Obludiště v obci Dolní Pěna

Obludiště v obci Dolní Pěna

Kategorie

Ostatní

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Jindřichův Hradec

Nadmořská výška

510 m n. m.

Popis

Obec Dolní pěna se rozkládá cca 3 km jižně od okresního města Jindřichova Hradce. V obci je vybudováno zajímavé keřové bludiště neobvyklé velikosti.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • A proč Obludiště? Patrně proto, že jde o bludiště, v němž na návštěvníky číhají obludy v podobě šesti dřevěných soch. Sochy mají názvy Becher, Houbelec, Pánzlán, Blouna Burák, Kamenožrout.

  Obludiště v obci Dolní Pěna 

  Keřové bludiště je největším bludiště svého druhu ve střední Evropě. Bludiště se rozkládá na ploše šest tisíc metrů čtverečních, na níž roste 12 tisíc keřů habru obecného.  Keřový labyrint nabízí návštěvníkům 3 kilometry cestiček.

  Obludiště v obci Dolní Pěna 

  Úkolem návštěvníků není pouze nalézt cestu z bludiště ven. V bludišti návštěvníci hledají obludy a u každé z nich indicii, kterou je slovo. Toto vše si zapisují do hracího plánku bludiště. Správné seřazení slov vydá větu, jíž je citát. Pak už zbývá jen určit jeho autora.   

  Obludiště v obci Dolní Pěna 

  U bludiště je rozlehlé zázemí – restaurace, dětská hřiště, rybníček s přívozem pro děti i malá rozhledna na střeše pokladny, odkud je pěkný výhled na celé bludiště.

  Obludiště v obci Dolní Pěna 

  Za pěkného letního počasí přijíždí do Obludiště mnoho návštěvníků, o čemž svědčí nejen jejich výskyt v areálu, ale i množství aut na přilehlém parkovišti. Někteří návštěvníci přiznali, že jen v samotném bludišti strávili několik hodin.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Slamburk - hrad ze slámy u Borovan

  Slamburk - hrad ze slámy u Borovan

  Slamburk je hrad postavený z balíků slámy nedaleko Borovan u Českých Budějovic. Zde se každoročně na sklonku prázdnin odehrává Bitva o Slamburk - tematická akce pro širokou veřejnost a zejména pro děti, které se mohou bitvy přímo účastnit.

  Hrad Rožmberk

  Hrad Rožmberk

  Hrad Rožmberk se tyčí nad řekou Vltavou, která obtéká městečko Rožmberk nad Vltavou. V minulosti sloužil jako rodové sídlo Rožmberků, v současnosti jde o hrad státní.

  Pomník amerických letců k Kaplice

  Pomník amerických letců k Kaplice

  Asi 5 km jižně od jihočeského města Kaplice se poblíž silnice E55 nachází pomník pětice letců USA, kteří se zachránili z poškozeného bombardéru a následně byli zavražděni 9.12.1944 v místě nynějšího pomníku.

  Český Krumlov – obloukový most přes Latrán

  Český Krumlov – obloukový most přes Latrán

  Nedaleko Červené brány, která je hlavní branou na 1. nádvoří zámku překlenuje ulici Latrán zajímavá stavba, jíž mohutný oblouk. Ten v sobě skrývá chodbu, která spojuje zámecké interiéry s nedalekým klášterem.

  Poutní místo Maria Rast am Stein

  Poutní místo Maria Rast am Stein

  Maria Rast am Stein, resp. Maria Rast nebo Panna Marie odpočívající na kameni. Tak se nazývá mariánské poutní místo, které se nachází na severním úbočí Martinkovského vrchu nad Vyšším Brodem.