Rozhledna Oslednice

Rozhledna Oslednice

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Českomoravská vrchovina a Žďárské vrchy

Nejbližší město

Telč

Nadmořská výška

559 m n. m.

Popis

Několik set metrů jihovýchodně od centra historického města Telč na vrchu zvaném Oslednice stojí stejnojmenná kovová rozhledna.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Původně na vrchu Oslednice stávala 16 metrů vysoká dřevěná rozhledna, kterou nechal postavit na konci 19. století profesor místní vyšší reálné školy Alois Kulhánek. V současné době zde stojí ocelová věž, patřící mobilním operátorům, která zároveň slouží jako veřejnosti přístupná rozhledna.

  Rozhledna Oslednice 

  Vstup na rozhlednu je z přístřešku, v němž se nachází i pokladna, vstup je totiž zpoplatněn.

  Rozhledna Oslednice
  Na rozhlednu vede točité ocelové schodiště. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 31 metrů a k jejímu dosažená je nutno zdolat 176 schodů. Při jasném a slunném dni je z rozhledny krásný výhled na město Telč a na krajinu okolo Telče.

  Rozhledna Oslednice 

  Rozhledna je dobře viditelná jednak přímo z centra Telče, obou vyhlídek na kostelních věžích, ale rovněž z míst v okolí.

  Rozhledna Oslednice 

  Přístup k rozhledně pěšky lze realizovat podle značení, autem pak ze silnice Telč - Nová Říše odbočkou k rozhledně, kde lze parkovat ve vzdálenosti cca 100 m.

   

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Synagoga v Třešti

  Synagoga v Třešti

  Mezi zajímavé objekty ve městě Třešť patří synagoga, či spíše bývalá synagoga, nacházející se přímo v historickém centru města. Dnes je chrámem Československé církve husitské, ale slouží i kulturním účelům.

  Přírodní památka rašeliniště u Vintířova

  Přírodní památka rašeliniště u Vintířova

  Rašeliniště u Vintířova se nachází nedaleko Pacova v okrese Pelhřimov.

  rozhledna Babka

  rozhledna Babka

  Celoročně volně přístupná rozhledna Babka stojí v lokalitě Mezi cestami asi 2km severně od města Zruč nad Sázavou.

  Třebíč

  Třebíč

  Město Třebíč je nesporně jednou z perel Českomoravské vysočiny. Ve městě se nachází spousta historických památek. Ne nadarmo bylo zapsáno do seznamu památek UNESCO.

  hrad Chřenovice

  hrad Chřenovice

  Nad soutokem říčky Jestřebnice se Sázavou, severozápadně od obce Ledeč nad Sázavou, se nachází zřícenina hradu Chřenovice.