Krušné hory – Altán Gloriett

Krušné hory – Altán Gloriett

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Ostrov

Nadmořská výška

630 m n. m.

Popis

Na úpatí Krušných hor nad městem Hroznětínem na Karlovarsku se nachází vyhlídkové místo, jehož historický název zní Gloriett. A vyhlídkový altán zde stojící má skutečně takovou podobu.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Altán Gloriett je historický název vyhlídkové stavby, jež zde stála již v 19. století. Sloužila k výletům a pohledu do kraje nejen obyvatelům Hroznětína. Byl dokonce místem častých schůzek milenců. Byl dřevěný a před 50 lety vyhořel. Tento současný pochází z roku 2018. 

  Krušné hory – Altán Gloriett 

  Altán se nachází na jižním úbočí Krušných hor v lese nad Hroznětínem v nadmořské výšce 630 m. Nejvhodnější trasa k němu vede od restaurace Rafanda při silnici z Hroznětína do Merklína kolem židovského hřbitova. Již samotný hřbitov stojí za shlédnutí přes nízkou zeď. Jiná trasa je možná od zahrádkářské kolonie nacházející se severovýchodně od města.

  Krušné hory – Altán Gloriett

  Z vyhlídkového altánu, příp. plošinky pod ním je půlkruhový výhled do středního Poohří, na Karlovy Vary, Doupovské hory i Slavkovský les. Kromě Hroznětína nelze přehlédnout mohutný svah Vlčince, zvedající se na západě. Mezi stromy lze dokonce spatřit i Plešivec.

  Krušné hory – Altán Gloriett

  Je vidět část Hroznětína pod skalou na níž Gloriett stojí a západním směrem lze spatřit komíny palivového kombinátu ve Vřesové.

  Krušné hory – Altán Gloriett 

  Parkovat lze ve městě, nejlépe v ulici ČSA, která je nejblíže místu k zahájení výšlapu. Druhou možností je některé parkoviště na sídlišti a pak se vypravit cestou kolem zahrádkářské osady. Tuto druhou trasu však nemám vyzkoušenou.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Lahošť – historický kamenný most

  Lahošť – historický kamenný most

  Lahošť je obec v Ústeckém kraji v okrese Teplice. Obcí prochází silnice spojující města Teplice a Duchcov. V obci je silnice přes potok Bouřlivec vedena po kamenném mostě.

  Krupka - zřícenina kostela sv. Prokopa

  Krupka - zřícenina kostela sv. Prokopa

  Zachovalá zřícenina kostela sv. Prokopa se nachází poblíž města Krupka v Ústeckém kraji. Stojí poblíž silnice vedoucí od Sobědruh – městské části Teplic do Krupky.

  Zřícenina hradu Perštejn

  Zřícenina hradu Perštejn

  Po rozhlehlém hradním komplexu zůstaly v lese nad obcí Perštejn na úpatí Krušných hor na pomezí Karlovarského a Ústeckého kraje pouze několik metrů vysoké kamenné zdi, některé se zachovalými zajímavými stavebními prvky

  Oblastní muzeum v Mostě

  Oblastní muzeum v Mostě

  Budova oblastního muzea stojí v severní části statutárního města pod vrchem Hněvínem. Poblíž budovy vede dopravní koridor – významná železniční trať a páteřní čtyřproudová silnice spojující města Chomutov a Teplice.

  Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí

  Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí

  Pod názvem města Dubí v podhůří Krušných hor poblíž Teplic si vždy přestavím tři věci: porcelánový Cibulák z proslavené porcelánky, Tereziny lázně a unikátní novogotický kostel. Právě ten je cílem tohoto výletu.