lázně Teplice

lázně Teplice

Kategorie

Lázně, welness, aquaparky

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Popis

Lázně Teplice s nádhernou architekturou a honosnými lázeňskými domy patří k nejstarším českým lázním.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • V malebné podkrušnohorské krajině, nedaleko německých hranic, se nachází lázeňské město Teplice. Lázně Teplice patří vůbec k nejstarším českým lázním.

  lázně Teplice

  První zmínky o léčebných pramenech pocházejí totiž již z roku 762. Jedna z pověstí říká, že je objevil pastýř zemana Kolostuje, když jedno z jeho pasoucích se prasátek spadlo do horkého pramene a opařilo se.

  lázně Teplice

  Právě díky rozvoji lázeňství se staly Teplice známými po celém světě a navštěvovali je známí panovníci, umělci, diplomaté a další významné osobnosti.

  lázně Teplice

  Lázně Teplice se pyšní nádhernou architekturou s honosnými lázeňskými domy. Největší vrchol prožívaly v období mezi 19. a 20. stoletím.

  lázně Teplice

  Během obou světových válek a poté i za komunistického režimu zájem o lázeňství všeobecně poklesl. Nyní je však opět v plném rozkvětu a přitahuje návštěvníky tak jako dříve. Velký podíl na tom má kvalita poskytovaných služeb a špičková péče pod vedením profesionálně zkušených lékařů, fyzioterapeutů, masérů, kvalifikovaných sester a dalšího personálu.

  lázně Teplice

  A je jedno, zda jste ve čtyřhvězdičkovém lázeňském domu Císařské lázně, v barokních Kamenných lázních, v lázeňském domě Beethoven nebo Nových lázních.

  lázně Teplice

  Do Teplic se jezdí především za léčením nervových, duševních a cévních onemocnění nebo onemocnění pohybového ústrojí.

  lázně Teplice

  Pro hosty jsou připraveny specializované programy a služby. Mohou si vyjít do zdejších klidných parků, posedět u fontánek, kterých je tady opravdu hodně a vytvářejí velice pozitivní atmosféru.

  lázně Teplice

  Nebo lze navštívit zdejší historické památky jako je hrad Doubravka, zámek ze 16.století s regionálním muzeem

  lázně Teplice

   nebo krásné zámecké náměstí se sochařským skvostem v podobě morového sloupu od Matyáše Brauna .

  lázně Teplice

  A kdo neprojde jednou z nejkratších a zároveň nejkrásnějších uliček jménem Lázeňská, jako by tu nebyl.

  lázně Teplice

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Stropník (Krušné hory)

  Stropník (Krušné hory)

  Stropník je hora v severovýchodní části Krušných hor v Loučenské hornatině vypínající se nad městem Osek do výšky 856 m n. m. Vyhlídka pod vrcholem Stropníku se však nachází v nadmořské výšce 830 m.

  Most – vyhlídková věž na Šibeníku

  Most – vyhlídková věž na Šibeníku

  Statutární město Most má další vyhlídkovou věž. Je součástí Funparku Šibeník na stejnojmenném vrchu obklopeném panelovými sídlišti. Otevřena byla před počátkem prázdnin 2019.

  Litvínov – Osada

  Litvínov – Osada

  Osada – tak se neoficiálně nazývá městská čtvrť města Litvínova (oficiálně Litvínov IV) Tato část města, vyznačující se zvláštním urbanistickým a architektonickým řešením, již více než 70 let plní funkci velmi dobrého obytného souboru.

  Podkrušnohoří – Kyšperk (zřícenina hradu)

  Podkrušnohoří – Kyšperk (zřícenina hradu)

  Na úbočí Krušných hor nad Unčínem (částí města Krupka) nedaleko Teplic nalézáme rozlehlou zříceninu hradu. Jde o Kyšperk, postavený patrně na počátku 14. století na skalnatém ostrohu a nazývaný tehdy Supí hora.

  Slavkovské viadukty - most nad silnicí

  Slavkovské viadukty - most nad silnicí

  V Horním Slavkově na Sokolovsku na již zrušené železniční trati z Lokte do Krásného jezu stojí dva kamenné viadukty, mezi nimiž se navíc nachází několik cca 150 metrů dlouhý tunel. Viadukty jsou technickými památkami.