hrad Helfštýn a jeho Hefaiston

hrad Helfštýn a jeho Hefaiston

Kategorie

Hrady, zámky zříceniny

Oblast

Střední Morava a Haná

Nejbližší město

Lipník nad Bečvou

Nadmořská výška

250 m n. m.

Popis

Každý rok na hradě Helfštýn poblíž města Lipník nad Bečvou konají setkání uměleckých kovářů pod názvem Hefaiston. To je pak poslední týden v srpnu na hradě pěkně živo. Ale uvidět pod širým nebem galerii jejich prací by jste měli vidět.

 • Článek
 • Jak cestovat
 • Praktické
 • Mapa
 • Fotogalerie
 • Hrad Helfštýn a každoroční Hefaiston.

   

   

  Když by jste měli vidět hrad na kterém to žije, pak sem zavítejte na konci srpna. Každý poslední týden v měsíci srpnu zde probíhá něco co musíte alespoň jednou uvidět. Je to festival uměleckých kovářů a vidět pak jejich dokončená umělecká díla to skutečně stojí za to. Festival vám umožní vidět kováře při práci a oni vám předvedou jak z kostky železa během chvíle vytvoří třeba růži. V okolí, jako je třeba i výchozí město Lipník pak můžete vidět hodně dokončené krásy. Bývá tu hodně lidí, ale vždy se sem mají kde umístit jejich auta, dá se sem dojet i na kolech. Výlet můžete ukončit v lázních Teplice nad Bečvou. Takže se tu dá i příjemně strávit více dnů za sebou. 

  Pokud by jste chtěli vědět a vidět více pak se podívejte na můj web  www.cestotipy.cz a dohledejte podle odkazu "Hrady"

  Další výlety v okolí

  Zobrazit vše
  Olomouc

  Olomouc

  Olomouc ležící v samotném srdci Hané patří k nejvýznamnějším moravským městům.

  Lipník a hrad Helfštýn a ještě Osek nad Bečvou

  Lipník a hrad Helfštýn a ještě Osek nad Bečvou

  Po cyklostezkách kolem města Lipník nad Bečvou až na hrad Helfštýn a pak podél řeky Bečvy k oseckému jezu a k vodní nádrži Jadran, kde si odpočinete, popijete a pojíte a ještě si můžete zaplavat.

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Vnorovy a Spytihněv - přístavy na Baťově kanále

  Byl jsem se podívat do přístavů na Baťově kanále ve Vnorovech a Spytihněvi. Ve Vnorovech technické řešení zdymadel a ve Spytihněvi pak mohutné zdymadlo na řece Moravě s vodní elektrárnou. Můžete si zde i půjčit loď i lodičku a projet se.

  Stará Voda, Libavá

  Stará Voda, Libavá

  Místo schované veřejnosti skoro po celý rok, místo, kde se podepsala totalitní minulost se vším co tehdy k tomu patřilo.

  Čechy pod Kosířem a museum kočárů

  Čechy pod Kosířem a museum kočárů

  Museum kočárů je skoro nová záležitost v tomto regionu a každým rokem se tu i pořádá slavnost řemesel spojených s kočáry. Je zde v Čechách pod Kosířem i krásný zámecký park. Mohu jen doporučit k návštěvě.