Koupání ve vodách kolem Velkých Losin

Koupání ve vodách kolem Velkých Losin

Kategorie

Lázně, welness, aquaparky

Oblast

Jeseníky a Rychlebské hory

Nejbližší město

Šumperk

Nadmořská výška

600 m n. m.

Popis

Koupání ve vodách přehrady na Krásné při Vikýřovicích a pak v nových Termálech Velké Losiny. Odlišné teploty vod, ale účinek stejný, pohoda a krásná krajina a památky kolem.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Poznáváme krajinu v údolí říčky Desné a jejího okolí.

   Úžasné cyklostezky kolem říčky Desné a poklidná silniční doprava směrem k Červenohorskému sedlu, kde je v letošním roce zastaven provoz pro veškerou silniční dopravu, to je ideální lokalita pro poznání této krásné krajiny v podhůří Hrubého Jeseníku, kolem Velkých Losin. 

  Rádi se sem vracíme a  zjišťujeme jak rychlé proměny tato lokalita zaznamenává.

  V pátek dopoledne jsme si užili pohodového koupání na přehradě Kásné při silnici mezi Vikýřovicemi a Hraběšicemi. Musím konstatovat, že tady se určitě ještě i vrátíme, abychom zde nocovali v Campu. Budete-li si chtít ověřit, co se tady dá užít, tak stačí nahlédnout na web www.nakrasnem.cz/index.php?page=gallery&gal=Autokemping .

   

  Koupání ten den bylo báječné už jen proto, že na hladině bylo možné vidět jen naše hlavy, které poznali, že voda je teplá a krásně vyhřátá a nefoukalo v ní tak jako na prosluněném travnatém břehu. Vlastní stavba zázemí Campu je nově rekonstruovaná a je znát výraznou změnu k lepšímu.

  Doba minulá je patrná jen od silnice, jinak je to tu prostě parádní a klidné prostředí, alespoň ten den naší návštěvy v pátek 21.srpna 2015.

  Po dopoledním koupání jsme popojeli do Rybářské bašty nad Sobotínem. A byli jsme tady podruhé. Na to první seznámení vzpomínám v záznamu www.cestotipy.cz/2015/nezvykly-den-a-nezvykle-zazitky-v-udoli-kolem-ricky-desna/ .

   

  Odpoledne jsme pak jeli otestovat, jak se nám bude líbit v termálních vodách již otevřeného termálního areálu ve Velkých Losinách. Tady je znát, že to někdo konečně vzal do pevných otěží a od května 2015 se tady maká a je znát výrazná změna.

   

  Uvnitř areálu je už zkušební provoz, a že se maká, jsme mohli sledovat přímo z teplé vody, kdy se postavila nová ocelová nosná konstrukce pro venkovní tobogan.

  Už věřím, že zimní provoz bude prováděn v plném rozsahu, snad jen okolní zeleň se tu objeví až na jaře roku 2016.

  No a jestli mohu doporučit, pak sledujte, jak se změní provoz na zámku v Sobotíně. Tady je o tom jakési povídání. ( www.sumperk.cz/dr-cs/987-zamek-sobotin.html )

  No a když si naplánujete dovolenou v této krásné přírodě, pak vězte, že je tady mnoho věcí, které stojí za to navštívit. Vše najdete na tomto webu www.iclosiny.cz/velke-losiny-a-okoli/turisticke-informace-leto .

   

   

  Máte-li o tuto lokalitu zájem, pak více informací a fotek najdete ve vzpomínce na tento výlet na mém webu www.cestotipy.cz 

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Návštěva skal na Rabštejně

  Návštěva skal na Rabštejně

  Na mapě to objevíte jako zříceninu hradu Rabštejn. Je to vyhledávané místo pro horolezení a milovníky ještě polodivoké přírody v podhůří Jeseníků. Pak se podíváte na zámek v Janovicích u Rýmařova. Pro horská kola pohádková krajina.

  Relaxační pobyt v Branné

  Relaxační pobyt v Branné

  Relaxační pobyt v Branné v podhůří Jeseníků s možností poznávat krásnou okolní přírodu, ale taky si zajet na obhlídku dřevných kostelíků či navštívit i lázně Velké Losiny.

  Koupání na přehradě v Dolním Bušínově

  Koupání na přehradě v Dolním Bušínově

  V krásném údolí nad Zábřehem na Moravě je obec Dolní Bušínov, kde se nachází dvě přehrady nad sebou a v jedné z nich byla dříve zásobárna pitné vody, nyní již slouží i ke koupání. Krásný den, ale i týden ve wellnes hotelu na Bozeňově.

  Velké Losiny - lázně, zámek, historická papírna

  Velké Losiny - lázně, zámek, historická papírna

  Velké Losiny jako místo, kde na dovolené můžete navštívit zámek, historickou papírnu, lázně, přírodu a v okolí dřevěné kostelíky, parkové úpravy zámecké zahrady, ale také navštívit technickou raritu přečerpávací nádrž Dlouhé stráně.

  Zámek v Javorníku ve Slezsku

  Zámek v Javorníku ve Slezsku

  Ve městě Javorník ve Slezsku je nad městem hodně z dálky vidět zámek, který má svou velmi zajímavou historii o které nás ve škole neučili. I proto mohu doporučit toto město a tento zámek nad městem navštívit.