Zámek Lnáře

Zámek Lnáře

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Blatná

Nadmořská výška

457 m n. m.

Popis

Zámek ve stejnojmenné obci se nachází v okrese Strakonice, jen pouhý kilometr od hranic Jihočeského kraje s krajem Plzeňským. Kolem zámku prochází silnice E49 (1/20), spojující tyto kraje.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Zámek je dvoupatrová čtyřkřídlá budova lichoběžníkového půdorysu s delší osou ve směru východ – západ. Stojí na místě bývalé tvrze.

  Zámek Lnáře
  V 17. a 18. století byl sídlem Černínů. Původní gotická tvrz byla v roce 1597 přestavěna na renezanční zámek, přičemž, do dnešní podoby byl přestavěn v roce 1727. V 80 letech minulého století byla část zámku využívána úřadem vlády.

  Zámek Lnáře

  Zámek je přístupný od silnice procházející obcí po mostě přes obezděný příkop. Most zdobí sochy světců. Příkop je součástí zámeckého parku, který se rozkládá východně od zámku.

  Zámek Lnáře
  Na západní straně sousedí se zámkem objekt bývalé tvrze (tzv. Starý zámek), v němž je umístěna knihovna a infocentrum. Zámek je obklopen zámeckým rybníkem a Podhájským rybníkem

  Zámek Lnáře

  Zámek je přístupný veřejnosti. V prostorách zámku nalezneme muzeum rybářství a muzeum koček.

   

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Hopsárium v Českých Budějovicích

  Hopsárium v Českých Budějovicích

  Kam jít s dětmi v Českých Budějovicích a okolí v době špatného počasí? Je zde Hopsárium ve Vrbenské ulici v budově bývalé tovární haly. Na ploše větší než 2 100 m2 se nachází mnoho zajímavých atrakcí pro malé i velké.

  Velešín – město v jižních Čechách

  Velešín – město v jižních Čechách

  Velešín je menší město cca 8 km východně od Českého Krumlova na západním břehu přehradní nádrže Římov na řece Malši. Obchvatem města vede silnice I/3 (mezinárodní E55) od Českých Budějovic k hraničnímu přechodu Dolní Dvořiště.

  Státní zámek Kratochvíle

  Státní zámek Kratochvíle

  Renesanční zámek Kratochvíle se nachází cca 2 km od Netolic, města v Jižních Čechách v okrese Prachatice. Je zajímavý zejména svým půdorysem. Zámek je ve vlastnictví státu a je veřejnosti přístupný (po zaplacení vstupného).

  Židova strouha

  Židova strouha

  Židova strouha je romantické kaňonovité údolí s protékajícím potokem obklopeným mohutnými skalami.

  Kuklov – zbytky nedostavěného kláštera

  Kuklov – zbytky nedostavěného kláštera

  Vesnice Kuklov leží na silnici spojující jihočeská města Prachatice a Křemže. Nedaleko se nacházejí zbytky hradu. Větší pozornost však přímo ve vsi upoutá nedostavěná stavba kostela sv. Ondřeje jako součást nedostavěného kláštera.