Boskovice - hrad, zámek a židovské město

Boskovice - hrad, zámek a židovské město

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Moravský kras a Brněnsko

Nejbližší město

Boskovice

Nadmořská výška

500 m n. m.

Popis

Když Boskovice, tak lze navštívit hned hrad i zámek, pak se projít po židovském městě, které je nádherně rekonstruované a mohu určitě doporučit návštěvu nově zrekonstruované židovské synagogy.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Boskovice – hrad, zámek a židovská obec.

   

  Boskovice jsou městem, které má co nabídnout. Vyšlápnete si na hrad nad městem, cestou zpět se pak můžete zastavit na zámku a pak si zalíbíte procházku po židovské čtvrti.

  Ta se tak vylepšila, že je to jedno z nejkrášnějších židovských obcí na Moravě. Mají zde zcela nově renovovanou synagogu, jejíž prohlídka nás uchvátila svou krásou.

  Průvodce nám doporučil návštěvu židovského hřbitova za městem, který byl také rekonstruován, ale bohužel, následná údržba je mírně řečeno zanedbána. 

   

  Výlet do Boskovic jsem tehdy v roce 2014 spojil s návštěvou zámku v Lysicích. Více se tedy dovíte na mém webu www.cestotipy.cz/2014/vylet-do-boskovic-a-na-zamek-v-lysicich-%E2%80%93-cerven-2014/.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  V zámeckém parku Slavkov

  V zámeckém parku Slavkov

  Procházka po zámeckém parku při zámku ve Slavkově. Blíží se podzim a to je tam pak vše krásně zbarvené.

  přes Nemojany do Křtin a Adamova

  přes Nemojany do Křtin a Adamova

  Výlet za poznáním neznámých Nemojan, už poznaných Křtin a toho nového v Adamově. Dá se to projet i na kole. Vřele doporučuji a můžete po cestě poznat a prožít i mnohem více, pokud budete v tomto kraji trávit více času.

  zámek Lysice

  zámek Lysice

  Zámek v Lysicích je nejlépe navštíviti v době, kdy kvetou růže. Zahrada u zámku je totiž osázena růžemi a v té době to je krásný zážitek.

  Jeskyně v Moravském krasu

  Jeskyně v Moravském krasu

  Moravský kras nabízí prohlídku několika jeskyní a také krásnou přírodu. Najdete tu i něco nevídaného a něco pro zábavu. V létě pak koupání v rybníce. Je to tu jako stvořené pro hvězdicové výlety z jednoho campu.

  Most – věž děkanského kostela

  Most – věž děkanského kostela

  Děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě se nachází na místě dřívějšího špitálu. Jeho věž, který je zpřístupněna veřejnosti, poskytuje kruhový výhled na město Most a jeho okolí.