Skalní útvar Ďáblova prdel

Skalní útvar Ďáblova prdel

Kategorie

Přírodní zajímavosti

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Dačice

Nadmořská výška

680 m n. m.

Popis

Takto nazvaný skalní útvar se nachází a území České Kanady v Jihočeském kraji.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Oblast České Kanady plná různých skalních útvar ve formě velkých balvanů. Jedním z nich je ukrytý balvan kuriózního tvaru. Jmenuje se Ďáblova prdel. Balvan neobyčejného tvaru je považovaný za nejznámější a nejcharakterističtější skalní útvar přírodního parku Česká Kanada. Obrovský balvan je na všech mapách a v turistických průvodcích označovaný jako Ďáblova prdel. Proč, to je naprosto zřejmé z fotografií tohoto žulového balvanu.

  Skalní útvar Ďáblova prdel 

  Ke skalnímu útvaru vede od parkoviště u Valtínova naučná stezka nazvaná NS na Ďáblovu prdel.  Trasa vede po úbočí Havlovy hory, na jejímž vrcholu stojí Rozhledna U Jakuba. Od Havlovy hory je to k Ďáblově prdeli zhruba 2 km zvlněným terénem.

  Skalní útvar Ďáblova prdel 

  Návštěvnost tohoto skalního útvaru je tak velká, že nebylo možno pořídit žádný záběr z delší vzdálenosti ani fotografii okolí. Například odpočinkové místo či tabuli s informacemi o dalších podobných přírodních útvarech v okolí. Všude se hemžili turisté.

  Skalní útvar Ďáblova prdel

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Český Krumlov - Parkán

  Český Krumlov - Parkán

  Parkán je název slepé ulice nacházející se na pravém břehu řeky Vltavy v historické části města tzv. Vnitřním městě (nebo také Starém městě). Je jedním z oblíbených cílů turistů.

  České Budějovice – katedrála sv. Mikuláše

  České Budějovice – katedrála sv. Mikuláše

  Katedrální kostel svatého Mikuláše stojí na rohu ulic Kanovnická a U Černé věže poblíž náměstí Přemysla Otakara II. Hned vedle kostela v severním směru stojí na dálku viditelná Černá věž..

  Zámek v Horažďovicích

  Zámek v Horažďovicích

  Zámek stojí v severozápadní části městského centra – městské památkové zóny (viz výlet 15.11.2019) nad tokem Mlýnského potoka.

  Trocnov – památník Jana Žižky

  Trocnov – památník Jana Žižky

  Památník se zachází poblíž vesničky Trocnov, která je v současné době součástí města Borovany necelých 20 km jihovýchodně od Českých Budějovic. Památník zahrnuje areál o rozloze téměř 12 ha s řadou památek.

  Město Volyně

  Město Volyně

  Menší město leží na Strakonicku v jihozápadní části Jihočeského kraje, vzdáleno cca 10 km od Strakonic a cca 15 km od Vimperka. Jeho historické jádro je od roku 1990 městskou památkovou zónou.