Zřícenina Hazmburk

Zřícenina Hazmburk

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

České středohoří a Lounsko

Nejbližší město

Libochovice

Nadmořská výška

418 m n. m.

Popis

Přijeli jsme autem pod vrchol kde se nalézá zřícenina Hazmburk , jak jsme došli pěšky po turistických značkách. Naskytl se zde nádherný výhled do okolí

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Hazmburk ( v překladu Zaječí hrad nebo Zajícův hrad)je zřícenina hradu v Českém Středohoří nad vesnicí Klapý nedaleko města Libochovice.Vystupuje nad okolní krajinu a poskytuje pěkný kruhový výhled.

  Zřícenina hradu se nachází na vrchu shoodného názvu v nadmořské výšce 418m n.m.Hrad sestává se dvou částí -tzv Dolního hradu a Horního hradu.Dolnímu hradu vévodí kruhovitá věž,zvaná Černá věž, která je nepřístupná.Dominantním prvkem Horního hradu je čtyřboká věž zvaná Bílá na jejichž vrchol je možno vystoupit po vnitřním schodišti.Z této věže je nádherný výhled po celém okolí,za dobrého počasí na velkou část Českého Středohoří.Obě věže jsou přibližně vysoké cca 25m.Bílá věž se nachází na samém vrcholu kopce,kdežto Černá věž na jeho úbočí.

  Náš výstup vedl od parkoviště nad vesnicí Klapý po žlutě značené pohodlné cestě, která se na severu napojuje na cestu s červeným značením.Ta nás dovedla k cíli.Cesta od parkoviště ke zřícenině je dlouhá cca 2 kilometry.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  hrad Kostomlaty (Sukoslav)

  hrad Kostomlaty (Sukoslav)

  Jedna z nejkrásnějších a nejmalebnějších zřícenin u nás.

  štola Stradonice

  štola Stradonice

  Štola Stradonice o délce asi 120 metrů je oblíbeným zimovištěm ohrožených druhů netopýrů.

  Zchátralý kostel sv. Jakuba u Libčevsi

  Zchátralý kostel sv. Jakuba u Libčevsi

  Kostel sv. Jakuba se nachází na jižním úbočí Českého středohoří, poblíž obce Libčeves na Lounsku, jižně od osady Lahovice, a to při silnici č. I/15 spojující města Most a Lovosice.

  Zichovecký kromlech

  Zichovecký kromlech

  Přibližně 4 km jižně od městyse Panenský Týnec (známého podle nedostavěného chrámu) se nachází vesnice Zichovec. Zajímavostí (a to nejen místní) je replika kamenného kruhu na břehu místního rybníka.

  Vrch Radobýl

  Vrch Radobýl

  Vrchol Radobýl se nachází nedaleko Litoměřic a je to bývalý kamenolom.