Zámek v Javorníku ve Slezsku

Zámek v Javorníku ve Slezsku

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Jeseníky a Rychlebské hory

Nejbližší město

Javorník

Nadmořská výška

250 m n. m.

Popis

Ve městě Javorník ve Slezsku je nad městem hodně z dálky vidět zámek, který má svou velmi zajímavou historii o které nás ve škole neučili. I proto mohu doporučit toto město a tento zámek nad městem navštívit.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Javorník ve Slezsku.

   

  Když jsem se do tohoto městečka na konci „světa“ vypravil, netušil jsem co mě tu může potkat. Končí tady železnice, končí tady Česko a dříve to tu patřilo Prusku. Historie, kterou jsem neznal, kterou nás ve škole nikdo neučil. Až tady jsem se dověděl, že to bylo místo které má svou velkou a hodně zajímavou historii. Je to největší město v Rychlebských horách v takovém výběžku, kam se dostanete jen po překonání sedla na Ramzové v pohoří Jeseníků.

  Jakmile sjedete dolů jste na rovině a z té rob´viny na jejím konci se pak tyčí zámek v Javorníku nad městem Javorník. Na Rychleby a jejich objevenou přitažlivost jsem již upozornil. Takže vřele doporučuji zajistit si tady krátkou dovolenou, zejména jsteli fanda do cyklovýletů. Něco o tomto kraji pak se určitě dovíte na mnoha webech, ale i na mém webu www.cestotipy.cz .

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Relaxační pobyt v Branné

  Relaxační pobyt v Branné

  Relaxační pobyt v Branné v podhůří Jeseníků s možností poznávat krásnou okolní přírodu, ale taky si zajet na obhlídku dřevných kostelíků či navštívit i lázně Velké Losiny.

  Ztracená obec Prameny

  Ztracená obec Prameny

  Podívejte se do míst, kde kdysi byla u Hanušovic obec Prameny a taky na to, že je tady krásně, když slunce má svůj den.

  Od Slezské Harty do Jeseníku

  Od Slezské Harty do Jeseníku

  Výlet za poznáním začínal na přehradě Slezská Harta, pokračoval návštěvou Krnova, Zlatých Hor a končil v lázních Jeseníky.

  Návštěva skal na Rabštejně

  Návštěva skal na Rabštejně

  Na mapě to objevíte jako zříceninu hradu Rabštejn. Je to vyhledávané místo pro horolezení a milovníky ještě polodivoké přírody v podhůří Jeseníků. Pak se podíváte na zámek v Janovicích u Rýmařova. Pro horská kola pohádková krajina.

  Velké Losiny - lázně, zámek, historická papírna

  Velké Losiny - lázně, zámek, historická papírna

  Velké Losiny jako místo, kde na dovolené můžete navštívit zámek, historickou papírnu, lázně, přírodu a v okolí dřevěné kostelíky, parkové úpravy zámecké zahrady, ale také navštívit technickou raritu přečerpávací nádrž Dlouhé stráně.