Goethova terasa v Chebu

Goethova terasa v Chebu

Kategorie

Ostatní

Oblast

Západní Čechy a Český les

Nejbližší město

Nadmořská výška

440 m n. m.

Popis

Nové architektonické prvky k lepšímu turistickému využití levého břehu řeky Ohře poblíž přehradní hráze Skalka v Chebu.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Vznikem nového turistického odpočívadla a relaxačního místa s názvem Goethova terasa došlo k propojení části levého břehu Ohře pod hrází přehrady Skalka s nově dobudovaným územím za (nad) hrází a vytvoření tzv. Goethova břehu.

  Goethova terasa v Chebu 

  Nad hrází přehradního jezera Skalka totiž v nedávné době vznikl Goethův naučný lesopark, který je novým lákadlem pro řady Chebanů i návštěvníků tohoto města. Na cestě k vyhlídkovému altánu Chebská stráž (Egerwarte viz výlet: tramp 21.05.2016) byl vybudován Kouzelný les (viz výlet: tramp2 08.07.2020) s různými atrakcemi. Aby toto místo navazovalo na rozlehlý sportovně rekreační areál Krajinka pod Chebským hradem, bylo vhodné zřídit na nevyužitém pozemku pod Goethovou skálou odpočinkové místo přímo u turistické pěšiny paralelně vedené s hlavní cestou. Byla zde tedy vybudována Goethova terasa.

  Goethova terasa v Chebu 

  Terasu tvoří dřevěná podesta a na ní postavený přístřešek. Místo je osazeno lavičkami a sedačkami. Na vyvýšené plošině vedle skály tak vzniklo ideální místo pro relaxaci, zamyšlení a klidné posezení.

  Goethova terasa v Chebu 

  V blízkosti terasy stojí informační tabule obsahující informace o básníkově působení na Chebsku.

  Goethova terasa v Chebu 

  Goethova terasa je dosažitelná od sportovně rekreačního areálu Krajinka a je přístupná celoročně.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Karlovy Vary – Dvořákovy sady

  Karlovy Vary – Dvořákovy sady

  Dvořákovy sady v Karlových Varech jsou veřejným městským parkem a nacházejí se v lázeňském území města na břehu řeky Teplé, pod Zahradní ulicí, naproti hotelu Thermal. Na okraji parku ve směru k lázeňskému území stojí Sadová kolonáda.

  Chebský viadukt

  Chebský viadukt

  Tak jako má Praha Negrelliho viadukt, má i mostě Cheb svůj neméně významný viadukt. Nachází se na východním okraji města a vypíná se nad řekou Ohří a Pražskou ulicí. Významně se uplatňuje v panoramatu města.

  Město Touškov – městská památková zóna

  Město Touškov – městská památková zóna

  Město Touškov je město v okrese Plzeň-sever v Plzeňském kraji, zhruba deset kilometrů západně od Plzně. Ve městě žije přibližně 2 200 obyvatel. Historické jádro města je od roku 1992 městskou památkovou zónou.

  Skalní útvar Homolka

  Skalní útvar Homolka

  Přírodní památka Homolka se nachází v Karlovarském kraji v CHKO Slavkovský les mezi Bečovem nad Teplou a vískou Chodovem. (pozor – neplést si s městem Chodovem). Zdejší skalní útvar tvoří bývalá sopka.

  hrad Hausberg

  hrad Hausberg

  Dnes toto místo charakterizuje především 3m hluboká sluj vytesaná do skalnatého masívu.