podívejte do ZOO v Lešné u Zlína

podívejte do ZOO v Lešné u Zlína

Kategorie

Příroda

Oblast

Evropa

Popis

Nikdy nechodím do ZOO, ale tentokrát tu byl nápad, poznat okolí Zlína a proč se tedy konečně nepodívat do této ZOO. A bylo to zajímavé zjištění. Nejen krásné ZOO, ale stojí tu uprostřed i hodně krásný zámek, který je uvnitř obložený dřevem.

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 •  

  Bylo ten den tak krásné počasí a věděli jsme, že kvetou rododendrony a tak jsme vyrazili do ZOO v Lešné, které je umístěno v krásné, malebné krajině nad Zlínem.

  Když projíždíte Zlínem, tak jedete směrem na Holešov či na Vsetín a pak už určitě spatříte informační šipky na poutní kostel Štípy či lázně Kostelec či ZOO Lešná. Jakmile se ve Zlíně podaří podjet železnici a říčku Dřevnici ze směru od Otrokovic, už to není problém.

  Než se dostanete po dlouhém stoupání blíže k ZOO Lešná, budete projíždět obcí Štípy a určitě neminete poutní kostel. Pak doporučuji určitě vystoupit a nahlédnout do krásných prostor toho významného a hodně navštěvovaného poutního kostela.

  V každém případě návštěva ZOO představuje takových pohodových 5 hodin a když to vydržíte, tak to stojí zato. Sledovat zvířátka ve volném výběhu a dokonce se mezi nimi procházet, to je hodně zajímavé a zábavné.

   

  A když jste na konci svých sil, pak doporučuji posedět a počkat si na prohlídku zámku Lešná. Je to zámek, který byl používán k bydlení až do roku 1945, takže je to naproti jiným zámkům nahlédnutí do doby jak se žilo už s elektrikou, ústředním vytápěním a moderními koupelnami a záchody, a to je málokde ke spatření. Nehledě na to, že interiéry jsou všechny obloženy dřevem. A chcete-li vědět a vidět více pak se podívejte na web www.zoozlin.eu .

   

  Pak se také nelze divit, když si tady někdo uspořádá i svatbu.

   

  No a před zámkem to pak skutečně kvetlo a bylo to prostě půvabné. Nohy byly bolavé, ale ten den stál za to.

  Více se dozvíte na mém webu www.cestotipy.cz , kde je k dispozici i komentovaná fotogalerie.

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Ukrajina země krásná i drsná část 3

  Ukrajina země krásná i drsná část 3

  Pak mi ten pán vysvětlil, že všude ve vysoké trávě jsou hadi, jedovatí, pochopitelně. A že mám raději chodit do lesů. Pohostil mne průhledným mokem. Ach jo...

  Přírodní oblasti Třeboňské pánve

  Přírodní oblasti Třeboňské pánve

  Je to takové mé 3 roční putování kolem Třeboně. Zážitky, postřehy a představení míst, který jsem si zamilovala nejvíce.

  Nové Hrady a okolí

  Nové Hrady a okolí

  Jeden z výletů jsem vykonal v okolí zámku Nové Hrady a mohu jen a jen doporučit. Není to daleko od Olomouce, ale že budu tak moc překvapený různorodostí přírody, architekturou a hlavně snahou o to, aby to tu bylo krásné a zajímavé, to jsem vůbec nečekal. takže dávám typ k návštěvě této lokality.

  Okolí města Poličky

  Okolí města Poličky

  Vzpomínka na výlet po okolí města Poličky na Vysočině. Podrobnosti jsou také v komentované fotodokumentaci, kterou si ukládám na svém webu www.cestotipy.cz

  Rakousko - Alpy - Systém železniční přepravy tunelem

  Rakousko - Alpy - Systém železniční přepravy tunelem

  Systém železniční přepravy osob a jejich vozidel tunelem mezi místy Mallnitz a Beckstein. v části Vysokých Taur (Hohe Tauers) zvané Ankogel Gruppe.