Hrad Lukov u Fryštáku

Hrad Lukov u Fryštáku

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Nadmořská výška

600 m n. m.

Popis

Hrad Lukov nad obcí Lukov při městě Fryšták najdete kousek od Zlína. Dostanete se k němu i po silnici od Tesáku a Trojáku v Hostýnských vrších přes obec Drškovou. Hodně zajímavé místo, pěkně schované v lesích.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Hrad Lukov.

   

   

  Máme možnosti pobýt v Bystřic pod Hostýnem a tak rádi a často navštěvujeme místa v okolí tohoto městečka. Je jasné že známe poutní místo samotný Svatý Hostýn víc než dobře, ale jsou zde místa, která dokonce objevujeme, protože ne vždy bylo dostatek času se k nim vypravit. Takže jako milovník dršťkové polévky jsem musel dojet na Troják a odtud pak sjíždět přes obec Dršťková. když jsem zjistil, že zde není hospůdka, kde by tuto polévku nabízeli, už to bylo kousek do obce Lukov směrem na Fryšták. A když už jsme byli v Lukově, navštívili jsme hradní zříceninu hrad Lukov. Od parkoviště nad obcí se musí takové 3 km k hradu. A pak jsem stáli poprvé na místě, které je velmi romantické, a které stojí za tu námahu se sem vypravit. My tu byli v době, kdy hrad je oficiálně ještě uzavřený, ale dalo se přejít přes hradní most a byli jsme tu sami a jen jsme se kochali tou hradní pohádkou. Posuďte sami. Toto jarní období se k návštěvě hodí, protože stromy nejsou ještě plně olistěné a je sem tam i vidět do okolí.

  Více se pak dozvíte na mém webu www.cestotipy.cz/2014/navsteva-hostynskych-kopecku-unor-2014 , kde jsem si zpapsal jako vzpomínku i návštěvu toho hradu, kde jsem před tím ještě nebyl.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

  Skanzen lidové architektury v Řimicích - Haná

  Skanzen lidové architektury a kultury v Rymicích je při silnici mezi Holešovem a Přerovem. Když slunce zapadá to je krásně osvětlené, ale není otevřené museum. Mohu doporučit k příležitostnému zastavení. Slaměné střechy jen tak neuvidíte.

  Svatý Hostýn a jeho křížová cesta

  Svatý Hostýn a jeho křížová cesta

  Na sv.Hostýně jsou tři křížové cesty. Jednu z nich navrhl a realizoval architekt Jurkovič. V každé roční době to je vždy nádherné se tudy kolem projít, pokaždé objevíte její jinou krásu a soulad s přírodou kolem.

  Sady a parkové úpravy v Olomouci

  Sady a parkové úpravy v Olomouci

  Krajské město Olomouc má svůj poklad také v sadech a parkových úpravách, které obklopují jeho historické jádro. V současné době parky ožívají, stále se v nich něco děje a sady žijí studentským životem, už to není jen o poklidném posezení.

  Větrný mlýn Kuželov - Bílé Karpaty

  Větrný mlýn Kuželov - Bílé Karpaty

  Větrný mlýn v Kuželově, je technickou památkou na hranici se Slovenském v CHKO Bílé Kapraty. Když pojedete přes Strážnici k řece Moravě, zastavte se na Slováckém Slavíně u hrobů bratří Úprků v obci Kněždub.

  Výlet do Mladče a jeho okolí - Haná

  Výlet do Mladče a jeho okolí - Haná

  Zajímavé poznání krajiny kolem jeskyně v Mladči. Příjemný výlet na jedno odpoledne, ale jde to i prodloužit a uvidět i další zajímavosti v blízkém okolí.