město Tábor

město Tábor

Kategorie

Města a obce

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Tábor

Nadmořská výška

450 m n. m.

Popis

Krátká návštěva centra Tábora s foťákem na krku.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Plujíce po řece Lužnici spatříte pojednou město jakoby napíchnuté nad korunami střech. Jak vás řeka přináší blíž najednou zjistíte, že plujete městu Táboru někde u jeho kotníků, je to dáno tím, že střed starého města - Žižkovo náměstí leží 450m n. m., kdežto Lužnice si to kolem čističky vody Na Papírně teče jen 384m n. m., takže k ní město sestupuje svými ulicemi a zahradami.

  Děkanský kostel  Proměnění Páně na hoře Tábor, je nepřehlédnutelnou dominantou Žižkova náměstí

  Coby háček – fotograf  si vyprosíte v tábořišti na Harachovce aspoň kousíček volna, aspoň hodinku si jít pobejt. Vím, je to ostuda dostat hodinu na tak pěkné a historicky cenné město, ale alespoň tak. Jen tak se toulat labyrintem uliček, objevovat malebná zákoutí kontrastující se syrovostí hradeb - potkávat husitskou minulost. Málo času mi sice nedalo šanci navštívit místní podzemí ani vylézt na věže a fotit malebně srocené střechy z výšky, nestihla jsem osobně poznat rybník Jordán … snad se sem vrátím a užiji si to vše plně někdy příště.

  Kulisu další strany náměstí tvoří budova radnice, která v sobě skrývá muzeum

  Takhle jsem z druhého nevětšího města Jižních Čech s jeho 35tis. obyvateli okusila je kousíček historického jádra -  prošla se křivolakými uličkami, obešla náměstí a nakoukla do místních kostelů. Doufám že mi táborští rodáci odpustí,  že i z tak krátké návštěvy se chci chlubit několika fotkami, ale když ta procházka městem byla tak příjemná, přijde mi škoda se nepodělit.  Tento nádherný krajkový štít domu se dostal dokonce do znaku města

  A na konec ještě nevšední kovová mapa, která vám nedá možnost v historickém jadru Tábora zabloudit ... více fotek ve fotoalbu...

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Zámek v Nových Hradech

  Zámek v Nových Hradech

  Město Nové Hrady je známé především stejnojmenným státním hradem. Ve městě je však možno spatřit i jiné zajímavosti. Jednou z nich je zámek Nové Hrady.

  Třeboň – náměstí a městské brány

  Třeboň – náměstí a městské brány

  Jihočeské město Třeboň leží v Třeboňské pánvi, cca 22 km východně od Českých Budějovic. Žije v něm cca 8 300 obyvatel. Historické centrum s celou řadou památek je městskou památkovou rezervací.

  Státní zámek Kratochvíle

  Státní zámek Kratochvíle

  Renesanční zámek Kratochvíle se nachází cca 2 km od Netolic, města v Jižních Čechách v okrese Prachatice. Je zajímavý zejména svým půdorysem. Zámek je ve vlastnictví státu a je veřejnosti přístupný (po zaplacení vstupného).

  Židova strouha

  Židova strouha

  Židova strouha je romantické kaňonovité údolí s protékajícím potokem obklopeným mohutnými skalami.

  Zámek Blatná

  Zámek Blatná

  Zámek Blatná se nachází ve stejnojmenném Městě v okrese Strakonice v Jihočeském kraji. Je vzdálen cca 60 km severně od Českých Budějovic a cca 95 km jižně od Prahy. Patří mezi nejvýznamnější památky svého druhu v Česku.