hrad Helfštýn a jeho Hefaiston

hrad Helfštýn a jeho Hefaiston

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Lipník nad Bečvou

Nadmořská výška

250 m n. m.

Popis

Každý rok na hradě Helfštýn poblíž města Lipník nad Bečvou konají setkání uměleckých kovářů pod názvem Hefaiston. To je pak poslední týden v srpnu na hradě pěkně živo. Ale uvidět pod širým nebem galerii jejich prací by jste měli vidět.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Hrad Helfštýn a každoroční Hefaiston.

   

   

  Když by jste měli vidět hrad na kterém to žije, pak sem zavítejte na konci srpna. Každý poslední týden v měsíci srpnu zde probíhá něco co musíte alespoň jednou uvidět. Je to festival uměleckých kovářů a vidět pak jejich dokončená umělecká díla to skutečně stojí za to. Festival vám umožní vidět kováře při práci a oni vám předvedou jak z kostky železa během chvíle vytvoří třeba růži. V okolí, jako je třeba i výchozí město Lipník pak můžete vidět hodně dokončené krásy. Bývá tu hodně lidí, ale vždy se sem mají kde umístit jejich auta, dá se sem dojet i na kolech. Výlet můžete ukončit v lázních Teplice nad Bečvou. Takže se tu dá i příjemně strávit více dnů za sebou. 

  Pokud by jste chtěli vědět a vidět více pak se podívejte na můj web  www.cestotipy.cz a dohledejte podle odkazu "Hrady"

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Zřícenina hradu Brníčko

  Zřícenina hradu Brníčko

  Zřícenina hradu Brníčko se nachází na kopci na obcí Brníčko. Je to blízko města Zábřeh na Moravě. Zajímavé místo se zajímavými výhledy s okolní krásnou přírodou, zejména na jaře či na podzim.

  Olomouc

  Olomouc

  Olomouc ležící v samotném srdci Hané patří k nejvýznamnějším moravským městům.

  Svatý Hostýn a jeho křížová cesta

  Svatý Hostýn a jeho křížová cesta

  Na sv.Hostýně jsou tři křížové cesty. Jednu z nich navrhl a realizoval architekt Jurkovič. V každé roční době to je vždy nádherné se tudy kolem projít, pokaždé objevíte její jinou krásu a soulad s přírodou kolem.

  Z Lešné - zámku na Starý Jičín - hrad

  Z Lešné - zámku na Starý Jičín - hrad

  Výlet mezi opraveným zámkem a jeho parkem v obci Lešná u Valašského Meziřičí a cílovým místem, zříceninou hradu Starý Jičín u Nového Jičína.

  Na elektrokole na Kelčský Javorník 865 m n.m.

  Na elektrokole na Kelčský Javorník 865 m n.m.

  Z Rajnochovic na Kelčský Javorník a pak po okolí do obce Rouské a na Příleský mlýn přes město Kelč. Něco na kole, něco autíčkem.