Hrad Lukov u Fryštáku

Hrad Lukov u Fryštáku

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Nadmořská výška

600 m n. m.

Popis

Hrad Lukov nad obcí Lukov při městě Fryšták najdete kousek od Zlína. Dostanete se k němu i po silnici od Tesáku a Trojáku v Hostýnských vrších přes obec Drškovou. Hodně zajímavé místo, pěkně schované v lesích.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Hrad Lukov.

   

   

  Máme možnosti pobýt v Bystřic pod Hostýnem a tak rádi a často navštěvujeme místa v okolí tohoto městečka. Je jasné že známe poutní místo samotný Svatý Hostýn víc než dobře, ale jsou zde místa, která dokonce objevujeme, protože ne vždy bylo dostatek času se k nim vypravit. Takže jako milovník dršťkové polévky jsem musel dojet na Troják a odtud pak sjíždět přes obec Dršťková. když jsem zjistil, že zde není hospůdka, kde by tuto polévku nabízeli, už to bylo kousek do obce Lukov směrem na Fryšták. A když už jsme byli v Lukově, navštívili jsme hradní zříceninu hrad Lukov. Od parkoviště nad obcí se musí takové 3 km k hradu. A pak jsem stáli poprvé na místě, které je velmi romantické, a které stojí za tu námahu se sem vypravit. My tu byli v době, kdy hrad je oficiálně ještě uzavřený, ale dalo se přejít přes hradní most a byli jsme tu sami a jen jsme se kochali tou hradní pohádkou. Posuďte sami. Toto jarní období se k návštěvě hodí, protože stromy nejsou ještě plně olistěné a je sem tam i vidět do okolí.

  Více se pak dozvíte na mém webu www.cestotipy.cz/2014/navsteva-hostynskych-kopecku-unor-2014 , kde jsem si zpapsal jako vzpomínku i návštěvu toho hradu, kde jsem před tím ještě nebyl.

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Stará Voda, Libavá

  Stará Voda, Libavá

  Místo schované veřejnosti skoro po celý rok, místo, kde se podepsala totalitní minulost se vším co tehdy k tomu patřilo.

  Na elektrokole na Kelčský Javorník 865 m n.m.

  Na elektrokole na Kelčský Javorník 865 m n.m.

  Z Rajnochovic na Kelčský Javorník a pak po okolí do obce Rouské a na Příleský mlýn přes město Kelč. Něco na kole, něco autíčkem.

  rozhledna na sv.Hostýně a na Marušce

  rozhledna na sv.Hostýně a na Marušce

  Podzimní výlet na rozhledny na sv.Hostýně a na Marušce je výletem za barvami přírody a tentokrát i za krásou, kterou vytváří světlo zapadajícího slunce na hostýnské magistrále. Výborná a nová cyklostezka i zimní trasa na běžky.

  Za kvetoucími lekníny na štěrkovém jezeře u Olomouce

  Za kvetoucími lekníny na štěrkovém jezeře u Olomouce

  Poslední letní dny spojené s koupáním a focením leknínů na štěrkovém jezeře Poděbrady u Olomouce a obhlídky ptačí rezervace na podobném jezeře u obce Chomoutov kousek od Olomouce

  Čechy pod Kosířem a museum kočárů

  Čechy pod Kosířem a museum kočárů

  Museum kočárů je skoro nová záležitost v tomto regionu a každým rokem se tu i pořádá slavnost řemesel spojených s kočáry. Je zde v Čechách pod Kosířem i krásný zámecký park. Mohu jen doporučit k návštěvě.