Hrad ve Šternberku na Moravě

Hrad ve Šternberku na Moravě

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Šternberk

Nadmořská výška

300 m n. m.

Popis

Šternberk má svůj hrad nad městem, uvidíte zde nádherných chrám s klášterem a určitě víte, že město je známé svými automobilovými závody v jízdě do vrchu Ecce Homo Šternberk.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Město a hrad ve Šternberku.

   

  Malé městečko na Moravě, kousek od krajského města Olomouce. Známé ve světě jako místo, kde se jezdí slavný automobilový závod do vrch Ecce homo. Je zde ale k vidění mohutná stavba kostela, který byl nedávno konečně zrestaurován, když před tím byla jeho výmalba poničena požárem. Vše je tu v plné kráse obnoveno a k tomu v přilehlém klášteře jsou obnoveny malby dosti známého malíře Hendkeho.

  No hned o kousek dál pak je hrad, kde dříve bývala expozice času. Ta se přemístila do nového musea kousek od hlavního náměstí.

  Do Šternberka vede také nová a pohodová cyklostezka z Olomouce. O těchto místech jsem již cosi sepsal do svých vzpomínek na webu www.cestotipy.cz . Máte-li zájem poznat tuto lokalitu, pak si vyhledejte pod heslem vše o Šternberku. Přiložené fotky z opakovaných výletů mohou být Vaší inspirací.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Hrad Lukov u Fryštáku

  Hrad Lukov u Fryštáku

  Hrad Lukov nad obcí Lukov při městě Fryšták najdete kousek od Zlína. Dostanete se k němu i po silnici od Tesáku a Trojáku v Hostýnských vrších přes obec Drškovou. Hodně zajímavé místo, pěkně schované v lesích.

  Výlet do Mladče a jeho okolí - Haná

  Výlet do Mladče a jeho okolí - Haná

  Zajímavé poznání krajiny kolem jeskyně v Mladči. Příjemný výlet na jedno odpoledne, ale jde to i prodloužit a uvidět i další zajímavosti v blízkém okolí.

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Byl jsem se podívat do přístavů na Baťově kanále ve Vnorovech a Spytihněvi. Ve Vnorovech technické řešení zdymadel a ve Spytihněvi pak mohutné zdymadlo na řece Moravě s vodní elektrárnou. Můžete si zde i půjčit loď i lodičku a projet se.

  Lipník a hrad Helfštýn a ještě Osek nad Bečvou

  Lipník a hrad Helfštýn a ještě Osek nad Bečvou

  Po cyklostezkách kolem města Lipník nad Bečvou až na hrad Helfštýn a pak podél řeky Bečvy k oseckému jezu a k vodní nádrži Jadran, kde si odpočinete, popijete a pojíte a ještě si můžete zaplavat.

  Museum kočárů v Čechách pod Kosířem

  Museum kočárů v Čechách pod Kosířem

  V roce 2009 bylo poprvé otevřeno museum kočárů, jediné toho druhu u nás. Je kousek od zámku s krásným parkem v obci Čechy pod Kosířem. Každým rokem se zde pořádá setkání řemesel, která na výrobě kočárů pracovala a pracuje dodnes.