Zřícenina hradu Brníčko

Zřícenina hradu Brníčko

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Nadmořská výška

550 m n. m.

Popis

Zřícenina hradu Brníčko se nachází na kopci na obcí Brníčko. Je to blízko města Zábřeh na Moravě. Zajímavé místo se zajímavými výhledy s okolní krásnou přírodou, zejména na jaře či na podzim.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Zřícenina hradu Brníčko.

   

  O tomto místě jsem se dověděl od vášnivých „cashkařů“. Kde se tato zřícenina hradu nachází ví asi jen ti, co vandrují po svém rodném kraji. A tak se stalo, že jsem naplánovali výlet na skalní masiv Bradlo, který se nachází kousek od města Uničova nad vesnicí Lipinka odkud se po modré značce dostanete na Bradlo, ale odtud pak po červené značce směrem na Brníčko a pak až do Zábřehu.

  Výlet na Bradlo už jsem zařadil a tak nyní přidávám fotky se zříceniny hradu Brníčko.

  Když je krásné počasí je vidět až do Zábřehu, nebo k železniční trati do obce Hoštejn, kde je nad železniční stanicí taky zbytek hradu, ale i památník stavitelům této železnice mezi Olomoucí a Prahou. O zříceninu hradu se stará skupina skautů a místních nadšenců a je tam hodně zajímavého povídání o historii tohoto místa. O tomto výletě jsem si zapsal vzpomínku na mém webu www.cestotipy.cz/2015/vzpominka-na-opakovany-vystup-na-bradlo/

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Lipník a hrad Helfštýn a ještě Osek nad Bečvou

  Lipník a hrad Helfštýn a ještě Osek nad Bečvou

  Po cyklostezkách kolem města Lipník nad Bečvou až na hrad Helfštýn a pak podél řeky Bečvy k oseckému jezu a k vodní nádrži Jadran, kde si odpočinete, popijete a pojíte a ještě si můžete zaplavat.

  Na elektrokole na Kelčský Javorník 865 m n.m.

  Na elektrokole na Kelčský Javorník 865 m n.m.

  Z Rajnochovic na Kelčský Javorník a pak po okolí do obce Rouské a na Příleský mlýn přes město Kelč. Něco na kole, něco autíčkem.

  Z Lešné - zámku na Starý Jičín - hrad

  Z Lešné - zámku na Starý Jičín - hrad

  Výlet mezi opraveným zámkem a jeho parkem v obci Lešná u Valašského Meziřičí a cílovým místem, zříceninou hradu Starý Jičín u Nového Jičína.

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Byl jsem se podívat do přístavů na Baťově kanále ve Vnorovech a Spytihněvi. Ve Vnorovech technické řešení zdymadel a ve Spytihněvi pak mohutné zdymadlo na řece Moravě s vodní elektrárnou. Můžete si zde i půjčit loď i lodičku a projet se.

  hrad Helfštýn a jeho Hefaiston

  hrad Helfštýn a jeho Hefaiston

  Každý rok na hradě Helfštýn poblíž města Lipník nad Bečvou konají setkání uměleckých kovářů pod názvem Hefaiston. To je pak poslední týden v srpnu na hradě pěkně živo. Ale uvidět pod širým nebem galerii jejich prací by jste měli vidět.