Duchcov – Soví věž

Duchcov – Soví věž

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Duchcov

Nadmořská výška

201 m n. m.

Popis

Zvonice kostela Církve československé husitské je stavební součástí kostela. Je vysoká 42 m a říká se jí Soví věž. Kromě toho, že skutečně slouží jako zvonice, je rovněž vyhlídkovou věží.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Z vyhlídkové věže, do níž vede samostatný vchod z boku kostela je ze čtyř balkonků kruhový výhled nejen na město Duchcov, ale rovněž na města a obce v okolí.

   

  Duchcov – Soví věž

  Můžeme tak pozorovat hřeben Krušných hor na straně jedné, vrchy Českého středohoří na straně druhé. Za pomoci optiky můžeme vidět Cisterciácký klášter v Oseku, kruhovou věž na zřícenině hradu Rýzmburku, horský hotel na Bouřňáku, Kletečnou, Milešovku, Pařez, Bořeň, vodárenskou věž v Nové vsi (městské části Teplic), kostel Petra a Pavla v nedalekém Jeníkově.

  Duchcov – Soví věž 

  Vyhlídková věž je přístupná veřejnosti od června do září za téměř symbolické vstupné.

   

   

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Loket – kříž na Robiči

  Loket – kříž na Robiči

  V lesním porostu na hřebenu vrchu Robič, jižně od historického centra města Lokte, stojí dřevěný kříž s ukřižovaným Kristem. Před ním je vybudováno odpočinkové místo s ohništěm.

  Loket - Weyrotherovo odpočívadlo

  Loket - Weyrotherovo odpočívadlo

  Osmiboký altán na výběžku skály pod Loketským hradem neujde pozornosti snad žádného návštěvníka tohoto západočeského města. Z místa je pěkný výhled na řeku Ohři a na přírodní divadlo.

  NS přírodou a dějinami Oseka

  NS přírodou a dějinami Oseka

  NS přírodou a dějinami Oseka patří díky své pestrosti k nejzajímavějším naučným stezkám.

  Dubí - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

  Dubí - kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

  Pod názvem města Dubí v podhůří Krušných hor poblíž Teplic si vždy přestavím tři věci: porcelánový Cibulák z proslavené porcelánky, Tereziny lázně a unikátní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.

  Most – rozhledna na Hněvíně

  Most – rozhledna na Hněvíně

  Na vrcholu kopce Hněvín na severním okraji Mostu stojí opravený objekt s podobou hradu, v jehož útrobách nalezneme hotel s restaurací. Součástí objektu je i vyhlídková věž s báječným výhledem.