město Tábor

město Tábor

Kategorie

Města a obce

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Tábor

Nadmořská výška

450 m n. m.

Popis

Krátká návštěva centra Tábora s foťákem na krku.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Plujíce po řece Lužnici spatříte pojednou město jakoby napíchnuté nad korunami střech. Jak vás řeka přináší blíž najednou zjistíte, že plujete městu Táboru někde u jeho kotníků, je to dáno tím, že střed starého města - Žižkovo náměstí leží 450m n. m., kdežto Lužnice si to kolem čističky vody Na Papírně teče jen 384m n. m., takže k ní město sestupuje svými ulicemi a zahradami.

  Děkanský kostel  Proměnění Páně na hoře Tábor, je nepřehlédnutelnou dominantou Žižkova náměstí

  Coby háček – fotograf  si vyprosíte v tábořišti na Harachovce aspoň kousíček volna, aspoň hodinku si jít pobejt. Vím, je to ostuda dostat hodinu na tak pěkné a historicky cenné město, ale alespoň tak. Jen tak se toulat labyrintem uliček, objevovat malebná zákoutí kontrastující se syrovostí hradeb - potkávat husitskou minulost. Málo času mi sice nedalo šanci navštívit místní podzemí ani vylézt na věže a fotit malebně srocené střechy z výšky, nestihla jsem osobně poznat rybník Jordán … snad se sem vrátím a užiji si to vše plně někdy příště.

  Kulisu další strany náměstí tvoří budova radnice, která v sobě skrývá muzeum

  Takhle jsem z druhého nevětšího města Jižních Čech s jeho 35tis. obyvateli okusila je kousíček historického jádra -  prošla se křivolakými uličkami, obešla náměstí a nakoukla do místních kostelů. Doufám že mi táborští rodáci odpustí,  že i z tak krátké návštěvy se chci chlubit několika fotkami, ale když ta procházka městem byla tak příjemná, přijde mi škoda se nepodělit.  Tento nádherný krajkový štít domu se dostal dokonce do znaku města

  A na konec ještě nevšední kovová mapa, která vám nedá možnost v historickém jadru Tábora zabloudit ... více fotek ve fotoalbu...

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Trocnov – památník Jana Žižky

  Trocnov – památník Jana Žižky

  Památník se zachází poblíž vesničky Trocnov, která je v současné době součástí města Borovany necelých 20 km jihovýchodně od Českých Budějovic. Památník zahrnuje areál o rozloze téměř 12 ha s řadou památek.

  Lipno nad Vltavou – Království lesa

  Lipno nad Vltavou – Království lesa

  Království lesa je přírodní hřiště s celou řadou atrakcí pro děti různého věku. Nachází se z větší části v lesním porostu se na úpatí vrchu Kramolína nad Lipnem nad Vltavou. Přístupné je od Lipna nebo od Stezky korunami stromů.

  Městské opevněné v Třeboni

  Městské opevněné v Třeboni

  Zbytky městského opevnění v Třeboni je možno spatřit na okraji zámeckého parku pod ulicí Novohradskou, která vede po náspu, na jehož druhé straně se rozkládá rybník Svět.

  Holašovice

  Holašovice

  Jihočeská vesnička nacházející se cca 15 km západně od Českých Budějovic. Od roku 1998 je zapsána na seznamu dědictví UNESCO. Jde o zcela zachovaný soubor středověkých usedlostí, které jsou postaveny podél obdélníkové návsi.

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Trhových Svinech

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Trhových Svinech

  V jihočeských Trhových Svinech stojí jedna z historicky zajímavých sakrálních památek. Je jí kostel Nanebevzetí Panny Marie, původně raně gotická stavba, přestavěná v 15. století do téměř dnešní podoby.