hrad Helfštýn a jeho Hefaiston

hrad Helfštýn a jeho Hefaiston

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Lipník nad Bečvou

Nadmořská výška

250 m n. m.

Popis

Každý rok na hradě Helfštýn poblíž města Lipník nad Bečvou konají setkání uměleckých kovářů pod názvem Hefaiston. To je pak poslední týden v srpnu na hradě pěkně živo. Ale uvidět pod širým nebem galerii jejich prací by jste měli vidět.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Hrad Helfštýn a každoroční Hefaiston.

   

   

  Když by jste měli vidět hrad na kterém to žije, pak sem zavítejte na konci srpna. Každý poslední týden v měsíci srpnu zde probíhá něco co musíte alespoň jednou uvidět. Je to festival uměleckých kovářů a vidět pak jejich dokončená umělecká díla to skutečně stojí za to. Festival vám umožní vidět kováře při práci a oni vám předvedou jak z kostky železa během chvíle vytvoří třeba růži. V okolí, jako je třeba i výchozí město Lipník pak můžete vidět hodně dokončené krásy. Bývá tu hodně lidí, ale vždy se sem mají kde umístit jejich auta, dá se sem dojet i na kolech. Výlet můžete ukončit v lázních Teplice nad Bečvou. Takže se tu dá i příjemně strávit více dnů za sebou. 

  Pokud by jste chtěli vědět a vidět více pak se podívejte na můj web  www.cestotipy.cz a dohledejte podle odkazu "Hrady"

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Za kvetoucími lekníny na štěrkovém jezeře u Olomouce

  Za kvetoucími lekníny na štěrkovém jezeře u Olomouce

  Poslední letní dny spojené s koupáním a focením leknínů na štěrkovém jezeře Poděbrady u Olomouce a obhlídky ptačí rezervace na podobném jezeře u obce Chomoutov kousek od Olomouce

  Kolem zámku na Úsově a pod hradem Mírov

  Kolem zámku na Úsově a pod hradem Mírov

  Vzpomínka na zámek Úsov a podhradí pod hradem Mírov. Cyklovýlet touto krajinou je zajímavý a když rostou houby, pak i prospěšný.

  Židovské památky v Olomouci

  Židovské památky v Olomouci

  Jen tak na kole po městě Olomouci, abych si mohl nafotit podle prospektu vše co souvisí se židovskou minulostí v Olomouci.

  Prohlídka parní vodárny v Olomouci - Černovíře

  Prohlídka parní vodárny v Olomouci - Černovíře

  Den otevřených památek 12.září 2015. Navštěvujeme parní vodárnu v Olomouci - Černovíře. Soustrojí parní pumpy je od roku 1889 stále v provozu. Vodárna bývá otevřena jen "na den vody" a při otevřených památkách v září.

  Sady a parkové úpravy v Olomouci

  Sady a parkové úpravy v Olomouci

  Krajské město Olomouc má svůj poklad také v sadech a parkových úpravách, které obklopují jeho historické jádro. V současné době parky ožívají, stále se v nich něco děje a sady žijí studentským životem, už to není jen o poklidném posezení.