Libín - rozhledna

Libín - rozhledna

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Prachatice

Nadmořská výška

1096 m n. m.

Popis

Libín, který je nejvyšším vrchem Šumavského podhůří, se nachází 4 km jižně od Prachatic.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Na Libín je možno vystoupat několika trasami. Jedna z nich, červeně značená, má začátek přímo v Prachaticích a je trasou nejdelší. Další trasy jsou označeny modře. Jedna z nich vede

  Z Libínského Sedla na vrchol Libína, s převýšením 243 metry, druhá má svůj začátek v lokalitě Sedýlko, kam se dá zajet po úzké silnici autem a zde zaparkovat. Vzdálenost k rozhledně je zhruba stejná, avšak s převýšením „pouze“ 113 metrů. Zvolil jsem trasu z Libínského Sedla. K rozhledně jsou to dva kilometry, stále do kopce.

  Libín - rozhledna 

  Válcová rozhledna v nadmořské výšce 1096 metrů je vysoká 27 metrů.

  Libín - rozhledna 

  Dřevěné dvouramenné schodiště je umístěno uvnitř rozhledny.

  Libín - rozhledna 

  Z otevřené vyhlídkové plošiny čeká návštěvníky kruhový výhled. Jen by to chtělo při pohledu do dálky trochu lepší počasí. V den mojí návštěvy rozhledny bylo tak trochu „kouřmo“.

  Libín - rozhledna 

  V daném počasí však byl docela slušný výhled na objekty blíže rozhledně. Kupříkladu na město Prachatice.

  Libín - rozhledna

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Netolice – Archeopark Na Jánu

  Netolice – Archeopark Na Jánu

  Archeopark Netolice je archeologický park na vrchu Svatý Ján na východním okraji jihočeského města Netolice. Nachází se na místě bývalého slovanského hradiště se zbytky valů a s četnými nálezy předmětů z 10. - 13. století.

  Housův mlýn v Táboře

  Housův mlýn v Táboře

  Na Housově mlýně v Táboře Vás čeká husitská krčma, velká filmová zbrojnice, mučírna, hlavní sál, výstavní síň a středověký hostel. Pořádáme stylové programy pro rodiny s dětmi, soukromé i firemní akce, svatby, festivaly, koncerty, atd.

  Nové Hrady - hrad

  Nové Hrady - hrad

  Nové Hrady – městečko jižních Čechách v okrese České Budějovice, cca 2 km, od hranice s Rakouskem. Na jeho západním okraji stojí gotický hrad, jenž je v majetku státu.

  Helfenburk u Bavorova – zřícenina hradu

  Helfenburk u Bavorova – zřícenina hradu

  Hrad Helfenburk se nachází asi 7 km západním směrem od jihočeského městečka Bavorava. Dobře zachovalá rozlehlá zřícenina se tyčí na skalnatém útesu uprostřed lesů na vrchu Malošín v nadmořské výšce 650 m nad mořem.

  Český Krumlov – kaple sv. Kříže na Křížovém vrchu

  Český Krumlov – kaple sv. Kříže na Křížovém vrchu

  Osmiboká kaple Panny Marie Bolestné a sv. Kříže stojí na Křížovém vrchu nad Českým Krumlovem. Přístupná je z centra města po modrém turistickém značení (po Křížové cestě), případně dvěma pěšinami – viz mapka.