Rašovické skály

Rašovické skály

Kategorie

Hory, skály, kopce

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Klášterec nad Ohří

Nadmořská výška

520 m n. m.

Popis

Rašovické skály jsou pojmenovány podle obce na úpatí Doupovských hor, nad níž vytvářejí jakousi skalnatou hradbu. Najdeme je poblíž města Klášterce nad Ohří v okrese Chomutov.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Rašovické skály jsou národní přírodní památka v Doupovských horách poblíž obce Rašovice. Nachází se na západním svahu jednoho z výběžků masívu Nedílu asi jeden kilometr východně od Lestkova u Klášterce nad Ohří v okrese Chomutov. Dominantou chráněného území je přibližně dvacet metrů vysoká a 150 metrů dlouhá skalní stěna s výskytem řady ohrožených druhů rostlin a živočichů.

  Rašovické skály 

  Na vyhlídku Rašovické skály je zřejmě nejlepší přístup z malé vsi Suchý důl (to mám vyzkoušené), parkovat je možno buď přímo ve vsi, nebo několik set metrů nad ní u vodojemu.

  Pak již zbývá pochod nejprve po zpevněné lesní cestě a nakonec po pěšině (prakticky stále do kopce.

  Rašovické skály 

  Na hraně čedičových skal, které jsou součástí chráněného území, kde se vyskytují vzácné rostliny a živočichové, se nachází Vyhlídka Rašovické skály.

  Z Rašovických skal je krásný výhled na údolí řeky Ohře spolu s Kláštercem nad Ohří. Za hezké viditelnosti lze spatřit nejvyšší horu Krušných hor Klínovec (1244 m), který je odtud téměř v zákrytu dvou hradů - bližšího Lestkova (Egerberk) a vzdálenější Šumné (Šumburk). Za povšimnutí také stojí výrazný vrchol Mědník (910 m), vyčnívající z masivu Krušných hor (severozápadní směr) a u jeho paty stojící stará těžební věž.

  Rašovické skály 

  Rašovické skály jsou dobře viditelné od obce Lestkov, resp. silnice mezi Rašovicemi a Lestkovem.

   

   

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Dubí - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

  Dubí - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

  Pod názvem města Dubí v podhůří Krušných hor poblíž Teplic si vždy přestavím tři věci: porcelánový Cibulák z proslavené porcelánky, Tereziny lázně a unikátní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.

  Most – jezero Benedikt

  Most – jezero Benedikt

  Vlastně ono to ani není jezero, je to uměle vytvořená vodní plocha v jihovýchodní části podkrušnohorského města mezi městskou částí Liščí vrch a městskou částí (dříve samostatnou obcí) Vtelno.

  Valdštejnská kaple v Litvínově

  Valdštejnská kaple v Litvínově

  Valdštejnská hřbitovní kaple se nachází v Pietním parku v Žižkově ulici. Park se rozkládá na místě dřívějšího městského hřbitova, jehož dominantní stavbou byla tato kaple.

  Jezero Most

  Jezero Most

  Jezero Most se rozkládá severně od nynějšího města Mostu v lokalitě, kde dříve stávalo městské centrum tehdejšího královského města před tím, než ustoupilo hnědouhelnému lomu.

  Kadaň – Mírové náměstí

  Kadaň – Mírové náměstí

  Kadaň je město ve střední části podkrušnohorském regionu na levém břehu řeky Ohře. Nestarší památky ve městě spadají do období vlády Přemysla Otakara II. Mírové náměstí v Kadani je součástí Městské památkové rezervace.