Kolem zámku na Úsově a pod hradem Mírov

Kolem zámku na Úsově a pod hradem Mírov

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Mohelnice

Nadmořská výška

250 m n. m.

Popis

Vzpomínka na zámek Úsov a podhradí pod hradem Mírov. Cyklovýlet touto krajinou je zajímavý a když rostou houby, pak i prospěšný.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Zámek Úsov a  hrad Mírov.

   

  Když jsem dal tip na chladivé koupání na přehradě v Dolním Bušínově, jel jsem přes město Úsov. Tento titul je sám od sebe vznešený, protože jako město Úsov zrovna nevypadá, ale protože je tady zámek, který svou expozicí je znám široko daleko až za hranicemi a web www.usov.cz/zamek-usov/d-132276/p1=12066  tomu nasvědčuje, protože tu i byla vyjímečná škola lesnictví. Ale najdete tu i rozsáhlý židovský hřbitov, který je každým rokem pěknější a pěknější. Je tady opravená i místní synagoga. Na tomto odkazu najdete vše do detailu :

  www.usov.cz/msp/id_osnovy=5576&p1=5576

   

   

  Nyní jsem cestou za koupáním objevil i volně stojící kapli sv.Rocha, bohužel k večeru obklopenou kolotočáři. Ale západy slunce z tohoto místa jsou asi krásné.

  Ale když budete putovat po tomto kopcovitém kraji, dostanete se až na dohled hradu Mírov.

  Až k bráně se nedostanete a z dálky to je malebný hrad na pořádném kopci. Sám jsem překvapen jaký odkaz jsem si našel www.vscr.cz/veznice-mirov-23/ . No a když se nedostanete na hrad samotný pak se podívejte do historie na tomto webu www.vscr.cz/veznice-mirov-23/o-nas-1595/fotogalerie-793/historie-794/ .

  Hrad Mírov se dá zahlédnout i za jízdy vlakem. Když vyjedete z Mohelnice na Zábřeh, je ho chvíli vidět. Je nenápadný. Ale jednou jsem jel vlakem se dvěma pány, co už měli cizí přízvuk a jeden z nich zakřičel vidíš to je ten Mírov, před ním jsem zdrhl. A pak se na mě obrátil a ptal se byl to ten Mírov kam zavírali politické ? a já přikývl a doplnil tam jim ale už zdrhl nějaký ten Kájínek. No a pak bylo o čem povídat až do Prahy.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

  Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

  Skanzen lidové architektury a kultury v Rymicích je při silnici mezi Holešovem a Přerovem. Když slunce zapadá to je krásně osvětlené, ale není otevřené museum. Mohu doporučit k příležitostnému zastavení. Slaměné střechy jen tak neuvidíte.

  Stará Voda, Libavá

  Stará Voda, Libavá

  Místo schované veřejnosti skoro po celý rok, místo, kde se podepsala totalitní minulost se vším co tehdy k tomu patřilo.

  Výlet do Mladče a jeho okolí - Haná

  Výlet do Mladče a jeho okolí - Haná

  Zajímavé poznání krajiny kolem jeskyně v Mladči. Příjemný výlet na jedno odpoledne, ale jde to i prodloužit a uvidět i další zajímavosti v blízkém okolí.

  Sady a parkové úpravy v Olomouci

  Sady a parkové úpravy v Olomouci

  Krajské město Olomouc má svůj poklad také v sadech a parkových úpravách, které obklopují jeho historické jádro. V současné době parky ožívají, stále se v nich něco děje a sady žijí studentským životem, už to není jen o poklidném posezení.

  Z Lešné - zámku na Starý Jičín - hrad

  Z Lešné - zámku na Starý Jičín - hrad

  Výlet mezi opraveným zámkem a jeho parkem v obci Lešná u Valašského Meziřičí a cílovým místem, zříceninou hradu Starý Jičín u Nového Jičína.