevíte v této vzpomínce. Více fotek z cesty objevíte na mém webu www.cestotipy.cz .