Krušné hory - Mědník u Měděnce

Krušné hory - Mědník u Měděnce

Kategorie

Hory, skály, kopce

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Klášterec nad Ohří

Nadmořská výška

910 m n. m.

Popis

Mědník (německy Kupferhubel – doslova „měděná hora“) v nadmořské výšce 910 m leží na hřebeni Krušných hor nad městečkem Měděnec a je zdaleka viditelnou dominantou. Poskytuje i výhled do dalekého okolí.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Jak je uvedeno v anotace, Mědník leží na hřebeni Krušných hor nad městečkem Měděnec a je zdaleka viditelnou dominantou.

  Krušné hory - Mědník u Měděnce

  Poskytuje i výhled do dalekého okolí. Na vrcholu Mědníku - Kupferhubel (910 m n. m.), který je dominantou obce Měděnec, se nachází kaple Neposkvrněného početí Panny Marie. Na jižním úbočí Mědníku také nalezneme kapli Srdce Ježíšova z roku 1935.

  Krušné hory - Mědník u Měděnce

  Za příznivého počasí jsou z Mědníku pěkné výhledy. .Na severní straně je nejbližší dominantou Velký Špičák, východněji se rozkládá údolní nádrž Přísečnice s Jelení horou. Východně a severovýchodně stojí na hřebeni Krušných hor více než dvacet nově vybudovaných větrných elektráren.

  Krušné hory - Mědník u Měděnce

  Jihovýchodním směrem lze vidět západní část podkrušnohorské pánve s komíny elektráren, doly, ale také plochu Nechranické přehradní nádrže a v údolí Ohře ležící města Klášterec nad Ohří a Kadaň. Pohled jižním směrem skýtá výhled na Měděnec a níže údolí Ohře od Perštejna po Klášterec nad Ohří. Za řekou se vypínají ležící hřebeny Doupovských hor. Západním směrem leží vrcholy Meluzína, Klínovec a Fichtelberg.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Klášterec na Ohří

  Klášterec na Ohří

  Patnáctitisícové město se nachází v Chomutovském okrese v údolí řeky Ohře mezi Krušnými horami a Doupovskými vrchy. Město proto obklopuje zajímavá krajina. Historické centrum města je městskou památkovou zónou.

  Krušné hory – Loučná (Mostecko)

  Krušné hory – Loučná (Mostecko)

  Loučná je nejvyšší horou severovýchodní části Krušných hor a nejvyšší horou Mostecka. Dosahuje nadmořské výšky 956 m. Za dobrého počasí poskytuje krásný výhledy na Mostecko.

  Botanická zahrada v Teplicích

  Botanická zahrada v Teplicích

  Botanická zahrada s pěknou venkovní expozicí a zajímavými tropickými skleníky.

  Fláje – zatopená obec

  Fláje – zatopená obec

  Fláje byly horskou vesnicí v Krušných horách v okrese Most v Ústeckém kraji. Na jejím místě se v nadmořské výšce 745 m nyní nachází údolní nádrž nad Flájskou přehradou.

  Léčebné lázně Jáchymov

  Léčebné lázně Jáchymov

  Jáchymov je městem o ca 3,4 tis. obyvatelích v Karlovarském kraji. Lázeňské území města se nachází v jeho dolní části, cca 7 km od Ostrova a cca 8 km od hraničního přechodu do Německa na Božím Daru.