vyhlídka Máj

vyhlídka Máj

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Křivoklátsko a Střední Čechy

Nejbližší město

Jílové u Prahy

Nadmořská výška

448 m n. m.

Popis

Neuvěřitelně nádherné výhledy do hlubokého kaňonu na meandry protékající Vltavy.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Neuvěřitelně nádherné výhledy do hlubokého kaňonu na meandry protékající Vltavy, lze spatřit z vyhlídky Máj. Na fotkách to vypadá fantasticky, ale když tam člověk přijde osobně…

  Vyhlídka Máj

  Na vyhlídku Máj, která leží blízko Slapské přehrady, jsme se chystali již dlouho. Četli jsme, že nejlepší je ji navštívit na podzim, v době, kdy jsou stromy krásně zbarvené. Pořád nám to nevycházelo, až jsme konečně v půli listopadu vyrazili, to už ale většina stromů byla bez listí.

  cestou na vyhlídku Máj

   Z Prahy to není daleko a za chvilku jsme na Zbraslavi. Odtud vede silnice malebným skalnatým údolím podél řeky Vltavy. Po ránu v něm byla velká mlha. Tu a tam se na hladině řeky zjevovaly jako duchové loďky místních rybářů.

   cestou

   Ve Štěchovicích jsme přejeli most a přes Hradištko, Závist a Krňany se dostali do našeho cílového bodu, Teletína. Výstižný název, neboť kam se podíváme, samá kráva. Vesnička má pár baráčků a špatně se tam parkuje. Nechali jsme tedy auto těsně před cedulí Teletín, kde je malé místečko a zřejmě ho tam nechává i většina ostatních návštěvníků.

   parkování

   Odtud se vydáváme po žluté TZ asi 100 metrů zpět na Krňany a na mini křižovatce se dáme vlevo. Jdeme cestičkou mezi 2 velkými výběhy pro krávy, které jsou obehnány elektrickým ohradníkem. A pozor, je opravdu funkční.

  cestou na vyhlídku Máj

  Pokud tudy půjdete v období dešťů, čeká vás dosti bahnitá cesta. Netrvá dlouho a přicházíme na malé rozcestí s oboustrannou žlutou šipkou.

   rozcestí

   Zde již nepokračujeme dále po žluté, ale zahneme vlevo na louku a jdeme podél výběhu, ve kterém stojí posed. Na konci je průchod skrz výběh na druhou stranu. Je otevřený, žádné krávy na obzoru, tak jdeme skrz. Jinak se dá i obejít. Přicházíme k nízkému zjevně neobydlenému baráčku s dvěma latrínami. Jak romantické..

  cestou na vyhlídku Máj

  Odtud je to již několik desítek metrů k prvním úchvatným výhledům na meandry řeky Vltavy.

  cestou na vyhlídku Máj

   První fantastický výhled je kousek od zdejší chatky, která je obehnaná dřevěným plotem.

  cestou na vyhlídku Máj

  Ze skalnatých okrajů si plnými doušky vychutnáváme tu neuvěřitelnou krásu, jak řeka Vltava, tekoucí hluboko pod námi, lemuje vysoká skaliska a obtáčí se kolem nich jako had.

  cestou na vyhlídku Máj

   Druhým úžasným výhledem je samotná vyhlídka Máj, vzdálená jen něco přes 100 metrů, kam nás dovede staré značení žluté trasy. Opět neuvěřitelně nádherná podívaná, tentokrát se ocitáme na skalách přímo uprostřed nad obloukem tekoucí řeky.

  pohled

   Kolem nás rostou nízké borovičky, na skaliskách kvete růžový vřes a brčálově zelený mech. Prostě fantazie. V dáli vidíme Slapskou přehradu, část vysílače Cukrák a naproti pod námi lemuje celý břeh naučná stezka, která je z části zasekána i do skal.

  vyhlídka Máj

  Ale je zde ještě třetí výhled, kam moc lidí nechodí. Je trochu níže vlevo od vyhlídky Máj u takových vysokých kamenů a poskytuje pohled na meandry Vltavy zase trochu z jiného úhlu.

  vyhlídka Máj

   Celé je to tu jedním slovem úžasné a chce to vidět na vlastní oči, protože takových míst v naší zemi opravdu moc není. 

  vyhlídka Máj - mapka

     

      

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Město Březnice

  Město Březnice

  Březnice je město ve Středočeském kraji v okrese Příbram. Nachází se na jižním okraji tohoto kraje, v sousedství kraje Jihočeského. Má přibližně 3500 obyvatel. Ve městě je vyhlášená městská památková zóna.

  Písečný přesyp - Písty u Nymburka

  Písečný přesyp - Písty u Nymburka

  Písty u Nymburka - Sahara v Čechách!

  rozhledna Kuníček

  rozhledna Kuníček

  Rozhledna se zajímavou kamennou základnou se nachází nad obcí Kuníček na Sedlčansku.

  muzeum Moto & Velo

  muzeum Moto & Velo

  Unikátní sbírka historických motorek a bicyklů nacházející se nedaleko Prahy v Přerově nad Labem.

  památník Lidice

  památník Lidice

  Památník Lidice je národní kulturní památka připomínající jednu z velkých tragedií II.světové války.