Krušné hory – Puklá skála

Krušné hory – Puklá skála

Kategorie

Hory, skály, kopce

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Litvínov

Nadmořská výška

810 m n. m.

Popis

Nápadná, rudě zabarvená skála na hřebenu Krušných hor je vzdálená cca 1 km od Flájské přehrady. Z vozovky v koruně hráze Flájské přehrady je skála také dobře viditelná.. Skála poskytuje krásné výhledy zejména na přehradní jezero a okolí.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Nápadná skála se nachází na jihozápadním úbočí plochého vrcholu stejnojmenného kopce, jehož nadmořská výška činí 840 m. Ačkoliv na vrchol skály nevede značená turistická cesta, je  možno se k němu poměrně snadno dostat.

  Krušné hory – Puklá skála 

  Nejsnadnější cesta k Puklé skále je z Horní vsi, části obce Český Jiřetín v lokalitě, jíž místní říkají U studánky. Zaparkovat je možno u malého turistického přístřešku. Odtud vede červeně značená pohodlná lesní cesta směrem k původní obci Fláje. Skála není z této cesty viditelná, kryje ji lesní porost. Proto je třeba zhruba po 1,5 km chůze od výchozího bodu dát pozor na šikmo se zvedající užší zarostlou cestu, která skálu obchází ze západu. K vrcholu skály pak vede vpravo úzká pěšina.

  Krušné hory – Puklá skála 

  Z Puklé skály je výborný výhled nejen na samotnou přehradní hráz, ale na velkou část přehradního jezera a vrcholy Krušných hor v dáli. Je odtud vidět na horu Loučnou, nejvyšší horu severovýchodní části Krušných hor a zároveň nejvyšší horu Ústeckého kraje.

  Krušné hory – Puklá skála

   

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Vodní nádrž Barbora pod Krušnými horami

  Vodní nádrž Barbora pod Krušnými horami

  Vodní nádrž Barbora se nachází v Podkrušnohoří v obci Oldřichov cca 5 kilometrů západně od Teplic. Vyznačuje se čistou vodou a krásným přírodním prostředím.

  Městská věž v Chomutově

  Městská věž v Chomutově

  Městská věž v Chomutově je jednou z dominant náměstí 1. máje a celé městské památkové zóny. Těsně přiléhá ke gotickému děkanskému kostelu Nanebevzetí Panny Marie. Je vysoká 54 metrů a lze na ní v turistické sezóně vystoupat.

  Zámecká zahrada v Teplicích

  Zámecká zahrada v Teplicích

  Zámecká zahrada se nachází v lázeňské části Teplic, jižně od zámku. Je častým cílem procházek jak občanů města, tak lázeňských hostů a turistů.

  Zámek v Klášterci nad Ohří

  Zámek v Klášterci nad Ohří

  Zámek se nachází v samém historickém centru města. V zámku se nachází muzeum porcelánu. Součástí areálu zámku je letohrádek Sala terrena. Kolem zámku se rozkládá rozhlehlý anglický park.

  Karlovy Vary – kostel sv. Maří Magdalény

  Karlovy Vary – kostel sv. Maří Magdalény

  Kostel sv. Maří Magdalény stojí v centru lázeňské části města Karlovy Vary nad halou Vřídla, prakticky v těsném sousedství Vřídla. V roce 2010 byl prohlášen Národní kulturní památkou České republiky.