Čertovo kopyto

Čertovo kopyto

Kategorie

Hory, skály, kopce

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Vyšší Brod

Nadmořská výška

848 m n. m.

Popis

Čertovo kopyto je vysoký skalní útvar nacházející se na vrchu jižně od přehrady Lipno nad Vltavou. Svůj název dostal podle podoby vrcholového balvanu, jehož tvar nápadně připomíná kopyto.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • K Čertovu kopytu vede modře značená turistická trasa od parkoviště vedle Lipenské přehrady.

  Čertovo kopyto

  Po zhruba 500 m se nachází rozcestí U Poustevny. Modré turistické značení pokračuje vzhůru do prudšího kopce. Vlevo jsou patrné zajímavé skalní bloky

  Čertovo kopyto
  a po cca 500 m se objevuje další skalní masiv a na něm Čertovo kopyto.

  Čertovo kopyto

  V bezprostředním okolí jsou další zajímavé žulové bloky, pro které se užívá také název Cikánský hrad. To podle tuto lokalitu obývající cikánské loupežnické bandy.

  Čertovo kopyto

  Čertovo kopyto

  Kromě prohlídky zajímavých skal nabízí tato lokalita výhled na hladinu Lipenského přehradního jezera.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Český Krumlov - Parkán

  Český Krumlov - Parkán

  Parkán je název slepé ulice nacházející se na pravém břehu řeky Vltavy v historické části města tzv. Vnitřním městě (nebo také Starém městě). Je jedním z oblíbených cílů turistů.

  Hojná Voda – kamenná zvonice

  Hojná Voda – kamenná zvonice

  V Novohradských horách pod Kraví horou v obci Hojná voda stojí zajímavý objekt. Je jím kamenná zvonice se Zvonem setkávání. Od zvonice je báječný pohled do krajiny.

  Pomník amerických letců k Kaplice

  Pomník amerických letců k Kaplice

  Asi 5 km jižně od jihočeského města Kaplice se poblíž silnice E55 nachází pomník pětice letců USA, kteří se zachránili z poškozeného bombardéru a následně byli zavražděni 9.12.1944 v místě nynějšího pomníku.

  Přehrada Lipno II

  Přehrada Lipno II

  Přehrada Lipno II..byla postavena jako vyrovnávací nádrž pro přehradní nádrž Lipno I. a to několik kilometrů po toku Vltavy pod touto přehradou. Stojí na západním okraji města vyšší Brod.

  Netolice – Archeopark Na Jánu

  Netolice – Archeopark Na Jánu

  Archeopark Netolice je archeologický park na vrchu Svatý Ján na východním okraji jihočeského města Netolice. Nachází se na místě bývalého slovanského hradiště se zbytky valů a s četnými nálezy předmětů z 10. - 13. století.