Krušné hory – Puklá skála

Krušné hory – Puklá skála

Kategorie

Hory, skály, kopce

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Litvínov

Nadmořská výška

810 m n. m.

Popis

Nápadná, rudě zabarvená skála na hřebenu Krušných hor je vzdálená cca 1 km od Flájské přehrady. Z vozovky v koruně hráze Flájské přehrady je skála také dobře viditelná.. Skála poskytuje krásné výhledy zejména na přehradní jezero a okolí.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Nápadná skála se nachází na jihozápadním úbočí plochého vrcholu stejnojmenného kopce, jehož nadmořská výška činí 840 m. Ačkoliv na vrchol skály nevede značená turistická cesta, je  možno se k němu poměrně snadno dostat.

  Krušné hory – Puklá skála 

  Nejsnadnější cesta k Puklé skále je z Horní vsi, části obce Český Jiřetín v lokalitě, jíž místní říkají U studánky. Zaparkovat je možno u malého turistického přístřešku. Odtud vede červeně značená pohodlná lesní cesta směrem k původní obci Fláje. Skála není z této cesty viditelná, kryje ji lesní porost. Proto je třeba zhruba po 1,5 km chůze od výchozího bodu dát pozor na šikmo se zvedající užší zarostlou cestu, která skálu obchází ze západu. K vrcholu skály pak vede vpravo úzká pěšina.

  Krušné hory – Puklá skála 

  Z Puklé skály je výborný výhled nejen na samotnou přehradní hráz, ale na velkou část přehradního jezera a vrcholy Krušných hor v dáli. Je odtud vidět na horu Loučnou, nejvyšší horu severovýchodní části Krušných hor a zároveň nejvyšší horu Ústeckého kraje.

  Krušné hory – Puklá skála

   

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Bouřňák  (Krušné hory)

  Bouřňák (Krušné hory)

  Bouřňák je vrchol nacházející se v Loučenské hornatině v severovýchodní části Krušných hor. Se svými 869 m n. m. je druhou nejvyšší horou Teplicka.

  Komáří vížka

  Komáří vížka

  Jak již sám název připomíná, jde o malou věž, v tomto případě jako součást horského hotelu na vrchu Komáří hůrka.

  Teplice – Seumeho kaple v Havlíčkových sasdech

  Teplice – Seumeho kaple v Havlíčkových sasdech

  Na okraji Havlíčkových sadů v Teplicích, mezi ulicemi Lipová a Poštovní stojí sakrální objekt, který nenese jméno žádného svatého, nýbrž reálné fyzické osoby, Jde o Seumeho kapli.

  Bojiště u Chlumce 1813 – rakouský pomník

  Bojiště u Chlumce 1813 – rakouský pomník

  Pomník stojí na počátku obce Varvařov, vpravo u silnice vedoucí Varvařovem na Telnici, na křižovatkou se silnicí vedoucí do Děčína, téměř naproti Staré poště.

  Střekov – hradní věž a výhled z ní

  Střekov – hradní věž a výhled z ní

  Hradní věž na Střekově je dominantní částí hradu. Hradu jako takovému byl věnován výlet dne 06.07.2016. Dnešní výlet se bude zabývat hradní věží a výhledu z ní.