lázně Teplice

lázně Teplice

Kategorie

Lázně, welness, aquaparky

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Popis

Lázně Teplice s nádhernou architekturou a honosnými lázeňskými domy patří k nejstarším českým lázním.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • V malebné podkrušnohorské krajině, nedaleko německých hranic, se nachází lázeňské město Teplice. Lázně Teplice patří vůbec k nejstarším českým lázním.

  lázně Teplice

  První zmínky o léčebných pramenech pocházejí totiž již z roku 762. Jedna z pověstí říká, že je objevil pastýř zemana Kolostuje, když jedno z jeho pasoucích se prasátek spadlo do horkého pramene a opařilo se.

  lázně Teplice

  Právě díky rozvoji lázeňství se staly Teplice známými po celém světě a navštěvovali je známí panovníci, umělci, diplomaté a další významné osobnosti.

  lázně Teplice

  Lázně Teplice se pyšní nádhernou architekturou s honosnými lázeňskými domy. Největší vrchol prožívaly v období mezi 19. a 20. stoletím.

  lázně Teplice

  Během obou světových válek a poté i za komunistického režimu zájem o lázeňství všeobecně poklesl. Nyní je však opět v plném rozkvětu a přitahuje návštěvníky tak jako dříve. Velký podíl na tom má kvalita poskytovaných služeb a špičková péče pod vedením profesionálně zkušených lékařů, fyzioterapeutů, masérů, kvalifikovaných sester a dalšího personálu.

  lázně Teplice

  A je jedno, zda jste ve čtyřhvězdičkovém lázeňském domu Císařské lázně, v barokních Kamenných lázních, v lázeňském domě Beethoven nebo Nových lázních.

  lázně Teplice

  Do Teplic se jezdí především za léčením nervových, duševních a cévních onemocnění nebo onemocnění pohybového ústrojí.

  lázně Teplice

  Pro hosty jsou připraveny specializované programy a služby. Mohou si vyjít do zdejších klidných parků, posedět u fontánek, kterých je tady opravdu hodně a vytvářejí velice pozitivní atmosféru.

  lázně Teplice

  Nebo lze navštívit zdejší historické památky jako je hrad Doubravka, zámek ze 16.století s regionálním muzeem

  lázně Teplice

   nebo krásné zámecké náměstí se sochařským skvostem v podobě morového sloupu od Matyáše Brauna .

  lázně Teplice

  A kdo neprojde jednou z nejkratších a zároveň nejkrásnějších uliček jménem Lázeňská, jako by tu nebyl.

  lázně Teplice

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Tatrovice – kostel sv. Erharda

  Tatrovice – kostel sv. Erharda

  Tatrovice jsou malá obec v Karlovarské kraji a nachází se na úpatí Krušných hor. V dolní části obce stojí pozoruhodný kostel sv. Erharda. Spolu s přilehlou Olivetskou kaplí a dalšími stavbami je chráněn jako kulturní památka České republiky

  Teplice – rozhledna Letná

  Teplice – rozhledna Letná

  Rozhledna s restaurací se nachází v teplické městské čtvrti Letná na vyvýšenině nad středem města. Poskytuje návštěvníkům skvělý výhled na město, na protilehlý vrch Doubravka, na České středohoří i Krušné hory.

  Ostrov – město pod Krušnými horami

  Ostrov – město pod Krušnými horami

  Město Ostrov se nachází v Karlovarském kraji, cca 15 km od Karlových Varů v podhůří Krušných hor. Je známé také jako Ostrov nad Ohří - tak se jmenuje železniční stanice na hlavním vlakovém koridoru Karlovy Vary - Chomutov.

  Údolí mlýnků v Jáchymově

  Údolí mlýnků v Jáchymově

  Jedna z pozoruhodností, kterou je možno spatřit při návštěvě krušnohorského lázeňského města.

  Varvažov – Stará pošta

  Varvažov – Stará pošta

  Varvažov je malá obec poblíž Chlumce, severně od Ústí nad Labem. Zajímavostí je v této obci kromě pomníků připomínajících napoleonskou bitvu v roce 1813 a historického kamenného kříže, rovněž bývalá pošta.