Zámek Ohrada u Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada u Hluboké nad Vltavou

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Hluboká nad Vltavou

Nadmořská výška

390 m n. m.

Popis

Barokní lovecký zámek Ohrada stojí na břehu Munického rybníka, cca 2 km od centra Hluboké nad Vltavou směrem na České Budějovice. Slouží jako muzeum, v jeho těsném sousedství se nachází zoologická zahrada.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Barokní zámek si nechal postavit Adam František Schwarzenberg v letech 1708-13 podle návrhu pražského architekta P. I. Bayera jako příležitostné reprezentační sídlo v době honů Dokončení všech stavebních prací však proběhlo až v roce 1722. Zámek nikdy nebyl trvale obýván.

  Zámek Ohrada u Hluboké nad Vltavou

  V roce 1842 bylo na zámku založeno Lesní a lovecké muzeum, jedno z nejstarších v Čechách. V muzeu je možno si prohlédnout expozice o lesnictví, myslivosti a rybářství. Objekt zámku je obklopen rozlehlou oborou a v jeho těsném sousedství se nachází Munický rybník a malá zoologická zahrada.

  Zámek Ohrada u Hluboké nad Vltavou

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Černá věž v Českých Budějovicích

  Černá věž v Českých Budějovicích

  Černá věž v Českých Budějovicích se nachází v samém historickém centru města, a to v bezprostřední blízkosti náměstí Přemysla Otakara II., hned vedle katedrály sv. Mikuláše. Je součástí Městské památkové rezervace České Budějovice.

  Zámek Lnáře

  Zámek Lnáře

  Zámek ve stejnojmenné obci se nachází v okrese Strakonice, jen pouhý kilometr od hranic Jihočeského kraje s krajem Plzeňským. Kolem zámku prochází silnice E49 (1/20), spojující tyto kraje.

  Přední Výtoň - kostel sv. Filipa a Jakuba

  Přední Výtoň - kostel sv. Filipa a Jakuba

  Přední Výtoň je malá obec v Jihočeském kraji v okrese Český Krumlov. Leží na pravém břehu přehradního jezera Lipno I v nadmořské výšce 755 m, cca 5 km od lipenské přehradní hráze a 5 km od hranice s Rakouskem.

  Ohryzek Járy Cimrmana

  Ohryzek Járy Cimrmana

  V areálu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích poblíž Přírodovědecké fakulty stojí zajímavý památník. Je jím Ohryzek Járy Cimrmana. Recesistické umělecké dílo tvoří žulový podstavec s bronzovým odlitkem ohryzku jablka.

  vrcholová kniha Hýlačka

  vrcholová kniha Hýlačka

  Na Větrovech u Tábora stojí rozhledna Hýlačka s vrcholovou knihou na její vyhlídkové plošině.