Radniční věž v Kadani

Radniční věž v Kadani

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Kadaň

Nadmořská výška

300 m n. m.

Popis

Jak sám název napovídá, je věž součástí radnice stojící na Mírovém náměstí v Kadani. Věž má veřejnosti přístupný vyhlídkový ochoz.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Nejprve k budově radnice. Ta byla postavena někdy po polovině 14. století v patře městské tržnice na rohu náměstí a pozdější ulice Svatých. Počátkem 16. století byla na nároží budovy postavena reprezentativní věž, která chránila vstup na schodiště do úředních prostor. Z ochozu věže, který je však podstatně níže, bylo možno přehlédnout dění v celém městě, na jeho hradbách i v okolí

  Radniční věž v Kadani 

  Radniční věž v Kadani je nejvyšší budovou v Kadani. Má celkem 5 pater, v každém je samostatná místnost. Například v 1. patře sde nachází kaple, v posledním byt věžníka. Jednotlivá patra jsou spojována samostatným pravotočivým schodištěm. Na vyhlídkový ochoz věže ve výšce 40 m vede z 1. patra celkem 120 schodů.

  Radniční věž v Kadani 

  Velkou zvláštností Radniční věže je skutečnost, že její zastřešení nepokrývá žádná obvyklá střešní krytina, celá věž od podesty náměstí až po vrchol je celokamenná. Věž, která měří celkem 53,75 metru je svojí výškou i provedením unikátem mezi radničními věžemi v celé České republice.

  Radniční věž v Kadani 

  Z vyhlídkového ochozu věže je kruhový výhled na celé město, především na jeho historickou část. Z věže je možno shlédnou blízké okolí, například stolovou horu Úhošť, ale i vzdálené zajímavosti.

  Radniční věž v Kadani

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Zámecká zahrada v Teplicích

  Zámecká zahrada v Teplicích

  Zámecká zahrada se nachází v lázeňské části Teplic, jižně od zámku. Je častým cílem procházek jak občanů města, tak lázeňských hostů a turistů.

  Kostel sv. Jakuba Většího ve Škrli

  Kostel sv. Jakuba Většího ve Škrli

  Řada sakrálních památek se řadí mezi nejstarší stavby na našem území. Jedna z nich stojí v malé vesničce Škrle v okrese Chomutov, na rozhraní okresů Chomutov, Most a Louny. Dominantou obce je kostel sv. Jakuba Většího ze 14. století.

  Vrcholová kniha: Velký Špičák (Krušné hory)

  Vrcholová kniha: Velký Špičák (Krušné hory)

  Velký Špičák je nejsevernější a nejvyšší ze tří Špičáku, které lze objevit při silnici od obce Kovářská k přehradě Přísečnice. Na vrcholu holý vrch s kruhovým výhledem patří mezi dominanty této části Krušných hor.

  Dubí – Tereziny lázně

  Dubí – Tereziny lázně

  Podhorské město Dubí se rozkládá na úpatí Krušných hor cca 5 km od Teplic ve směru na Cínovec k hranicím s Německem. V jeho horní části se v romantickém prostředí nacházejí Tereziny lázně.

  Podkrušnohoří - Krupka - hrad Rosenberg

  Podkrušnohoří - Krupka - hrad Rosenberg

  Město Krupka se nachází pod Krušnými horami cca 6 km severně od Teplic. Nad městskou památkovou zónou se nachází upravovaná zřícenina hradu Rosenberg.