přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Krásná příroda, technická rarita, úžasné výhledy když vyjde počasí a když to budete plánovat trochu dopředu, tak můžete mít i exkurzi do vnitřností přečerpávací elektrárny. Dojedete vlakem, autem a pak i sedačkovou lanovkou. To vše nabídne výlet nasměrovaný do pohoří Jeseníků na Moravě.

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Krásný podzim byl toho příčinou, že jsme zvolil za cíl celodenního výletu přehradu v nadmořské výšce 1348 m n.m., což je maximální možná niveleta po napuštění vodní nádrže. je to skutečně zajímavé místo pro výlet, který se dá udělat na kole a pěšmo, v zimě pak na běžkách. Je to v Jeseníkách a výchozím místem jsou Kouty nad Desnou. Jde o přečerpávací vodní nádrž na vrcholu kopce, kam se voda čerpá v nočních hodinách a pak přes den svým samospádem vyrábí elektrický proud.

  Toto místo je proto zajímavé tím, jak je nenormální. Ale když vyjde počasí, tak je to místo, odkud můžete sledovat nejvyšší horu na Moravě - Praděd a celý hřeben od Petrových kamenů až po Šerák.

  To co jindyje také zajímavým výletem, kdy se dá přejít od konečných zastávek vlaků v Ramzové až po Malou Morávku či Vrbno pod Pradědem, to máte z této vodní nádrže jako na dlani.

  Nově se zde dá kus vyjet i 6 sedačkovou lanovkou a pak 4,5 km minibusem, či pěšky 2 hodinky po silnici, kam auta nesmí a pak zpět lesní cestou k lanovce kolem větrných elektráren. Existuje i možnost objednat si prohlídku vodního díla se vším co k tomu patří. najdete na webu www.dlouhe-strane.cz .

  Tento směr pochodu byl zajímavý, pozvolný a byly krásné výhledy a rozhledy. Proto doporučuji a dovoluji si dát k dispozici pár snímků z tohoto podzimního výletu.

  Komentovanou fotodokumentaci najdete také na mém webu www.cestotipy.cz

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Z Krnova podél Slezské Harty

  Z Krnova podél Slezské Harty

  Z Krnova po cyklotrase č.503 ke Slezské Hartě a poté kolem přehrady se zastávkou na rozhledně - Velký Roudno

  Vánoční trhy v Drážďanech

  Vánoční trhy v Drážďanech

  Vánoční trhy v Drážďanech - TO stojí za vidění

  Nové Hrady a okolí

  Nové Hrady a okolí

  Jeden z výletů jsem vykonal v okolí zámku Nové Hrady a mohu jen a jen doporučit. Není to daleko od Olomouce, ale že budu tak moc překvapený různorodostí přírody, architekturou a hlavně snahou o to, aby to tu bylo krásné a zajímavé, to jsem vůbec nečekal. takže dávám typ k návštěvě této lokality.

  Parafínové putování podél Pšovky

  Parafínové putování podél Pšovky

  Zjistil jsem, že zůstanu s naším Martínkem od sobotního odpoledne do neděle sám doma a napadlo mě, že bychom mohli využít pěkného počasí a vyrazit na takový malý vandřík. Přidali se k nám i Pajda s Pepínem a Rexem a mohlo se vyrazit.

  Kolem Dyje od Slavonic po Vranov nad Dyjí

  Kolem Dyje od Slavonic po Vranov nad Dyjí

  Putování kolem řeky Dyje na Českém území od města Slavonice po obec Vranov nad Dyjí. Cestou můžete vnímat postupnou proměnu myšlení od totality po současnost. Navštívíte hrady a zámky, objevíte renovované ale i zanedbané stavby.