Menhiry u Jenišova

Menhiry u Jenišova

Kategorie

Ostatní

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Karlovy Vary

Nadmořská výška

420 m n. m.

Popis

Jenišov je obec s cca 1.000 obyvatel, západně navazující na Karlovy Vary. Obec nemá klasickou náves, společenský život se tak odehrává na tzv. Oáze, kde se nachází i malý amfiteátr. V blízkosti Oázy stojí zajímavé menhiry.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Menhiry lze spatřit na západním okraji obce u lokality zvané „Oáza“. Byly zde umístěny v rámci realizace projektu Jenišov – malé vodní nádrže Jiří a Petr a revitalizace toků v letech 2009 – 2011.

  Menhiry u Jenišova 

  Menhiry stojí na (bohužel) soukromém plotem obehnaném pozemku, na němž se ještě nacházejí dvě jezírka.

  Menhiry u Jenišova 

  Kolem pozemku s menhiry jsou ploty obehnané pastviny, proto se k menhirům nelze přiblížit, spatřit je lze z cesty jižně od uvedeného pozemku.

  Menhiry u Jenišova

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Teplice – Hadí lázně

  Teplice – Hadí lázně

  Hadí lázně jsou jednou z lázeňských budov severočeského města Teplice, jeho čtvrti Šanov. Stojí na okraji Šanovského parku, konkrétně Sadů čs. Armády. Kolem nich vede ulice s příznačným názvem U Hadích lázní.

  Střekov – hradní věž a výhled z ní

  Střekov – hradní věž a výhled z ní

  Hradní věž na Střekově je dominantní částí hradu. Hradu jako takovému byl věnován výlet dne 06.07.2016. Dnešní výlet se bude zabývat hradní věží a výhledu z ní.

  Léčebné lázně Jáchymov

  Léčebné lázně Jáchymov

  Jáchymov je městem o ca 3,4 tis. obyvatelích v Karlovarském kraji. Lázeňské území města se nachází v jeho dolní části, cca 7 km od Ostrova a cca 8 km od hraničního přechodu do Německa na Božím Daru.

  Most - Špitální kostel sv. Ducha

  Most - Špitální kostel sv. Ducha

  Špitální kostel sv. Ducha se v Mostě nachází poblíž přestěhovaného děkanského kostela. Stojí tedy v místě bývalé mostecké nemocnice, potažmo v místě bývalého špitálu, jehož byl tento kostel součástí.

  Teplice – vrch Doubravka

  Teplice – vrch Doubravka

  Doubravská hora (nebo také Doubravka) je jediným a tudíž dominantním vrchem ve východní části severočeského města Teplice. Na vrcholu se nacházejí upravené zříceniny středověkého hradu. Lokalita nabízí výhled zejména západ a sever.