Boubín - rozhledna

Boubín - rozhledna

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Šumava

Nejbližší město

Vimperk

Nadmořská výška

1362 m n. m.

Popis

Dřevěná rozhledna stojí na Šumavě na vrcholu Boubína, cca 8 kilometrů jižně od Vimperka.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Na vrchol Boubína vede několik tras. Ta asi nejznámější a nejužívanější začíná v obci Kubova Huť. Odtud po modrém turistickém značení je to na vrchol Boubína zhruba 5 km, přičemž posledních několik set metrů od výstupu z lesní cesty po dřevěných schodech, dřevěném chodníku a místy po pěšině vede návštěvníky červené značení.

  Boubín - rozhledna 

  Rozhledna stojí na místě dřívějších triangulačních věží (na vrcholu Boubína se nachází chráněný trigonometrický bod), a později dřevěné pozorovatelny, která sloužila jako rozhledna do roku 1976.

  Boubín - rozhledna 

  Nová rozhledna byla postavena v roce 2004 a uvedena do provozu počátkem června 2005.

  Těleso rozhledny tvoří dřevěná konstrukce s vnitřním schodištěm. Vstup na rozhlednu

  je jakousi dřevěnou boudou v přízemí rozhledny.

  Boubín - rozhledna 

  Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 21 metrů nad zemí a vede na ni 109 dřevěných schodů. 

  Boubín - rozhledna 

  Z vyhlídkové plošiny je kruhový výhled na Šumavu a Pošumaví. Pěkný pohled je například na město Vimperk. Pohled do dálky však v době výletu hatí poměrně nízko položené mraky.

  Boubín - rozhledna

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Svatobor

  Svatobor

  Svatobor je táhlý vrch, který nápadně převyšuje své okolí. Je přirozenou dominantou města Sušice a celého jeho okolí. Nejvyšší bod vrchu se nachází v nadmořské výšce 845 m přibližně 2 km západně od Sušice.

  Kostel sv. Tomáše ve Svatém Tomáši

  Kostel sv. Tomáše ve Svatém Tomáši

  Svatý Tomáš je lokalita nacházející se nad pravým břehem Lipenského přehradního jezera pod Vítkovým vrchem. Kromě několika jiných zejména restauračních a ubytovacích zařízení zde stojí kostel sv. Tomáše.

  Kostel Narození Panny Marie ve Velharticích

  Kostel Narození Panny Marie ve Velharticích

  Obec Velhartice je známa především jako místo v němž stojí známý hrad (viz výlet vložený dne 03.09.2017). V samotné obci je zajímavých míst k vidění víc. Jedním z nich je právě kostel Narození Panny Marie.

  Hrádek u Sušice - zámek

  Hrádek u Sušice - zámek

  Renesanční zámek v Hrádku, nacházejícím se několik kilometrů od Sušice, byl po dlouholeté rekonstrukci otevřen v létě roku 2010. Zámek stojí uprostřed obce a přiléhá k němu zámecký park.

  Pustý hrádek (nad Kašperkem)

  Pustý hrádek (nad Kašperkem)

  Pustý hrádek se nachází cca 0,5 km jihovýchodně od hradu Kašperka, z výškového hlediska pak o desítky metrů výše. Údajně měl být postaven jako předsunutá obranná bašta. Nyní slouží jako vyhlídka zejména na Kašperk.