Krušné hory – Dračí skála

Krušné hory – Dračí skála

Kategorie

Hory, skály, kopce

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Nejdek

Nadmořská výška

953 m n. m.

Popis

Dračí skála se nachází na vrcholovém hřebenu Krušných hor v Karlovarském kraji, jižně od horského městečka Pernink.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Dračí skála je hora ležící cca 2 kilometry jižně od Perninku. Tvoří ji vlastně celá řada velkých žulových skal na poměrně plochém vrcholu.  

  Krušné hory – Dračí skála

  Přístup k Dračí skále je poměrně snadný, rozhodně snadnější, než výstup k Trousnické skále, která se nachází ještě o 2 kilometry jižněji. Pro zajímavost – mezi těmito skalními útvary se nachází přírodní rezervace Oceán se zachovalým rašeliništěm.

  K Dračí skále je možno se vydat autem a parkovat poblíž silnice nedaleko nejvyššího bodu železniční trati nebo vlakem do železniční stanice Pernink nebo Nejdek - Oldřichov, případně autobusem (autobusová zastávka v Perninku).

  Krušné hory – Dračí skála 

  Zvolil jsem trasu nejpříjemnější s parkováním u uvedené silnice a vypravili jsme se po kamenité cestě značené červeným turistickým značením do mírného kopce. Po cca 800 metrech, vlevo od informační tabule, z této cesty odbočuje pěšina značená rovněž červeně přímo ke skále. Vzdálenost je cca 100 metrů.

  Krušné hory – Dračí skála 

  Kdo by očekával nějaké zajímavé výhledy, bude zklamán. Skála je ponořena do lesního porostu, z nějž částečně vyčnívají jen její mnohačetné vrcholy. Přesto lze tuto skálu jako cíl výletu doporučit.

  Krušné hory – Dračí skála 

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Základy protestantského kostela v Hrobu

  Základy protestantského kostela v Hrobu

  Jednou z podkrušnohorských sakrálních památek jsou základy bývalého protestantského kostela. Lze je spatřit v malém podkrušnohorském městečku Hrob, cca 10 km severozápadně od okresního a lázeňského města Teplice.

  Vrchol Pramenáč

  Vrchol Pramenáč

  Na vrcholu Pramenáč se nám naskytne krásný pohled na celé Teplicko a při krásném počasí až Středohoří

  Krupka – sakrální stavby I

  Krupka – sakrální stavby I

  V samotném centru města se nachází Mariánské náměstí s klášterním areálem a bazilikou Panny Marie Sedmibolestné. V areálu má sídlo Biskupské gymnázium. V jiném, dříve rovněž sakrálním objektu má dnes své sídlo vedení města.

  Kadaň – Bystřický můstek

  Kadaň – Bystřický můstek

  Kromě jiných, již zmíněných objektů je dalším svědkem historie města zděný kamenný most přes dříve zde protékající potok Bystřice.

  Bojiště roku 1813 – ruský pomník u Přestanova

  Bojiště roku 1813 – ruský pomník u Přestanova

  Pomník na památku bitvy rakousko-prusko-ruské koalice s francouzským vojskem císaře Napoleona, odehrávající se v okolí Chlumce na úpatí Krušných hor, stojí před Přestanovem, vlevo od silnice z Teplic kolem Chlumce do Ústí nad Labem.