Zámek Lnáře

Zámek Lnáře

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Jižní Čechy

Nejbližší město

Blatná

Nadmořská výška

457 m n. m.

Popis

Zámek ve stejnojmenné obci se nachází v okrese Strakonice, jen pouhý kilometr od hranic Jihočeského kraje s krajem Plzeňským. Kolem zámku prochází silnice E49 (1/20), spojující tyto kraje.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Zámek je dvoupatrová čtyřkřídlá budova lichoběžníkového půdorysu s delší osou ve směru východ – západ. Stojí na místě bývalé tvrze.

  Zámek Lnáře
  V 17. a 18. století byl sídlem Černínů. Původní gotická tvrz byla v roce 1597 přestavěna na renezanční zámek, přičemž, do dnešní podoby byl přestavěn v roce 1727. V 80 letech minulého století byla část zámku využívána úřadem vlády.

  Zámek Lnáře

  Zámek je přístupný od silnice procházející obcí po mostě přes obezděný příkop. Most zdobí sochy světců. Příkop je součástí zámeckého parku, který se rozkládá východně od zámku.

  Zámek Lnáře
  Na západní straně sousedí se zámkem objekt bývalé tvrze (tzv. Starý zámek), v němž je umístěna knihovna a infocentrum. Zámek je obklopen zámeckým rybníkem a Podhájským rybníkem

  Zámek Lnáře

  Zámek je přístupný veřejnosti. V prostorách zámku nalezneme muzeum rybářství a muzeum koček.

   

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Státní zámek Kratochvíle

  Státní zámek Kratochvíle

  Renesanční zámek Kratochvíle se nachází cca 2 km od Netolic, města v Jižních Čechách v okrese Prachatice. Je zajímavý zejména svým půdorysem. Zámek je ve vlastnictví státu a je veřejnosti přístupný (po zaplacení vstupného).

  Český Krumlov - Latrán

  Český Krumlov - Latrán

  Latrán je jednou ze dvou částí historického jádra Českého Krumlova. Nachází se na levém břehu Vltavy pod zámkem, rest. východně od zámku. Stejné označení však má i ulice, která prochází touto částí města.

  Poutní areál v Římově

  Poutní areál v Římově

  Římov je menší město v jižních Čechách, položené cca 14 km jižně od Českých Budějovic. Je známé především přehradou na řece Malši. Zajímavé je však i tím, že v jeho centru se nachází potní místo s loretánskou kaplí.

  České Budějovice – Rabenštejnská věž

  České Budějovice – Rabenštejnská věž

  Rabenštejnská věž se nachází na území Městské památkové rezervace v severní části historického centra města, v sousedství Mlýnské stoky, a to v místě, kde Mlýnská ulice ústí do ulice Panské (viz mapka)

  Zámek Blatná

  Zámek Blatná

  Zámek Blatná se nachází ve stejnojmenném Městě v okrese Strakonice v Jihočeském kraji. Je vzdálen cca 60 km severně od Českých Budějovic a cca 95 km jižně od Prahy. Patří mezi nejvýznamnější památky svého druhu v Česku.