Zoopark Na Hrádečku

Zoopark Na Hrádečku

Kategorie

ZOO a zvířata

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Jindřichův Hradec

Nadmořská výška

505 m n. m.

Popis

Soukromá malá zoologická zahrada se nachází v obci Horní Pěna, cca 4 km jižně od okresního města Jindřichův Hradec. Je nejmladší zoologickou zahradou na území Jižních Čech.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Malá vzpomínka na léto 2020 a výlet do malé zoologické zahrady, jež nese název Zoopark Na Hrádečku. Název je odvozen od kopce nad obcí Horní Pěna, na němž se tato malá zoologická zahrada nachází

  Zoopark Na Hrádečku

   

  Zoopark se rozkládá na rozloze 10 ha a je zde chováno na 100 druhů zvířat. Je zde možno spatřit 8 druhů drápkatých opic, lemury, hyeny, lvy, pumy, kolekci 11 druhů "šípových žab", kotuly, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další zvířata.

  Zoopark Na Hrádečku 

  Zoopark byl založen v roce 2010, přičemž již v roce 2007 se zde nacházelo mnoho druhů zvířat hlavně terarijních a rok od roku se druhová rozmanitost začala rozšiřovat. Zoopark je přístupný veřejnosti je do roku 2014 a nachází se ve stavu permanentního budování.

  Zoopark Na Hrádečku 

  Vstup je zpoplatněn, v zooparku je možnost občerstvení.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  visutá lávka u Bechyně

  visutá lávka u Bechyně

  Jedním z několika krásných míst, které lze v okolí Bechyně navštívit, je visutá lávka.

  Nahořany

  Nahořany

  Nahořany jsou malá vesnice a jsou částí městyse Čestlice v okrese Strakonice. Obec je zajímavá zachovalým souborem lidové architektury. Ten je také důvodem pro to, aby v ní byla vyhlášena vesnická památková zóna.

  Poutní místo Maria Rast am Stein

  Poutní místo Maria Rast am Stein

  Maria Rast am Stein, resp. Maria Rast nebo Panna Marie odpočívající na kameni. Tak se nazývá mariánské poutní místo, které se nachází na severním úbočí Martinkovského vrchu nad Vyšším Brodem.

  Kovová lávka ve Strakonicích

  Kovová lávka ve Strakonicích

  Již více než 10 let spojuje oba břehy Otavy ve Strakonicích kovová lávka pro pěší.

  Český Krumlov – Vnitřní město

  Český Krumlov – Vnitřní město

  Český Krumlov je historické a v současnosti okresní město v Jihočeském kraji ve vzdálenosti cca 22 km jihojihozápadně od Českých Budějovic. Městem, které se nachází pod hřebenem Blanského lesa, protéká řeka Vltava tvořící zde meandry.