Pramen Korunní kyselky

Pramen Korunní kyselky

Kategorie

Lázně, welness, aquaparky

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Ostrov

Nadmořská výška

324 m n. m.

Popis

Pramen známé Korunní kyselky se nachází v Doupovských horách nedaleko toku řeky Ohře, pod obcí Korunní. Odtud její název. Blíže tomuto přírodnímu zdroji je však obec Stráž nad Ohří.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Pramen Korunní se nachází v lesním porostu cca 50 m od řeky Ohře, na úpatí horského masivu Doupovských hor, který přesahuje nadmořskou výšku 550 m.

  Pramen Korunní kyselky 

  Minerální voda vytéká poněkud nepravidelně, nicméně dostatečně, v malém zděném přístřešku, který byl nedávno opravený.

  Pramen Korunní kyselky 

  Nejlepší přístup k prameni je od obce Stráž nad Ohří, ležící na silnici I/13, spojující města Ostrov a Klášterec nad Ohří (resp. Karlovy Vary a Chomutov). 

  Pramen Korunní kyselky 

  Od železniční stanice Stráž nad Ohří je pramen Korunní vzdálen necelý kilometr po červeném turistickém značení. Pro motorizované návštěvníky je k dispozici parkoviště na stáčírnou minerálních vod (patrně vybudované pro zaměstnance provozu stáčírny), odkud vede červeně značená turistická trasa k prameni a dále ke zmíněné železniční stanici. Trasa je kratší, než prvně uvedená, avšak vede z prudkého kopce, takže chůze po pěšině v jarním období nebo po dešti není právě bezpečná. Návrat na parkoviště pak předpokládá alespoň minimální fyzickou kondici (výškový rozdíl cca 45 m). Na parkoviště nad stáčírnou minerální vody je trasa odbočkou ze silnici I/13 v obci Stráž nad Ohří po mostě přes Ohři, vpravo podjet železniční trať a pokračovat vzhůru směrem k obci Korunní. Parkoviště je vlevo od silnice. K železniční stanici je naopak nutno za mostem v obci zamířit vlevo.

  Pramen Korunní kyselky 

  Od parkoviště nad stáčírnou minerálních vod je pěkný pohled na celý areál provozu stáčírny na úpatí svahů Doupovských hor.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Železniční viadukt v Perninku

  Železniční viadukt v Perninku

  Bývalé hornické městečko Pernink v Krušných horách na Karlovarsku má na svém území technickou zajímavost, jíž je impozantní klenutý kamenný viadukt o výšce 20 m, tvořený 6 oblouky o rozpětí 8 – 12 m.

  Masarykova zdymadla v Ústí nad Labem

  Masarykova zdymadla v Ústí nad Labem

  Zdymadlo Střekov v Ústí nad Labem, známé spíše jako Masarykova zdymadla, stojí na řece Labi přímo pod hradem Střekov. Zdymadlo je chráněno jako technická památka.

  Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí

  Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí

  Pod názvem města Dubí v podhůří Krušných hor poblíž Teplic si vždy přestavím tři věci: porcelánový Cibulák z proslavené porcelánky, Tereziny lázně a unikátní novogotický kostel. Právě ten je cílem tohoto výletu.

  Einmannbunker u Oblastního muzea v Mostě

  Einmannbunker u Oblastního muzea v Mostě

  Na pozemku Oblastního muzea v Mostě (viz výlet 18.01.2020) se nachází zajímavý exponát. Je jím bunkr z období 2. světové války. Stojí vpravo do hlavního vchodu do muzea.

  Horní Slavkov – bývalé popraviště

  Horní Slavkov – bývalé popraviště

  Nad Horním Slavkovem směrem k osadě Bošířany se nachází kopec, zvaný Šibeniční vrch. Na jeho vrcholu stojí zajímavá kruhová kamenná stavba, která kdysi sloužila jako popraviště.