Karlovy Vary – lázeňský hotel Thermal

Karlovy Vary – lázeňský hotel Thermal

Kategorie

Technické památky

Oblast

Západní Čechy a Český les

Nejbližší město

Karlovy Vary

Nadmořská výška

375 m n. m.

Popis

Jen těžko si lze představit Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech bez lázeňského hotelu Thermal. Hotel se nachází prakticky na hranici obchodní a lázeňské části města.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Hotel Thermal v Karlových Varech byl vystavěný v letech 1967 až 1976 podle návrhu architektů manželů Věry a Vladimíra Machoninových a je postaven ve stylu brutalismu.Karlovy Vary – lázeňský hotel Thermal

  Již od samého počátku se o něm uvažovalo jako o hotelem s kongresovým centrem a hlavním ústředím mezinárodního filmového festivalu. Tato tole zůstala hotelu dodnes.

  Karlovy Vary – lázeňský hotel Thermal

  Stavbě hotelu muselo ustoupit cca 30 většinou secesních domů z 19. století, nezio něž patřil například hotel Alice, Mattoniho vila, hotel pošta a Komenského škola.  Slavnostní zahájení provozu proběhlo v lázeňské sezóně 1977.

  Celý komplex hotelu sestává z několika budov. Hlavní budovou je šestnáctipodlažní železobetonová stavba hotelu dosahujícího výšky 65 m. Inspirací pro autory bylo údajně dílo Le Corbusiera a jeho architektonický styl brutalismus. Hotel má kapacitu 533 lůžek ve 273 pokojích.

  Karlovy Vary – lázeňský hotel Thermal

  Kongresové centrum hotelu soustřeďuje velký kinosál, malý kinosál, kongresový sál, dvě restaurace, několik kaváren, noční klub a balneoprovoz. Nacházejí se zde i komeršní prostory. 

  Karlovy Vary – lázeňský hotel Thermal

  Unikátní stavbou, která je nedílnou součástí hotelu, je padesátimetrový vyhřívaný venkovní bazén, postavený na skále nad budovou hotelu. Bazén je napájen vodou z Vřídla, přičemž teplota vody v bazénu dosahuje hodnoty 26–28 °C.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Bečovská botanická zahrada

  Bečovská botanická zahrada

  Botanická zahrada se nachází v Bečově nad Teplou. Městečko je známé především tím, že jeho centrum zdobí státní hrad a zámek. Zahrada se rozkládá na pravém břehu řeky Teplé pod městským centrem.

  Karlovy Vary – Sady Jeana De Carro

  Karlovy Vary – Sady Jeana De Carro

  Veřejný městský park zvaný Sady Jeana De Carro se nachází pod ulicí Na Vyhlídce. Z travnatého parku je výborný výhled na lázeňské území města. Na pahorku v parku stojí sloup se sochou Karla IV.

  Nejdecká křížová cesta

  Nejdecká křížová cesta

  Obnovená Nejdecká křížová cesta z roku 1858 se 14 kapličkami se vine po svazích strmého Křížového vrchu…

  Andělská Hora

  Andělská Hora

  Romantická zřícenina Andělská Hora dominuje svojí polohou nad okolní krajinou Karlovarska.

  kaple Ecce Homo a Chopinova chata

  kaple Ecce Homo a Chopinova chata

  V karlovarských lázeňských lesích lze spatřit spoustu zajímavých altánů, kapliček, vyhlídek...