Radniční věž v Kadani

Radniční věž v Kadani

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Kadaň

Nadmořská výška

300 m n. m.

Popis

Jak sám název napovídá, je věž součástí radnice stojící na Mírovém náměstí v Kadani. Věž má veřejnosti přístupný vyhlídkový ochoz.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Nejprve k budově radnice. Ta byla postavena někdy po polovině 14. století v patře městské tržnice na rohu náměstí a pozdější ulice Svatých. Počátkem 16. století byla na nároží budovy postavena reprezentativní věž, která chránila vstup na schodiště do úředních prostor. Z ochozu věže, který je však podstatně níže, bylo možno přehlédnout dění v celém městě, na jeho hradbách i v okolí

  Radniční věž v Kadani 

  Radniční věž v Kadani je nejvyšší budovou v Kadani. Má celkem 5 pater, v každém je samostatná místnost. Například v 1. patře sde nachází kaple, v posledním byt věžníka. Jednotlivá patra jsou spojována samostatným pravotočivým schodištěm. Na vyhlídkový ochoz věže ve výšce 40 m vede z 1. patra celkem 120 schodů.

  Radniční věž v Kadani 

  Velkou zvláštností Radniční věže je skutečnost, že její zastřešení nepokrývá žádná obvyklá střešní krytina, celá věž od podesty náměstí až po vrchol je celokamenná. Věž, která měří celkem 53,75 metru je svojí výškou i provedením unikátem mezi radničními věžemi v celé České republice.

  Radniční věž v Kadani 

  Z vyhlídkového ochozu věže je kruhový výhled na celé město, především na jeho historickou část. Z věže je možno shlédnou blízké okolí, například stolovou horu Úhošť, ale i vzdálené zajímavosti.

  Radniční věž v Kadani

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Kostel sv. Petra a Pavla v Březně (u Chomutova)

  Kostel sv. Petra a Pavla v Březně (u Chomutova)

  Obec Březno leží v Podkrušnohoří v Ústeckém kraji, 7 km jižně od okresního města Chomutova. Obci dominuje kostel sv. Petra a Pavla, nacházející se v jejím centru.

  Krušné hory – kostel sv. Václava ve Výsluní

  Krušné hory – kostel sv. Václava ve Výsluní

  Výsluní - vesnička se statutem města, na náhorní planině Krušných hor v okrese Chomutov. Dominantou Výsluní je ze všech směrů viditelný kostel sv. Václava, někdy označovaný jako Katedrála Krušných hor.

  Pomník Hanse Kudlicha nad Teplicemi

  Pomník Hanse Kudlicha nad Teplicemi

  Na vrchu nad teplickým sídlištěm Nová Ves stojí pomník věnovaný památce tehdejšího poslance rakouského říšského směnu Hanse Kudlicha. Zvláštností pomníku jsou kameny, které jej obklopují. Více v textu popisu.

  Krušné hory – skály Na Strašidlech

  Krušné hory – skály Na Strašidlech

  Skály se nacházejí jižně pod vrcholem horského hřbetu „Na Strašidlech“ zhruba 1,5 km SZ od Horní Blatné v Krušných horách. Skály jsou i roztroušené v lesním porostu, z okraje skalního masivu je pěkný výhled.

  Slavkovské viadukty - most nad silnicí

  Slavkovské viadukty - most nad silnicí

  V Horním Slavkově na Sokolovsku na již zrušené železniční trati z Lokte do Krásného jezu stojí dva kamenné viadukty, mezi nimiž se navíc nachází několik cca 150 metrů dlouhý tunel. Viadukty jsou technickými památkami.