Hoštice

Hoštice

Kategorie

Města a obce

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Volyně

Nadmořská výška

515 m n. m.

Popis

Obec známá z filmové trilogie režiséra Zdeňka Trošky „Slunce, seno …“. Leží na Strakonicku mezi městy Strakonice a Volyně.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Z historického hlediska jde o velmi starou obec, neboť první písemná zpráva o ní pochází z roku 1274. V současné době žije v obci 166 obyvatel.

  Hoštice 

  V letním období je obec hojně navštěvovaná turisty, kteří si chtějí prohlédnout reálie známé

  z filmové trilogie režiséra Zdeňka Trošky „Slunce, seno …“. Obec je jedno velké parkoviště, návštěvníků plná náves i místní komunikace.

  Hoštice 

  V centru obce se nachází náves Michala Tučného, který zde měl chalupu a je pohřben na zdejším hřbitově. Na návsi stojí pomník obětem 1. světové války. Náves je obklopena domy známými z uvedených filmů.

  Hoštice 

  Zámek, který tvoří jednu z reálných kulis filmu je veřejnosti nepřístupný a to včetně zahrady.

  Hoštice 

  Na východním konci obce stojí objekt nazvaný „Ranč Šimona Pláničky“, jehož jednopatrová budova slouží jako hostinec, v letním období s venkovní zahrádkou. V blízkosti restaurace je

  za úplatu veřejnosti přístupný skanzen obsahující artefakty z natáčení Troškových filmů.

  Hoštice

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Kamenná pyramida nad Pasekami v Novohradských horách

  Kamenná pyramida nad Pasekami v Novohradských horách

  Uměle vytvořený kamenný útvar se nachází nad osadou Paseky poblíž Horní Stropnice v přírodním parku Novohradské hory. Je celoročně přístupný veřejnosti.

  Přehrada Lipno II

  Přehrada Lipno II

  Přehrada Lipno II..byla postavena jako vyrovnávací nádrž pro přehradní nádrž Lipno I. a to několik kilometrů po toku Vltavy pod touto přehradou. Stojí na západním okraji města vyšší Brod.

  Prachatice – městské hradby

  Prachatice – městské hradby

  Historická část Prachatic je zejména v severní část (od západu k východu) dodnes obehnána hradbami, jejichž součástí jsou i zachovalé bašty.

  Město Sedlice

  Město Sedlice

  Město Sedlice se nachází v okrese Strakonice v Jihočeském kraji. Městem prochází hlavní silniční tah Plzeň – České Budějovice. V části města byla v roce 2003 vyhlášena městská památková zóna.

  Kájov – poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Kájov – poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie

  Kájov je obec vzdálená přibližně 4 km od Českého Krumlova jihozápadním směrem. V Obci se nachází kostel s areálem bývalého kláštera, který je jedním z nejstarších mariánských poutních míst v Čechách.