Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

Kategorie

Zahrady a parky

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Ostrov

Nadmořská výška

435 m n. m.

Popis

Rozlehlý park se v Ostrově nachází v bezprostřední blízkosti nemocnice společnosti NEMOS s.r.o. Areál nemocnice je s parkem dokonce propojen. Vzhledem k parkovému mobiliáři je park vyhledáván zejména rodinami s dětmi.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Park se nachází jihovýchodně od areálu nemocnice. O obnovení parku se zasloužila veřejně prospěšná společnost Ostrov zdraví o.p.s., která za  za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj zajištěné prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad, realizovala projekt s názvem „Modernizace parku Ostrov“. Celkové náklady projektu byly cca 32 mil. Kč včetně DPH a zdroje z rozpočtu Evropské unie se  z 90% podílely na úhradě všech uznatelných nákladů.

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  Areál parku prošel celkovou obnovou a modernizací, s cílem zvýšit turistickou atraktivitu a posílit možnosti volnočasových aktivit v ostrovském regionu. V rámci modernizace parku bylo vysazeno celkem cca 25 tisíc nových rostlin včetně více než 17 tisíc keřů a cca 70 stromů. Současně také bylo v parku umístěno mnoho nových zajímavých prvků parkové architektury a sportovního vybavení, stávající prvky zahradního mobiliáře byly zmodernizovány. Areál byl uveden do provozu 19. září 2012.

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  V parku nalezneme malé oplocené hřiště pro míčové sporty, dětské prolézačky, pískoviště,

  prolézačky známé z lanových center pro větší děti, asfaltové chodníky i pískové pěšiny, zděné altány, velkou kašnu s fontánou a plastikou ženské postavy, ale také hřiště pro petanque a několik druhů prvků pro „protáhnutí těla“.

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  Návštěvu parku, který je znám široké veřejnosti z Ostrova a okolí, lze doporučit zejména návštěvníkům s malými dětmi i školáky. Na své si zde mohou přijít k rekreační běžci. Současně park slouží k procházkám i hospitalizovaným pacientům nemocnice.

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  Před vchodem do parku se nalézá menší parkoviště. V parku je udržován příkladný pořádek a správa parku si dění v parku hledí. Závěrem ještě informace pro chovatele „domácích mazlíčků“: Do parku je zakázáno vodit psy. Nepochodí ani ten, kdo se bude zapřísahat, že bude svého pejska nosit v náručí či v tašce  (je to tedy přísnější režim, než třeba na mnoha zámcích).

  Sportpark v Ostrově (nad Ohří)

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Pramenáč

  Pramenáč

  Protáhlý vrchol jednoho z nevyšších míst severní části Krušných hor, dosahující výšky 909 m n.m. Nachází se v oblasti Teplicka a je také jeho nejvyšší horou a druhou nejvyšší horou severovýchodní části Krušných hor.

  Ostrov – město pod Krušnými horami

  Ostrov – město pod Krušnými horami

  Město Ostrov se nachází v Karlovarském kraji, cca 15 km od Karlových Varů v podhůří Krušných hor. Je známé také jako Ostrov nad Ohří - tak se jmenuje železniční stanice na hlavním vlakovém koridoru Karlovy Vary - Chomutov.

  Střekov – hradní věž a výhled z ní

  Střekov – hradní věž a výhled z ní

  Hradní věž na Střekově je dominantní částí hradu. Hradu jako takovému byl věnován výlet dne 06.07.2016. Dnešní výlet se bude zabývat hradní věží a výhledu z ní.

  Karlovy Vary – kaple sv. Linharta

  Karlovy Vary – kaple sv. Linharta

  Kaple sv. Linharta stojí v lázeňských městských lesích v lokalitě sv. Linhart nad karlovarskou městskou čtvrtí Doubí.

  Krušné hory – Eduardova skála

  Krušné hory – Eduardova skála

  Eduardova skála je zajímavý skalní útvar (dříve nazývaný také jako Eduardův kámen) nacházející se v Chomutovské části Krušných hor, konkrétně cca 55 m od osady Malý háj a cca 400 m od osady Rudolice v Čechách.