Karlovarsko – zámek v Sokolově

Karlovarsko – zámek v Sokolově

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejbližší město

Sokolov

Nadmořská výška

401 m n. m.

Popis

Zámek v Sokolově se se nachází v historickém centru města poblíž Starého náměstí, polikliniky a budovy městského úřadu. Je obklopen parkem. Je majetkem města a užíván je v rámci kulturních a společenských potřeb a aktivit města.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • V místech, kde se nachází současný sokolovský zámek, stávala ve 13. století opevněná vodní tvrz, poblíž křižovatky obchodních cest.

  zámek v Sokolově

  Zámek pocházející z 15. století z dob zde usazeného roku Šliků, po bitvě na Bílé hoře zámek připadl Nosticům, kteří jej vlastnili do roku 1945. V současné době (od roku 2003) v zámku sídlí Krajské muzeum, které je tematicky zaměřeno na hornictví.

  zámek v Sokolově

  Rovněž v něm působí Městská knihovna Sokolov. Současně prostory zámku slouží kulturním a společenským účelům.

  zámek v Sokolově

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Lavička Václava Havla v Karlových Varech

  Lavička Václava Havla v Karlových Varech

  Lavička Václava Havla je jednou z 15 laviček instalovaných v České republice (v zahraničí je takových laviček 9). V Karlových Varech se nachází v sadech Karla IV., poblíž Císařských lázní, naproti Grandhotelu Pupp.

  Základy protestantského kostela v Hrobu

  Základy protestantského kostela v Hrobu

  Jednou z podkrušnohorských sakrálních památek jsou základy bývalého protestantského kostela. Lze je spatřit v malém podkrušnohorském městečku Hrob, cca 10 km severozápadně od okresního a lázeňského města Teplice.

  Pramenáč

  Pramenáč

  Protáhlý vrchol jednoho z nevyšších míst severní části Krušných hor, dosahující výšky 909 m n.m. Nachází se v oblasti Teplicka a je také jeho nejvyšší horou a druhou nejvyšší horou severovýchodní části Krušných hor.

  Mezinárodní letiště Karlovy Vary

  Mezinárodní letiště Karlovy Vary

  V katastru karlovarské čtvrti Olšová Vrata (cca 5 km od centra Karlových Varů) se nachází letiště. Sice malé, pro civilní lety, ale mezinárodní. Architektonicky zajímavá je odbavovací hala.

  Komáří vížka

  Komáří vížka

  Jak již sám název připomíná, jde o malou věž, v tomto případě jako součást horského hotelu na vrchu Komáří hůrka.