na Luční boudu v Krkonoších

na Luční boudu v Krkonoších

Kategorie

Příroda

Oblast

Evropa

Popis

Putování ze Špindlerovy boudy na Luční boudu a přes Kozí hřbety do Špindlerova Mlýna.

 • Článek
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Naše dovolená v Krkonoších se pomalu chýlila ke konci a tak jsme se tozhodli, že vyrazíme ještě na naše oblíbené místo, na Luční boudu. Ráno jsme se sbalili a z Velké Úpy jeli autem do Špindlerova Mlýna doufajíc, že nám neujede autobus na Špinlderovu boudu. Cesta byla náročná, na silnici samá brzda a taky uzavírky. Zaparkovali jsme na parkovišti ve Špindlerově Mlýně a při pohledu na hodinky zjistili, že jsme autobus o pět minut minuli. Ale naštěstí i autobusy mají spoždění a tak jsme rychle pobalili věci a naše tři čtyřnohé průvodce a utíkali na autobus. Od Špindlerovy boudy jsme se vydali po červené turistické stezce směrem na Sněžku. Den byl krásný, jasný a slunečný a my jsme klopýtali po kamenité cestě česko-polského přátelství, která vedla převážně Polskem. Cestou jsme si užívali krásné výhledy do Polska. Za Slonecznikem a Poledními kameny jsou ledovcová jezera Wielki a Maly Staw, na které je z vršku krásný výhled. I Sněžka je odtud vidět, v krásném jasném dni byla opravdu impozantní. My jsme ale dnes nemířili na Sněžku a tak jak bylo rozcestí, vydali jsme se po žluté turistické stezce na Luční boudu. Tam jsme si dali občerstvení a samozřejmě nezapomněli jsme ani na naše čtyřnohé holky. Od rána jsme se těšili na výborné švestkové koláče, které na Luční boudě pečou. Po odpočinku jsme se vypravili směrem ke Kozím hřbetům. Luční bouda se nám pomalu ztrácela za obzorem a před námi se rýsovaly strmé kopce - Kozí hřbety. Měli jsme dvě možnosti, buď jít po modré a objeít Kozí hřbety zprava a jít do dolu Bílého Labe a nebo jít po červené a obejít je zleva. Vybrali jsme si červenou trasu. Šli jsme kolem zaniklých Rennerových bud na horu Krakonoš, kde byla vyhlídka a opravdu nádherný výhled na východní Krkonoše. Pak nás čekal nečekaný sešup dolů. Zprava byl sráz nahoru, zleva dolů, před námi nespočet schodů a mostků. poslední úsek byl opravdu hodně náročný, ale na druhou stranu tu byly nádherné výhledy. Jak jsme tak pokračovali v cestě, tak jsme si říkali, jestli by nebylo lepší jít po modré stezce. Nakonec jsme byli rádi, že jsme tuto cestu nemuseli jít nahoru. Došli jsme do Svatého Petra a pak už to bylo do Špindlerova Mlýna opravdu kousek. 

  Další cestopisy

  Zobrazit vše
  Dokonale vybavený cyklista

  Dokonale vybavený cyklista

  Jedno krásné letní ráno jsem se rozhodl udělat výlet na kole do Českého středohoří. Chtěl jsem pořídit nějaké pěkné fotky a tak...

  Flora OLomouc 2015

  Flora OLomouc 2015

  Každým rokem se v Olomouci pořádají výstavy květin. Letošní jarní výstava už byla v novém výstavním pavilonu, který je po rekonstrukci a mnozí, kdo ji navštívili říkají, že letošní expozice byla nejpěknější, nejzajímavější. Protože jsem z Olomouce, fotil jsem krásu květů i den po té.

  Okolí města Poličky

  Okolí města Poličky

  Vzpomínka na výlet po okolí města Poličky na Vysočině. Podrobnosti jsou také v komentované fotodokumentaci, kterou si ukládám na svém webu www.cestotipy.cz

  Rakousko, Alpy, hrad Hohenwerfen

  Rakousko, Alpy, hrad Hohenwerfen

  Hrad Hohenwerfen se nachází na vyvýšenině v nadmořské výšce cca 650 metrů nad městem Werfen v blízkosti dálnice A10, nedaleko lyžařského střediska Bischofshofen.

  Rakousko - Alpy - Systém železniční přepravy tunelem

  Rakousko - Alpy - Systém železniční přepravy tunelem

  Systém železniční přepravy osob a jejich vozidel tunelem mezi místy Mallnitz a Beckstein. v části Vysokých Taur (Hohe Tauers) zvané Ankogel Gruppe.