Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou

Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou

Kategorie

Muzea a galerie

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Hluboká nad Vltavou

Nadmořská výška

430 m n. m.

Popis

Alšova jihočeská galerie, nacházející se v areálu státního zámku Hluboká nad Vltavou, je jediné muzeum umění v Jihočeském kraji, patřící k pěti největším institucím svého druhu v České republice.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad VltavouHlavním sídlem Alšovy jihočeské galerie je bývalá neogotická jízdárna zámku, a to od roku 1956. Galerie, existující od roku 1953 ve svém názvu nese jméno slavného jihočeského rodáka, malíře a ilustrátora Mikoláše Alše (1852 - 1913). Galerie slouží pro prezentaci stálé expozice a hlavních, převážně letních, výstavních projektů. Je i místem některých významných společenských akcí.

  Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou

  Historická budova Zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou byla postavena v letech 1845 až 1913 podle projektu významného významného vídeňského architekta Franze Beera. V době rekonstrukce novogotické stavby byly její stáje i kočárovna jízdárny přizpůsobeny pro provoz galerie. Zakázkou na rekonstrukci jízdárny byl v roce 1953 pověřen českobudějovický architekt Jaroslav Fidra. O tři roky později, v dubnu 1956, byly nově adaptované prostory otevřeny pro veřejnost.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Zámek Blatná

  Zámek Blatná

  Zámek Blatná se nachází ve stejnojmenném Městě v okrese Strakonice v Jihočeském kraji. Je vzdálen cca 60 km severně od Českých Budějovic a cca 95 km jižně od Prahy. Patří mezi nejvýznamnější památky svého druhu v Česku.

  Poutní kostel Nejsvětější Trojice u města Trhové Sviny

  Poutní kostel Nejsvětější Trojice u města Trhové Sviny

  Poutní kostel, který je uváděn jako jeden ze skvostů českého baroka, stojí cca 2,5 km jižně od města Trhové Sviny v okrese České Budějovice. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.

  visutá lávka u Bechyně

  visutá lávka u Bechyně

  Jedním z několika krásných míst, které lze v okolí Bechyně navštívit, je visutá lávka.

  Kostel sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou

  Kostel sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou

  Nejen zámek a zámecký areál, ale i městské centrum v Hluboké nad Vltavou má návštěvníkům co nabídnout. Jedním z objektů je bezesporu kostel sv. Jana Nepomuckého, nacházející se v Masarykově ulici v rohu náměstí.

  město Tábor

  město Tábor

  Krátká návštěva centra Tábora s foťákem na krku.