Klášterec nad Ohří – Lázně Evženie

Klášterec nad Ohří – Lázně Evženie

Kategorie

Lázně, welness, aquaparky

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Klášterec nad Ohří

Nadmořská výška

320 m n. m.

Popis

Město Klášterec nad Ohří se nachází na levém břehu řeky Ohře v Ústeckém kraji, avšak 36 km východně od světoznámých lázní Karlovy Vary. I v tomto podkrušnohorském městě můžeme nalézt lázně.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Město Klášterec nad Ohří se nachází v místě, kde krásnou přírodní kulisu tvoří rozhraní Krušných a Doupovských hor. Dominantou města s přibližně 15 tisíci obyvateli je zámek s muzeem českého porcelánu a rozsáhlý park, na který navazuje lázeňský areál Kyselka se třemi minerálními prameny. Právě v lázeňském areálu při řece Ohři se nacházejí Lázně Evženie.

   Klášterec nad Ohří – Lázně Evženie

  Nový a moderní lázeňský areál Evženie prošel od 90. let rozsáhlou rekonstrukcí. V bezbariérovém areálu nalezneme lázeňský dům Evženie, lázeňský penzion, restauraci, kavárnu, stáčírny minerálních vod, promenádu s dřevěnou kolonádou, turistické informační centrum, lázeňský park a tenisový klub. V lázeňském domě se nachází recepce, ubytovací část, bazén, sauna, whirlpool a solná jeskyně. Lázeňští hosté navštíví balneoprovoz, tělocvičnu, masérny, prostory pro wellness procedury a mohou tu využít služby kadeřnice či kosmetičky. Lázně Evženie léčí nemoci cévního ústrojí, močových cest a nemoci spojené s poruchami metabolizmu cukrů a tuků. Minerální koupele mají mimořádný účinek na degenerativní onemocnění pohybového aparátu a fungují jako prevence kardiovaskulárních chorob. Převažují wellness procedury

  Klášterec nad Ohří – Lázně Evženie

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  vrch Stropník

  vrch Stropník

  Jeden z vrchů východní části Krušných hor s nádhernými výhledy do okolní krajiny.

  Krušné hory – Boží Dar – Ježíškova cesta

  Krušné hory – Boží Dar – Ježíškova cesta

  Ježíškova cesta je naučná soutěžní stezka pro děti v okolí horského městečka Boží Dar. Má dva okruhy – menší o délce 5 600 m a větší o délce 12 900 m. Start i cíl je v infocentru na Božím Daru.

  Varvažov – Stará pošta

  Varvažov – Stará pošta

  Varvažov je malá obec poblíž Chlumce, severně od Ústí nad Labem. Zajímavostí je v této obci kromě pomníků připomínajících napoleonskou bitvu v roce 1813 a historického kamenného kříže, rovněž bývalá pošta.

  Smírčí kříže u staré cesty z Lokte do Starého Sedla

  Smírčí kříže u staré cesty z Lokte do Starého Sedla

  Další smírčí kříže jsou k vidění na Sokolovsku v Karlovarském kraji. Tři kříže stojí v lesíku poblíž lokality U Hájovny při cestě z Lokte do Starého Sedla.

  Komáří vížka

  Komáří vížka

  Jak již sám název připomíná, jde o malou věž, v tomto případě jako součást horského hotelu na vrchu Komáří hůrka.