Hrad ve Šternberku na Moravě

Hrad ve Šternberku na Moravě

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Šternberk

Nadmořská výška

300 m n. m.

Popis

Šternberk má svůj hrad nad městem, uvidíte zde nádherných chrám s klášterem a určitě víte, že město je známé svými automobilovými závody v jízdě do vrchu Ecce Homo Šternberk.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Město a hrad ve Šternberku.

   

  Malé městečko na Moravě, kousek od krajského města Olomouce. Známé ve světě jako místo, kde se jezdí slavný automobilový závod do vrch Ecce homo. Je zde ale k vidění mohutná stavba kostela, který byl nedávno konečně zrestaurován, když před tím byla jeho výmalba poničena požárem. Vše je tu v plné kráse obnoveno a k tomu v přilehlém klášteře jsou obnoveny malby dosti známého malíře Hendkeho.

  No hned o kousek dál pak je hrad, kde dříve bývala expozice času. Ta se přemístila do nového musea kousek od hlavního náměstí.

  Do Šternberka vede také nová a pohodová cyklostezka z Olomouce. O těchto místech jsem již cosi sepsal do svých vzpomínek na webu www.cestotipy.cz . Máte-li zájem poznat tuto lokalitu, pak si vyhledejte pod heslem vše o Šternberku. Přiložené fotky z opakovaných výletů mohou být Vaší inspirací.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Olomouc

  Olomouc

  Olomouc ležící v samotném srdci Hané patří k nejvýznamnějším moravským městům.

  Za kvetoucími lekníny na štěrkovém jezeře u Olomouce

  Za kvetoucími lekníny na štěrkovém jezeře u Olomouce

  Poslední letní dny spojené s koupáním a focením leknínů na štěrkovém jezeře Poděbrady u Olomouce a obhlídky ptačí rezervace na podobném jezeře u obce Chomoutov kousek od Olomouce

  Museum kočárů v Čechách pod Kosířem

  Museum kočárů v Čechách pod Kosířem

  V roce 2009 bylo poprvé otevřeno museum kočárů, jediné toho druhu u nás. Je kousek od zámku s krásným parkem v obci Čechy pod Kosířem. Každým rokem se zde pořádá setkání řemesel, která na výrobě kočárů pracovala a pracuje dodnes.

  Židovské památky v Olomouci

  Židovské památky v Olomouci

  Jen tak na kole po městě Olomouci, abych si mohl nafotit podle prospektu vše co souvisí se židovskou minulostí v Olomouci.

  k soutoku řeky Bečvy a Moravy

  k soutoku řeky Bečvy a Moravy

  Zajímavé poznání přírody na polní cestě podél řeky Bečvy z Přerova až do Tovačova a pak zpět po nových cyklostezkách do Olomouce.