Vyhlídka Nad Perštejnem

Vyhlídka Nad Perštejnem

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Klášterec nad Ohří

Nadmořská výška

548 m n. m.

Popis

Obec Perštejn se nalézá na úpatí Krušných hor, necelý 1 km severně od toku řeky Ohře, cca 3 km západně od města Klášterce nad Ohří. Nad obcí na úpatí vrchu Nad Perštejnem je pěkné vyhlídkové místo s báječným výhledem.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • K vyhlídkovému místu vede neznačená lesní cesta z obce Klášterecká Jeseň. K té vede odbočka za silnice č. 13 (E442) na horizontu vrchu nad Kláštercem nad Ohří. Parkovat lze v této obci, ale míst k parkování zde moc není.

  Vyhlídka Nad Perštejnem 

  Vyhlídkové místo je poznatelné podle příhradového sloupu s vysílačem. Poblíž, o několik metrů výše a severovýchodněji stojí ještě jeden podobný vysílač, kolem nějž se prochází. Přímo u vyhlídkového místa je místo vhodné a upravené startovací místo pro paragliding. Přistávací ploch se nachází jižně od fotbalového hřiště v Perštejně.

   Vyhlídka Nad Perštejnem

   

  Z vyhlídkového místa je báječný půlkruhový výhled na podhůří Krušných hor a rovněž na protější Doupovské hory. Jako „na dlani“ zde máme obec Perštejn, údolí řeky Ohře, pod protisvahem za řekou obec Okounov a v dále severovýchodním směrem město Klášterec nad Ohří.

  Vyhlídka Nad Perštejnem 

  Při pohledu zpět na Krušné hory můžeme spatřit vrcholek telekomunikační věže na nejvyšší hoře Krušných hor Klínovci.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Krušné hory – rozhledna Bleiberg

  Krušné hory – rozhledna Bleiberg

  Olověný vrch (také zvaný Bleiberg) nad Bublavou, severně od Kraslic, dosahuje nadmořské výšky 802 m. Na jeho vrcholu stojí dřevěná chata s 16 m vysokou, osmibokou rozhlednou.

  Slavkovské viadukty – most nad údolím potoka

  Slavkovské viadukty – most nad údolím potoka

  Zhruba 250 metrů od viaduktu popsaného v předchozím výletu se nachází druhý kamenný viadukt. Překlenuje údolí potoka. Na trase, která stoupá, je založen o několik metrů výše.

  Teplice – vrch Doubravka

  Teplice – vrch Doubravka

  Doubravská hora (nebo také Doubravka) je jediným a tudíž dominantním vrchem ve východní části severočeského města Teplice. Na vrcholu se nacházejí upravené zříceniny středověkého hradu. Lokalita nabízí výhled zejména západ a sever.

  Nádraží v Perninku

  Nádraží v Perninku

  Nádraží v Perninku, městečku v Krušných horách na Karlovarsku svojí nadmořskou výškou 900 m je po Kubově Huti na Šumavě druhou nejvýše položenou železniční stanicí u nás.

  Duchcov – Zámecký kostel Zvěstování panny Marie

  Duchcov – Zámecký kostel Zvěstování panny Marie

  Zámecký kostel Zvěstování panny Marie stojí v bezprostřední blízkosti zámku v Duchcově na náměstí Republiky. Kostel je součástí zámeckého areálu. V současné době je uzavřen.