Krtské skály

Krtské skály

Kategorie

Přírodní zajímavosti

Oblast

Křivoklátsko a Střední Čechy

Nejbližší město

Jesenice

Popis

Krtské skály se nacházejí na Rakovnicku nedaleko obce Krty.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Pokud se rádi touláte v přírodě a “nemusíte” mít kolem sebe nutně davy lidí, tak Krtské skály jsou pro vás ideálním místem.

  Krtské skály

  My jsme tam vlastně nepotkali nikoho, krom zatoulaného mysliveckého psa, který se jim při nedalekém honu zaběhl. Pejsek byl strašně přátelský a přítulný a nechtěl se od nás vůbec hnout. Naštěstí měl kolem krku pásku s telefoním číslem a tak si pro něj majitel do půl hodinky přijel.

  Krtské skály

  A kde se vlastně Krtské skály nacházejí? Na Rakovnicku nedaleko obce Krty, kam lze přijet vlakem i autobusem. Krtské skály leží asi 1km od této obce po modře značené cestě.

  Krtské skály

  Přijít k nim lze i z druhé strany od obce Jesenice po naučné stezce. Je to sice delší cesta, cca necelé 4km, ale hezky se projdete a cestou uvidíte i Jesenický viklan.

  Jesenický viklan

  Na to, že jste už v oblasti Krtský skal, upozorňuje značka Přírodní památka s informační cedulí s popisem této lokality.

  Krtské skály

  Za Přírodní památku byly Krtské skály prohlášeny v roce 2002. Důvodem ochrany je zachování lesního území se zvětralými skálními výchozy, roztroušenými balvany, bývalými lomy s jezírky a v neposlední řadě i množstvím živočišných i rostlinných společenstev.

  Krtské skály

  A opravdu, za touto značkou začíná v lese kolem cesty přibývat jeden balvan za druhým. Abyste si ale vychutnali opravdovou krásu tohoto místa, musíte sejít trochu z cesty a pak těch velkých balvanů uvidíte mnohem více.

  Krtské skály

  Nejkrásnější místo pak přijde u zastávky Naučné stezky Jesenicko č.9.

  Krtské skály

  Zde se naskytne nádherný výhled z výšky na bývalý lom s malým jezírkem.

  Krtské skály

  Samozřejmě ho musíme prozkoumat i zespodu a tak k němu opatrně sejdeme.

  Krtské skály

  Hned vedle něho je další úžasné místo s ještě jedním jezírkem obklopeným velkým množstvím malých balvanů.

  Krtské skály

  Tak nádherné, tak romantické, a takové neskutečné ticho. To se pak není čemu divit, že se tu podle pověstí kdysi dobře žilo i trpaslíkům.

  Krtské skály

  A to není ještě všechno. Po 300m od tohoto místa směrem na Krty je neznačená cesta vpravo do lesa, kde asi po dalších 150m dojdete k dalšímu opuštěnému lomu, tentokráte už s poněkud větším jezírkem.

  Krtské skály

  Krtské skály

  Také by se tu měl nacházet Čertův kámen s otisky čertových kopyt. Ten jsme ale nenašli i když tu na něj byla směrovka. Mysleli jsme původně že je to tento (viz dole naše foto). Zřejmě to tak asi nebude a snad se ho podaří najít vám..

  Krtské skály

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  naučná stezka Mníšek pod Brdy

  naučná stezka Mníšek pod Brdy

  Naučná stezka seznamuje s městem Mníšek pod Brdy, s poutním areálem Skalka a s osudy Káji Maříka….

  Jenčov

  Jenčov

  Jenčov je hradní zřícenina nacházející se v CHKO Křivoklátsko na malé skalní ostrožně nad potokem Vůznice (levostranný přítok řeky Berounky) v Křivoklátské vrchovině uprostřed hlubokých křivoklátských lesů .

  Železniční muzeum Lužná u Rakovníka

  Železniční muzeum Lužná u Rakovníka

  Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka se již od roku 1999 zabývá údržbou a provozem historických kolejových vozidel, která po dlouhých letech ve službě dělají nyní radost železničním nadšencům i všem zájemcům o historii dopravy.

  rozhledna Děd

  rozhledna Děd

  Jedna z nejstarších a nejelegantnějších rozhleden u nás stojí na vrchu Děd u města Beroun.

  kostel sv.Kateřiny, Velvary

  kostel sv.Kateřiny, Velvary

  Kostel sv. Kateřiny s unikátní freskovou výzdobou z poloviny 15.století.