rozhledna na sv.Hostýně a na Marušce

rozhledna na sv.Hostýně a na Marušce

Kategorie

Rozhledny, vyhlídky, věže

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Bystřice pod Hostýnem

Nadmořská výška

664 m n. m.

Popis

Podzimní výlet na rozhledny na sv.Hostýně a na Marušce je výletem za barvami přírody a tentokrát i za krásou, kterou vytváří světlo zapadajícího slunce na hostýnské magistrále. Výborná a nová cyklostezka i zimní trasa na běžky.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Podzim pod rozhlednami Maruška a sv. Hostýn – říjen 2015.

   

   

  Byl státní svátek 28.října roku 2015 a bylo krásné sluneční poledne a podvečer. Nebylo jiné možnosti než vyjet do oblasti hostýnských vrchů, které sice dobře známe, ale když podzim začne tvořit barvami, je to pokaždé jiné. A je to překrásné, když vám vyjde i možnost sledovat zapadající slunce.

  Na povolenku jsme vyjeli na svatý Hostýn. Tam vyšli k rozhledně a zjistili, že ji konečně taky budeme moci navštívit. Měly otevřeno protože byl státní svátek a byla i dobrá viditelnost. Vstupné je 15 Kč a za to máte možnost na vrcholu být ve vyhřívaném prostoru.

  Je to snad jediná takto komfortní rozhledna, ale je to vykoupeno tím, že zde v krásném výhledu brání stožár větrné elektrárny, kterou tu vybudoval „podnikatel“, který už dávno zkrachoval a tak je nyní v majetku Matice Svatohostýnské a šetří na provozních nákladech. Výhledy krásné a tak jsme se mohli přesvědčit i o tom jak vypadá rozhledna na Kelčském Javorníku, kterou jsme nedávno navštívili.

  No a o tom, jak je tu krásně a jak je tu plno výletníků není potřeba referovat. Ze sv.Hostýna jsme jeli na Torják. Odtud se vydali po nové asfaltové cyklostezce, kterou tu nechala vybudovat obec Hošťálková. No a taky jsme už i viděli jak po ní jezdí závodní vozidla při Barum raelly.

  Došli jsme až na rozhledu Maruška, která stojí v nadmořské výšce 664 m n.m. Blížil se krásný západ slunce a tak jsme ještě zašli na Bludný.

  Je to místo s překrásnou lípou v krajině a sledovat z tohoto místa zapadající slunce nad Tesákem, to je nádherný zážitek. Proto se o něj podělím.

  K autu už jsme došli za tmy. Na závěr vzpomínky musím jen dodat, stálo to za to.   

  A kdo by měl zájem o větší objem vzpomínek a taky o to, jak to v těch místech vypadá i v jiném období zimy léta či jara, pak dohledá vše na mém webu www.cestotipy.cz, když si vyhledá vše pod heslem sv.Hostýn.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  k soutoku řeky Bečvy a Moravy

  k soutoku řeky Bečvy a Moravy

  Zajímavé poznání přírody na polní cestě podél řeky Bečvy z Přerova až do Tovačova a pak zpět po nových cyklostezkách do Olomouce.

  Museum kočárů v Čechách pod Kosířem

  Museum kočárů v Čechách pod Kosířem

  V roce 2009 bylo poprvé otevřeno museum kočárů, jediné toho druhu u nás. Je kousek od zámku s krásným parkem v obci Čechy pod Kosířem. Každým rokem se zde pořádá setkání řemesel, která na výrobě kočárů pracovala a pracuje dodnes.

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Byl jsem se podívat do přístavů na Baťově kanále ve Vnorovech a Spytihněvi. Ve Vnorovech technické řešení zdymadel a ve Spytihněvi pak mohutné zdymadlo na řece Moravě s vodní elektrárnou. Můžete si zde i půjčit loď i lodičku a projet se.

  Výlet do Mladče a jeho okolí - Haná

  Výlet do Mladče a jeho okolí - Haná

  Zajímavé poznání krajiny kolem jeskyně v Mladči. Příjemný výlet na jedno odpoledne, ale jde to i prodloužit a uvidět i další zajímavosti v blízkém okolí.

  Hrad ve Šternberku na Moravě

  Hrad ve Šternberku na Moravě

  Šternberk má svůj hrad nad městem, uvidíte zde nádherných chrám s klášterem a určitě víte, že město je známé svými automobilovými závody v jízdě do vrchu Ecce Homo Šternberk.