Okolí města Poličky

Okolí města Poličky

Kategorie

Civilizace

Oblast

Evropa

Popis

Vzpomínka na výlet po okolí města Poličky na Vysočině. Podrobnosti jsou také v komentované fotodokumentaci, kterou si ukládám na svém webu www.cestotipy.cz

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Navštívili jsme město Poličku právě v sobotu, kdy se konají svatby. Takže to bylo o tom, že manželům prší štěstí a pak vysvitne slunce. Proto jsme taky dojeli ve chvíli kdy lilo, ale pak se to vše umoudřilo a byl podmračený, ale krásný víkend před námi. Prohlédli jsme si město Poličku a pak jeli po stopách vzpomínek.

  Polička

  Navštívili jsme obec Jimramov, kde měly České dráhy na zámku školící středisko a už nemají.

  Jimramov

  Zavítali jsme do Nového Města na Moravě, kde jsme kdysi hodně dávno byli lyžovat, pak jeli k vodě a rybníkům, kde jsme na vysokoškolském kursu jezdili na lodích.

  zámek v Novém Městě na Moravě

  Pak to bylo náhodné přečtení, jak je to zajímavé ve Svratce, kde je golfové hřiště a je populární zimní bruslení. Odtud už to bylo kousek k zámečku nad obcí Svratka, kde nyní nikdo nebydlí a vše zaniká pro nezájem majitele.

  No navečer, když to bylo hodně krásné, jsme dělali procházku kolem rekreační lokality Milovy a také zajeli do obce Telecí, kde se píše o souboru starých chalup poličského typu a největší lípě u nás, která má po obvodu 11,5 m.

  Milovy

  Pak jsem se ve večerních hodinách dostali do Dalešic, kde začíná přehrada Vír a tam kdesi na pokraji lesa i přenocovali v autíčku. Ráno jsme jeli kolem přehrady vzpomínat na rekreační zařízení Ingstavu v Korouhvicích. Zjistili jsme, že hledáme marně, protože bylo zbořeno. Pak jsme se dívali pod přehradou na závody kajakářů, což bylo hodně zajímavé a dramatické. Od přehrady jsme jeli přes město Bystré.

  No a následovala návštěva hradu Svojanov, který se postupně opravuje a je čím dál pěknější.

  hrad Svojanov

  Závěr byl po zastavení v obci Radiměř, kde žije a bydlí můj bývalý spolupracovník, který tady svépomocí zvelebuje starý historický mlýn.

  No a více i s komentovanou fotodokumentací si lze přečíst na mém webu ww.cestotipy.cz

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Kolem Dyje od Slavonic po Vranov nad Dyjí

  Kolem Dyje od Slavonic po Vranov nad Dyjí

  Putování kolem řeky Dyje na Českém území od města Slavonice po obec Vranov nad Dyjí. Cestou můžete vnímat postupnou proměnu myšlení od totality po současnost. Navštívíte hrady a zámky, objevíte renovované ale i zanedbané stavby.

  Flora OLomouc 2015

  Flora OLomouc 2015

  Každým rokem se v Olomouci pořádají výstavy květin. Letošní jarní výstava už byla v novém výstavním pavilonu, který je po rekonstrukci a mnozí, kdo ji navštívili říkají, že letošní expozice byla nejpěknější, nejzajímavější. Protože jsem z Olomouce, fotil jsem krásu květů i den po té.

  přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

  přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

  Krásná příroda, technická rarita, úžasné výhledy když vyjde počasí a když to budete plánovat trochu dopředu, tak můžete mít i exkurzi do vnitřností přečerpávací elektrárny. Dojedete vlakem, autem a pak i sedačkovou lanovkou. To vše nabídne výlet nasměrovaný do pohoří Jeseníků na Moravě.

  Hrad Kokořín, hrad Trosky a prachovské skály

  Hrad Kokořín, hrad Trosky a prachovské skály

  Vzpomínka na rok 2006, kdy jsme s přáteli putovali od hradu Kokořín po hrad Trosky a navštívili Prachovské skály a dvoudenní výlet ukončili v Jičíně. Více informací je na mém webu www.cestotipy.cz .

  podívejte do ZOO v Lešné u Zlína

  podívejte do ZOO v Lešné u Zlína

  Nikdy nechodím do ZOO, ale tentokrát tu byl nápad, poznat okolí Zlína a proč se tedy konečně nepodívat do této ZOO. A bylo to zajímavé zjištění. Nejen krásné ZOO, ale stojí tu uprostřed i hodně krásný zámek, který je uvnitř obložený dřevem.