Zřícenina hradu Brníčko

Zřícenina hradu Brníčko

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Nadmořská výška

550 m n. m.

Popis

Zřícenina hradu Brníčko se nachází na kopci na obcí Brníčko. Je to blízko města Zábřeh na Moravě. Zajímavé místo se zajímavými výhledy s okolní krásnou přírodou, zejména na jaře či na podzim.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Zřícenina hradu Brníčko.

   

  O tomto místě jsem se dověděl od vášnivých „cashkařů“. Kde se tato zřícenina hradu nachází ví asi jen ti, co vandrují po svém rodném kraji. A tak se stalo, že jsem naplánovali výlet na skalní masiv Bradlo, který se nachází kousek od města Uničova nad vesnicí Lipinka odkud se po modré značce dostanete na Bradlo, ale odtud pak po červené značce směrem na Brníčko a pak až do Zábřehu.

  Výlet na Bradlo už jsem zařadil a tak nyní přidávám fotky se zříceniny hradu Brníčko.

  Když je krásné počasí je vidět až do Zábřehu, nebo k železniční trati do obce Hoštejn, kde je nad železniční stanicí taky zbytek hradu, ale i památník stavitelům této železnice mezi Olomoucí a Prahou. O zříceninu hradu se stará skupina skautů a místních nadšenců a je tam hodně zajímavého povídání o historii tohoto místa. O tomto výletě jsem si zapsal vzpomínku na mém webu www.cestotipy.cz/2015/vzpominka-na-opakovany-vystup-na-bradlo/

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Kolem zámku na Úsově a pod hradem Mírov

  Kolem zámku na Úsově a pod hradem Mírov

  Vzpomínka na zámek Úsov a podhradí pod hradem Mírov. Cyklovýlet touto krajinou je zajímavý a když rostou houby, pak i prospěšný.

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Byl jsem se podívat do přístavů na Baťově kanále ve Vnorovech a Spytihněvi. Ve Vnorovech technické řešení zdymadel a ve Spytihněvi pak mohutné zdymadlo na řece Moravě s vodní elektrárnou. Můžete si zde i půjčit loď i lodičku a projet se.

  Olomouc

  Olomouc

  Olomouc ležící v samotném srdci Hané patří k nejvýznamnějším moravským městům.

  Prohlídka parní vodárny v Olomouci - Černovíře

  Prohlídka parní vodárny v Olomouci - Černovíře

  Den otevřených památek 12.září 2015. Navštěvujeme parní vodárnu v Olomouci - Černovíře. Soustrojí parní pumpy je od roku 1889 stále v provozu. Vodárna bývá otevřena jen "na den vody" a při otevřených památkách v září.

  Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

  Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

  Skanzen lidové architektury a kultury v Rymicích je při silnici mezi Holešovem a Přerovem. Když slunce zapadá to je krásně osvětlené, ale není otevřené museum. Mohu doporučit k příležitostnému zastavení. Slaměné střechy jen tak neuvidíte.