Zřícenina Hazmburk

Zřícenina Hazmburk

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

České středohoří a Lounsko

Nejbližší město

Libochovice

Nadmořská výška

418 m n. m.

Popis

Přijeli jsme autem pod vrchol kde se nalézá zřícenina Hazmburk , jak jsme došli pěšky po turistických značkách. Naskytl se zde nádherný výhled do okolí

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Hazmburk ( v překladu Zaječí hrad nebo Zajícův hrad)je zřícenina hradu v Českém Středohoří nad vesnicí Klapý nedaleko města Libochovice.Vystupuje nad okolní krajinu a poskytuje pěkný kruhový výhled.

  Zřícenina hradu se nachází na vrchu shoodného názvu v nadmořské výšce 418m n.m.Hrad sestává se dvou částí -tzv Dolního hradu a Horního hradu.Dolnímu hradu vévodí kruhovitá věž,zvaná Černá věž, která je nepřístupná.Dominantním prvkem Horního hradu je čtyřboká věž zvaná Bílá na jejichž vrchol je možno vystoupit po vnitřním schodišti.Z této věže je nádherný výhled po celém okolí,za dobrého počasí na velkou část Českého Středohoří.Obě věže jsou přibližně vysoké cca 25m.Bílá věž se nachází na samém vrcholu kopce,kdežto Černá věž na jeho úbočí.

  Náš výstup vedl od parkoviště nad vesnicí Klapý po žlutě značené pohodlné cestě, která se na severu napojuje na cestu s červeným značením.Ta nás dovedla k cíli.Cesta od parkoviště ke zřícenině je dlouhá cca 2 kilometry.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  vrcholová kniha Stradonka

  vrcholová kniha Stradonka

  Vrcholová kniha se nachází v místě bývalého keltského oppida na rozhledně Stradonka.

  Oparno

  Oparno

  Středověká gotická zřícenina ležící v malebném romantickém Oparenském údolí.

  Ostrý

  Ostrý

  Tajuplná a romantická zřícenina nacházející se v těsné blízkosti nejvyšší hory Českého středohoří, Milešovky.

  České středohoří – vrch Číčov

  České středohoří – vrch Číčov

  Vrch Číčov náleží k Lounskému středohoří a nachází se jihovýchodně od křižovatky silnic č. 12 (Most – Lovosice) a č. 257 (Louny – Bílina) nad vesničkou Hořenec. Jde o holý čedičový kopec s kruhovým výhledem.

  Železniční muzeum Zlonice (Lisovice)

  Železniční muzeum Zlonice (Lisovice)

  Železniční muzeum vystavuje průmyslové lokomotivy, nákladní vozy a zabezpečovací zařízení vyrobené do roku 1939 se zaměřením především na dopravu v cukrovarech.