Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

Kategorie

Zahrady a parky

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Ostrov

Nadmořská výška

435 m n. m.

Popis

Rozlehlý park se v Ostrově nachází v bezprostřední blízkosti nemocnice společnosti NEMOS s.r.o. Areál nemocnice je s parkem dokonce propojen. Vzhledem k parkovému mobiliáři je park vyhledáván zejména rodinami s dětmi.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Park se nachází jihovýchodně od areálu nemocnice. O obnovení parku se zasloužila veřejně prospěšná společnost Ostrov zdraví o.p.s., která za  za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj zajištěné prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad, realizovala projekt s názvem „Modernizace parku Ostrov“. Celkové náklady projektu byly cca 32 mil. Kč včetně DPH a zdroje z rozpočtu Evropské unie se  z 90% podílely na úhradě všech uznatelných nákladů.

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  Areál parku prošel celkovou obnovou a modernizací, s cílem zvýšit turistickou atraktivitu a posílit možnosti volnočasových aktivit v ostrovském regionu. V rámci modernizace parku bylo vysazeno celkem cca 25 tisíc nových rostlin včetně více než 17 tisíc keřů a cca 70 stromů. Současně také bylo v parku umístěno mnoho nových zajímavých prvků parkové architektury a sportovního vybavení, stávající prvky zahradního mobiliáře byly zmodernizovány. Areál byl uveden do provozu 19. září 2012.

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  V parku nalezneme malé oplocené hřiště pro míčové sporty, dětské prolézačky, pískoviště,

  prolézačky známé z lanových center pro větší děti, asfaltové chodníky i pískové pěšiny, zděné altány, velkou kašnu s fontánou a plastikou ženské postavy, ale také hřiště pro petanque a několik druhů prvků pro „protáhnutí těla“.

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  Návštěvu parku, který je znám široké veřejnosti z Ostrova a okolí, lze doporučit zejména návštěvníkům s malými dětmi i školáky. Na své si zde mohou přijít k rekreační běžci. Současně park slouží k procházkám i hospitalizovaným pacientům nemocnice.

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  Před vchodem do parku se nalézá menší parkoviště. V parku je udržován příkladný pořádek a správa parku si dění v parku hledí. Závěrem ještě informace pro chovatele „domácích mazlíčků“: Do parku je zakázáno vodit psy. Nepochodí ani ten, kdo se bude zapřísahat, že bude svého pejska nosit v náručí či v tašce  (je to tedy přísnější režim, než třeba na mnoha zámcích).

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Dubí - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

  Dubí - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

  Pod názvem města Dubí v podhůří Krušných hor poblíž Teplic si vždy přestavím tři věci: porcelánový Cibulák z proslavené porcelánky, Tereziny lázně a unikátní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.

  Úvraťová železniční stanice v Dubí

  Úvraťová železniční stanice v Dubí

  Úvraťová železniční stanice se nachází nad městem Dubí u Teplic v blízkosti silnice vedoucí k hraničnímu přechodu na Cínovci na hřebenu Krušných hor.

  Krušné hory - Ledová jáma pod Blatenským vrchem

  Krušné hory - Ledová jáma pod Blatenským vrchem

  Ledová jáma pod Blatenským vrchem v Krušných horách je součástí Vlčích jam a nachází se při červeně značené turistické cestě mezi Horní Blatnou a Blatenským vrchem. Je tedy rovněž chráněna jako přírodní památka.

  Zřícenina tvrze Šumná

  Zřícenina tvrze Šumná

  Na úpatí vrchu Šumná (nebo také Šumburk) nad městem Klášterec nad Ohří se nacházejí zříceniny dříve panského sídla. Původně to byl poplužní dvůr Schönburg, později přestavěný na barokní tvrz Šumná.

  Vodní nádrž Barbora pod Krušnými horami

  Vodní nádrž Barbora pod Krušnými horami

  Vodní nádrž Barbora se nachází v Podkrušnohoří v obci Oldřichov cca 5 kilometrů západně od Teplic. Vyznačuje se čistou vodou a krásným přírodním prostředím.