přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Krásná příroda, technická rarita, úžasné výhledy když vyjde počasí a když to budete plánovat trochu dopředu, tak můžete mít i exkurzi do vnitřností přečerpávací elektrárny. Dojedete vlakem, autem a pak i sedačkovou lanovkou. To vše nabídne výlet nasměrovaný do pohoří Jeseníků na Moravě.

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Krásný podzim byl toho příčinou, že jsme zvolil za cíl celodenního výletu přehradu v nadmořské výšce 1348 m n.m., což je maximální možná niveleta po napuštění vodní nádrže. je to skutečně zajímavé místo pro výlet, který se dá udělat na kole a pěšmo, v zimě pak na běžkách. Je to v Jeseníkách a výchozím místem jsou Kouty nad Desnou. Jde o přečerpávací vodní nádrž na vrcholu kopce, kam se voda čerpá v nočních hodinách a pak přes den svým samospádem vyrábí elektrický proud.

  Toto místo je proto zajímavé tím, jak je nenormální. Ale když vyjde počasí, tak je to místo, odkud můžete sledovat nejvyšší horu na Moravě - Praděd a celý hřeben od Petrových kamenů až po Šerák.

  To co jindyje také zajímavým výletem, kdy se dá přejít od konečných zastávek vlaků v Ramzové až po Malou Morávku či Vrbno pod Pradědem, to máte z této vodní nádrže jako na dlani.

  Nově se zde dá kus vyjet i 6 sedačkovou lanovkou a pak 4,5 km minibusem, či pěšky 2 hodinky po silnici, kam auta nesmí a pak zpět lesní cestou k lanovce kolem větrných elektráren. Existuje i možnost objednat si prohlídku vodního díla se vším co k tomu patří. najdete na webu www.dlouhe-strane.cz .

  Tento směr pochodu byl zajímavý, pozvolný a byly krásné výhledy a rozhledy. Proto doporučuji a dovoluji si dát k dispozici pár snímků z tohoto podzimního výletu.

  Komentovanou fotodokumentaci najdete také na mém webu www.cestotipy.cz

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Rakousko, Alpy, výstup k ledové jeskyni Eisriesenwelt Werfen

  Rakousko, Alpy, výstup k ledové jeskyni Eisriesenwelt Werfen

  V rámci pokračování našeho alpského putování jsme se tentokrát vydali k ledové jeskyni ve vysokém horském masivu. Jeskyně se nachází nad městem Werfen ve výšce cca 1650 m n.m. Cesta byla rozdělena do tří na sebe navazujících etap (absolvovaných samozřejmě vcelku).

  na dovolenou do Rachlebských hor

  na dovolenou do Rachlebských hor

  Kraj na který se dlouho zapomínalo, ale on se snažil dostat do podvědomí jak Čechů tak Poláků. Nyní jeho krása se dostává do podvědomí přes milovníky horských kol, ale kdo rád na houby, pak to je ideální místo, kdo rád ještě poklidné výlety na kole, pak to je tady ráj. Zkuste a uvidíte.

  Ukrajina země krásná i drsná část 1

  Ukrajina země krásná i drsná část 1

  Ukrajina. Když jsem dostal nabídku vyrazit do tohoto kraje byl jsem nadšen, ale když jsem se ptal lidí na tuto zem, většině z nich se představa o krásné dovolené a Ukrajině nespojovala.

  Vánoční trhy v Drážďanech

  Vánoční trhy v Drážďanech

  Vánoční trhy v Drážďanech - TO stojí za vidění

  Z Krnova podél Slezské Harty

  Z Krnova podél Slezské Harty

  Z Krnova po cyklotrase č.503 ke Slezské Hartě a poté kolem přehrady se zastávkou na rozhledně - Velký Roudno